Informacija gyventojams telefonais:
(8 5)  212 0000
(8 5)  232 2222
  • Parašyti
  • Parašyti
  • Parašyti
Apie musGyventojamsĮstaigoms
Klausiame

Ar žinote, kad studentai savo gimtajame ar studijų mieste gali patys pasirinkti pageidaujamą pirminės asmens sveikatos priežiūros įstaigą ir joje prisirašyti?
Apklausų rezultatai
Vilniaus TLK adresas

Gyventojų priėmimo laikas
I–IV 7.30–18.00
V 7.30–16.45
VI 9.00–13.00

Prieššventinėmis dienomis dirbame viena valanda trumpiau.

Vilniaus TLK (administracijos) darbo laikas
I–IV 8.00–17.00
V 8.00–15.45

Pietų pertrauka 12.00–12.45

Prieššventinėmis dienomis dirbame viena valanda trumpiau.

Prašymų ir skundų nagrinėjimas


Vykstantiems studijuoti į užsienį

Pagal Sveikatos draudimo įstatymą Lietuvos Respublikos piliečiai ir kitų valstybių piliečiai bei asmenys be pilietybės, nuolat gyvenantys Lietuvos Respublikoje, studijuojantys Europos Sąjungos valstybių narių aukštųjų mokyklų dieniniuose skyriuose, yra apdrausti Privalomuoju sveikatos draudimu (PSD) valstybės lėšomis.

Tačiau vykstantys studijuoti į Europos Sąjungos valstybių aukštųjų mokyklų dieninius skyrius asmenys patys turi pasirūpinti draustumą liudijančiais dokumentais, t.y. kreiptis į teritorinę ligonių kasą pagal gyvenamąją vietą dėl Europos sveikatos draudimo kortelės išdavimo. Ši kortelė, patvirtinanti, kad asmuo yra apdraustas privalomuoju sveikatos draudimu, garantuoja būtinąją medicinos pagalbą bet kurioje Europos Sąjungos šalyje. Tačiau jei išvykimą į užsienį esate deklaravęs, Lietuvoje jūs nebūsite draustas Privalomuoju sveikatos draudimu ir sveikatos draudimu turėtumėte pasirūpinti toje šalyje, kurioje ketinate gyventi.

Europos draudimo kortelė jums garantuos būtinąją pagalbą. Ar pagalba būtina ir kokia ji turėtų būti, spręs gydytojas. Visose ES šalyse, kaip ir Lietuvoje, gydytojai, teikdami pagalbą užsieniečiams, privalo atsižvelgti į kelias sąlygas: ar pagalba būtina dėl medicininių priežasčių, į viešnagės trukmę ir gydymo pobūdį, t. y. ar pacientui būtini brangūs tyrimai, ilgas gydymas, reabilitacija ir kt. Pagal Europos Tarybos reglamentų nuostatas, turi būti suteikiama tokia pagalba, kad susirgęs ar patyręs traumą žmogus nebūtų priverstas grįžti į savo šalį ir galėtų išbūti visą numatytą laiką kitoje ES šalyje. Vadinasi, studentams, besimokantiems ES šalyse, turi būti suteikiama tokio masto būtinoji medicinos pagalba, kad studijų laikotarpiu dėl sveikatos problemų jiems nereikėtų grįžti į namus.

Išvykstantieji studijuoti turi pateikti teritorinei ligonių kasai draustumą privalomuoju sveikatos draudimu patvirtinančius dokumentus, t. y. aukštosios mokyklos, kurioje jie mokosi, išduotą akademinę pažymą. Akademinei pažymai pildyti turėtų būti naudojamas firminis aukštosios mokyklos blankas, joje turi būti nurodyti studento asmens duomenys, skyrius, kuriame studentas mokosi (dieninis), studijų programos laipsnis ir studijų laikotarpis.

Vykstantys studijuoti į ES šalis pagal mainų programas turi pateikti: asmens tapatybę liudijantį dokumentą (pasą ar asmens tapatybės kortelę) ir pažymą apie studijas pagal mainų programą iš mokymo įstaigos užsienio reikalų skyriaus.

Europos Sąjungos šalyse studijuojantys studentai, kaip ir kiti apdraustieji privalomuoju sveikatos draudimu gyventojai, turintys Europos sveikatos draudimo korteles, gali būti garantuoti, kad gaus visą pagal tos šalies, kurioje studijuoja, įstatymus nustatytą būtinąją pagalbą ir jiems nereiks dėl sveikatos sutrikimų nutraukti studijų ir grįžti namo.


Pasitikrinkite
Prevencinės programos
Naudinga
Mažiesiems apie sveikatą
E. sveikatos portalas
Svetainės dizainas: Idamas