Informacija gyventojams telefonais:
(8 5)  212 0000
(8 5)  232 2222
  • Parašyti
  • Parašyti
  • Parašyti
Apie musGyventojamsĮstaigoms
Klausiame

Ar žinote, kad sulaukus tam tikro amžiaus pagal 5 prevencines programas galima nemokamai pasitikrinti dėl širdies ir kraujagyslių ligų, gimdos kaklelio, prostatos, storosios žarnos ir krūties vėžio?
Apklausų rezultatai
Vilniaus TLK adresas

Vilniaus TLK darbo laikas
I–IV 8.00–17.00
V 8.00–15.45

Pietų pertrauka 12.00–12.45

Prieššventinėmis dienomis dirbame viena valanda trumpiau.

Prašymų ir skundų nagrinėjimas


Primenamos naudingos kompensuojamojo dantų protezavimo tvarkos naujovės Atnaujinta 2019-04-19 (Archyvinė informacija)

Šiemet įsigaliojus atnaujintai dantų protezavimo paslaugų kompensavimo tvarkai, vis dar sulaukiama daug klausimų šia tema. Vilniaus teritorinė ligonių kasa primena esmines naujoves, leidžiančias suvienodinti dantų protezavimo laukimo trukmę visoje šalyje ir suteikiančias galimybę gauti šias paslaugas papildomoms pacientų grupėms.

„Visų šešiasdešimties Lietuvos savivaldybių pacientai, norintys gauti Privalomojo sveikatos draudimo fondo biudžeto lėšomis kompensuojamas dantų protezavimo paslaugas, nuo šių metų sausio 1 dienos yra įrašomi į vieną eilę. Įgyvendinant visai šaliai bendros ir viena elektronine sistema valdomos kompensuojamojo dantų protezavimo eilės idėją, užtikrinamas socialinis teisingumas – nebebus taip, kad vienų savivaldybių gyventojai savo eilės laukia dvigubai ilgiau nei kitų“, – sako Vilniaus teritorinės ligonių kasos (TLK) Gyventojų aptarnavimo skyriaus vedėja Lina Vitkauskienė. 

Pasak L. Vitkauskienės, dar viena pacientams palanki naujovė yra ta, kad kompensuojamąsias dantų protezavimo paslaugas dabar gauna ne tik pensininkai, neįgalieji bei vaikai, bet ir papildoma gyventojų grupė – asmenys, kurie gydėsi burnos, veido ir žandikaulių onkologines ligas.


Visoms šioms pacientų grupėms priklausantys asmenys, norėdami gauti kompensuojamąsias dantų protezavimo paslaugas, pirmiausia turėtų kreiptis į gydytoją odontologą gydymo įstaigoje, kurioje jie yra prisirašę. Gydytojas odontologas nustato, ar paciento dantų būklė atitinka indikacijas šioms paslaugoms gauti.

„Kaip ir anksčiau, pacientas, gavęs gydytojo odontologo ar gydytojų odontologų konsiliumo patvirtinimą, kad dantų protezavimo paslaugos reikalingos, toje pat gydymo įstaigoje, kurioje yra prisirašęs, turi pateikti prašymą įtraukti jį į laukiančiųjų sąrašą. Dabar kartu su šiuo prašymu užtenka pateikti asmens tapatybės dokumentą – socialinį statusą patvirtinančių dokumentų nebereikia“, – aiškina Vilniaus TLK atstovė.

TLK iki kito mėnesio paskutinės dienos paciento prašyme nurodytu būdu (paštu arba elektroniniu paštu) praneša jam apie įtraukimą į laukiančiųjų dantų protezavimo sąrašą ir eilės numerį. Šis sąrašas yra tęstinis ir sudaromas automatiškai tik pagal datą, kurią prašymas įtraukti į sąrašą yra pateiktas gydymo įstaigai.

Vaikai ir pacientai, kurie gydėsi dėl burnos, veido ir žandikaulių onkologinės ligos, turi pirmumo teisę gauti kompensuojamąsias dantų protezavimo paslaugas – įtraukus šiuos asmenis į laukimo eilę, jiems išduodama pažyma, kad gali iš karto kreiptis į gydymo įstaigą dėl šių paslaugų gavimo.

Į sąrašą gauti dantų protezavimo paslaugas įtraukti senatvės pensijos amžiaus sulaukę žmonės ir neįgalieji gali pasirinkti: laukti, kol ateis eilė ir jie bus pakviesti gauti šias paslaugas, arba nelaukti šio kvietimo, protezuotis dantis už savo pinigus ir vėliau kreiptis į TLK dėl išlaidų kompensavimo. Abiem atvejais dantų protezavimo paslaugų teikimo išlaidos kompensuojamos tik atėjus eilei – kai įsakymo nustatyta tvarka žmogus įgyja teisę į šią kompensaciją.

Svarbu tai, kad, gavus TLK pažymą apie atėjusią eilę gauti dantų protezavimo paslaugas, nebūtina skubėti kreiptis į gydymo įstaigą per 3 mėnesius – dabar pradėti juos protezuotis ir baigti protezavimą pacientai gali per trejus metus. Taigi nebėra ir galimybės kompensuojamojo dantų protezavimo atidėti.

Išsami informacija apie kompensuojamąsias dantų protezavimo paslaugas skelbiama Vilniaus TLK interneto svetainėje: „Gyventojams“ –> „Dantų protezavimo paslaugos“ –> „Paslaugų gavimo tvarka“ / „Įstaigų sąrašas“ / „Dantų protezavimo eilės“.


Šį infografiką galite atsisiųsti iš čia


Vilniaus teritorinės ligonių kasos informacija

Ligonių kasos kviečia:

Rūpimus klausimus galima pateikti info@vlk.lt arba (8 5)  232 2222.


Pasitikrinkite
Rūpinkitės sveikata – naudokitės ligonių kasų paslaugomis internetu
Prevencinės programos
Naudinga
Mažiesiems apie sveikatą
E. sveikatos portalas
Svetainės dizainas: Idamas