Informacija gyventojams telefonais:
(8 5)  212 0000
(8 5)  232 2222
  • Parašyti
  • Parašyti
  • Parašyti
Apie musGyventojamsĮstaigoms
Klausiame

Ar žinote, kad mokyklas ir nuolatines studijas baigiantys jaunuoliai valstybės lėšomis yra apdrausti iki rugpjūčio 31 d., todėl jau turėtų domėtis savo tolesniu draudimu?
Apklausų rezultatai
Vilniaus TLK adresas

Gyventojų priėmimo laikas
I–IV 7.30–18.00
V 7.30–16.45
VI 9.00–13.00

Prieššventinėmis dienomis dirbame viena valanda trumpiau.

Vilniaus TLK (administracijos) darbo laikas
I–IV 8.00–17.00
V 8.00–15.45

Pietų pertrauka 12.00–12.45

Prieššventinėmis dienomis dirbame viena valanda trumpiau.

Prašymų ir skundų nagrinėjimas


Sužinoti, ar esi draustas, galima ir internetu Atnaujinta 2012-01-19

Dinamiškas šiuolaikinis gyvenimas verčia būti budriam ir nuolat domėtis, ar esi draustas privalomuoju sveikatos draudimu, juolab kad įmokos turi būti nepertraukiamos. Laiku nesumokėjus už einamąjį mėnesį, net ir įnešus įmokas, privalomuoju sveikatos draudimu būsite draustas tik praėjus trims mėnesiams. O šie trys mėnesiai, susirgus  ar atsitikus nelaimei, gali brangiai kainuoti, mat už gydymą teks mokėti patiems.

Savarankiškai besidraudžiantys asmenys, t.y. užsiimantieji individualia veikla  ar niekur nedirbantys ir nepatenkantys į kitas privalomojo sveikatos draudimo (PSD) draudžiamųjų kategorijas, patys už save kas mėnesį moka 9 proc. minimalios mėnesio algos (MMA) dydžio PSD įmokas (per metus – 9 proc. nuo 12 MMA).

  Įmoka sumokama iki kiekvieno mėnesio paskutinės dienos. Dabar MMA yra 800 Lt, taigi mėnesinė įmoka yra 72 Lt. Privalomasis sveikatos draudimas įsigalioja tik nuo tos dienos, kai tris mėnesius iš eilės už asmenį buvo mokamos arba jis pats mokėjo privalomojo sveikatos draudimo įmokas. Tiesa, apdraustuoju galima tapti ir iškart, t. y. nuo dienos, kai asmuo sumoka 3 minimalių mėnesinių algų dydžio įmoką (šiuo metu 2400 Lt). Svarbu žinoti, kad ši įmoka neatleidžia nuo prievolės toliau  kas mėnesį mokėti Sveikatos draudimo įstatyme nustatytas įmokas.

Dabar asmenys, norėdami būti tikri, ar jų draudimas galioja, tai gali sužinoti ir internetu. Tokia galimybė atsirado praėjusių metų pabaigoje Valstybinei ligonių kasai pradėjus eksploatuoti Draudžiamųjų privalomuoju sveikatos draudimu registrą.

Vilniaus teritorinės ligonių kasos bei Valstybinės ligonių kasos prie Sveikatos apsaugos ministerijos interneto svetainės pasipildė skyreliu „Pasitikrinkite savo draustumą privalomuoju sveikatos draudimu“.

 Dabar kiekvienas šalies gyventojas,  šio skyrelio skiltyje „Draudžiamojo paieška“ įrašęs asmens kodą arba draudžiamojo asmens identifikacinį kodą (DIK), gali pasitikrinti, ar yra apdraustas privalomuoju sveikatos draudimu.   

Draudžiamųjų registras yra informacinė sistema, kurioje ne tik registruojami draudžiamieji, bet ir nustatomas asmens apdraustumas bei apdraustumo galiojimo laikotarpiai, klasifikuojami apdraustieji.

Šiame registre registruojami visi Lietuvos gyventojai – Lietuvos piliečiai, nuolat gyvenantys Lietuvoje, užsienio šalių (ES ir kitų šalių) piliečiai, nuolat gyvenantys Lietuvoje, laikinai Lietuvoje gyvenantys ir teisėtai dirbantys užsieniečiai bei nepilnamečiai jų šeimos nariai (įskaitant valstybės globojamus užsieniečius). Iš registro išregistruojami asmenys, deklaravę išvykimą iš Lietuvos. Atvykę į Lietuvą ir deklaravę atvykimą bei gyvenamąją vietą asmenys į šį registrą tuoj pat įregistruojami. Registro duomenys nuolat atnaujinami.

Sužinoti apie savo draustumą, jo istoriją jau keleri metai galima ir naudojantis e. paslaugomis. Tai asmeninė informacija, todėl prieinama tik galintiems saugiai prisijungti prie Elektroninių valdžios vartų www.epaslaugos.lt – viešųjų e. paslaugų sistemos, kurioje kaupiami taip pat ir ligonių kasų duomenys.

Čia kaupiama informacija apie prisirašymą prie gydymo įstaigos, ambulatorinio, stacionarinio gydymo, medicininės reabilitacijos paslaugas bei išrašytus kompensuojamuosius vaistus. Duomenys pateikiami išsamiai: nurodomas gydymo įstaigos pavadinimas ir registro kodas, apsilankymo data, gydytojo pavardė, paslaugos pavadinimas,  diagnozė ir kita. Šiuos duomenis pateikia gydymo įstaigos ir vaistinės, sudariusios sutartis su ligonių kasomis.

Pasitikrinkite
Prevencinės programos
Naudinga
Mažiesiems apie sveikatą
E. sveikatos portalas
Svetainės dizainas: Idamas