Informacija gyventojams telefonais:
(8 5)  212 0000
(8 5)  232 2222
  • Parašyti
  • Parašyti
  • Parašyti
Apie musGyventojamsĮstaigoms
Klausiame

Ar žinote, kad šiuo metu ES šalyse esantys Lietuvos apdraustieji, neturintys Europos sveikatos draudimo kortelės, gali kreiptis į savo teritorinę ligonių kasą, kad jiems būtų atsiųstas šią kortelę pakeičiantis sertifikatas?
Apklausų rezultatai
Vilniaus TLK adresas

Gyventojų priėmimo laikas
I–IV 7.30–18.00
V 7.30–16.45
VI 9.00–13.00

Prieššventinėmis dienomis dirbame viena valanda trumpiau.

Vilniaus TLK (administracijos) darbo laikas
I–IV 8.00–17.00
V 8.00–15.45

Pietų pertrauka 12.00–12.45

Prieššventinėmis dienomis dirbame viena valanda trumpiau.

Prašymų ir skundų nagrinėjimas


Mažėja vaistų antkainiai

Valstybinė vaistų kontrolės tarnyba (VVKT) atliko vaistinių preparatų kainų tyrimą ir nustatė, kad tirtų vaistų kainos sumažėjo beveik 8 proc. Taip pat pastebėta vaistų antkainių pokyčių antkainiai mažėja, o mažmeninis antkainis tampa mažesnis už didmeninį.

Pernai sausio mėnesį VVKT atliko 100 populiariausių nekompensuojamų vaistinių preparatų pakuočių, parduodamų Lietuvos mažmeninėje rinkoje, tyrimą 101 Lietuvos vaistinėje. Nustatyta kainų struktūra ir antkainių lygiai pasitarnavo įstatymiškai apribojant maksimalius leidžiamus antkainių lygius.

Pernai liepos mėnesį siekiant nustatyti, kaip antkainių ribojimas paveikė vaistinių preparatų mažmenines kainas, atliktas dar vienas tyrimas. Buvo pasirinkta 80 populiariausių nekompensuojamų vaistinių preparatų, o kainos tikrintos 20-yje Lietuvos vaistinių. Paaiškėjo, kad mažmeninės kainos šio tyrimo apimtyje sumažėjo 10,46 proc.

Bet VVKT sulaukdavo priekaištų, esą išanalizuota per mažai kainų ir iš mažo skaičiaus negalima daryti apibendrinimų. Praėjusią savaitę Seimo Sveikatos reikalų komiteto ir Seimo Europos informacijos biuro surengtoje diskusijoje apie vaistų politiką Europos Sąjungoje ir Lietuvoje pristatytas platesnis, šių metų balandžio mėnesį atliktas vaistų kainų tyrimas.

Valstybinės vaistų kontrolės tarnybos viršininko Gintauto Barcio teigimu, šį kartą tirtas 800 vaistinių preparatų sąrašas. Sąrašą sudarė populiariausi pagal pardavimus Lietuvos rinkoje vaistai iš visų anatominių terapinių cheminių vaistų klasifikacijos grupių, tarp jų buvo ir kompensuojamų.

Kainų pokyčiams nustatyti vaistų didmeninio platinimo įmonės ir vaistinių tinklai kiekvieną ketvirtį teikia informaciją apie nurodytų vaistinių preparatų pardavimus vaistinėms ir gyventojams. Nepriklausomų vaistinių įtaką mažmeninėms kainoms VVKT inspektoriai nustatinėjo lankydami atsitiktines nepriklausomas vaistines ir rinkdami informaciją apie vaistų kainas. Beje, tikrindama pateiktų duomenų teisingumą, VVKT gali atlikti ir tikslinius patikrinimus.

Kainų analizė parodė, kad nuo praėjusių metų sausio mėnesio išaugo gamintojo santykinis svoris kainos struktūroje ir mažėjo didmeniniai ir mažmeniniai antkainiai.

Per laikotarpį nuo praėjusių metų birželio mėnesio iki šių metų balandžio vidurio iš viso pasikeitė 350 iš 4079 deklaruotų kainų. Jos vidutiniškai sumažėjo -7,98 proc.

G.Barcys atkreipė dėmesį į tai, kad balandžio mėnesį mažmeninis antkainis buvo mažesnis už didmeninį.

Santykinė mažmeninė kaina buvo 12,7 proc. mažesnė už maksimalią leistiną mažmeninę kainą. Ir tai įvyko nežiūrint priekaištų, esą mažmeniniai antkainiai yra labai maži.

„Lietuvos sveikata“


Pasitikrinkite
Prevencinės programos
Naudinga
Mažiesiems apie sveikatą
Būk protingas, nepermokėk už vaistus
E. sveikatos portalas
Svetainės dizainas: Idamas