Informacija gyventojams telefonais:
(8 5)  212 0000
(8 5)  232 2222
  • Parašyti
  • Parašyti
  • Parašyti
Apie musGyventojamsĮstaigoms
Klausiame

Ar žinote, kad gyventojams, kurie pradėję protezuotis dantis ir jiems skirtas 3 m. terminas jau besibaigiantis arba baigėsi per karantiną, protezavimo laikas bus pratęstas atsižvelgiant į paslaugų sustabdymo trukmę?
Apklausų rezultatai
Vilniaus TLK adresas

Gyventojų priėmimo laikas
I–IV 7.30–18.00
V 7.30–16.45
VI 9.00–13.00

Prieššventinėmis dienomis dirbame viena valanda trumpiau.

Vilniaus TLK (administracijos) darbo laikas
I–IV 8.00–17.00
V 8.00–15.45

Pietų pertrauka 12.00–12.45

Prieššventinėmis dienomis dirbame viena valanda trumpiau.

Prašymų ir skundų nagrinėjimas


Lietuvos pensininkų reikalų tarybos posėdyje – apie teritorines ligonių kasas ir kompensuojamas sveikatos priežiūros paslaugas Atnaujinta 2018-04-24
Vilniaus TLK nuotrauka

Vilniaus teritorinė ligonių kasa dalyvavo Lietuvos pensininkų reikalų tarybos prie Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos posėdyje. Dalyviams pristatyta teritorinių ligonių kasų veikla, atsakyta į klausimus dėl įvairių kompensuojamųjų asmens sveikatos priežiūros paslaugų.

Vilniaus teritorinės ligonių kasos (Vilniaus TLK) Kontrolės skyriaus vedėjo pavaduotoja Aimė Dumšienė Lietuvos pensininkų reikalų tarybos kvietimu Socialinės apsaugos ir darbo ministerijoje vykusiame posėdyje apžvelgė teritorinių ligonių kasų funkcijas, pristatė pagrindines veiklos sritis. A. Dumšienė paaiškino, kokios asmens sveikatos priežiūros paslaugos ir kaip yra kompensuojamos Privalomojo sveikatos draudimo fondo (PSDF) biudžeto lėšomis.

Vienos iš kompensuojamųjų paslaugų, į kurias atkreipė dėmesį A. Dumšienė, yra prevencinės programos: Asmenų, priskirtinų širdies ir kraujagyslių ligų didelės rizikos grupei, atrankos ir prevencijos priemonių programa, Storosios žarnos vėžio ankstyvosios diagnostikos programa, Priešinės liaukos vėžio ankstyvosios diagnostikos programa, Atrankinės mamografinės patikros dėl krūties vėžio ir Gimdos kaklelio piktybinių navikų prevencinių priemonių programos.

Vilniaus TLK atstovė pabrėžė, kad šios programos yra skirtos tam tikro amžiaus žmonėms, priskirtiniems rizikos grupėms, jomis siekiama kuo anksčiau nustatyti pavojingus pakitimus, neleisti ligai plisti. Tačiau prireikus ir kitiems apdraustiesiems PSDF biudžeto lėšomis yra apmokami visi su minėtomis ligomis susiję tyrimai ir gydymas, neatsižvelgiant į asmens amžių. Pacientui tereikia kreiptis į savo šeimos gydytoją, kuris esant poreikiui duoda siuntimą pas gydytoją specialistą.

Dalyviams kilo klausimų dėl to, kodėl PSDF biudžeto lėšomis yra finansuojamos privačios asmens sveikatos priežiūros įstaigos. Vilniaus TLK atstovė paaiškino, kad sutartys dėl finansavimo yra sudaromos tik su gydymo įstaigomis, kurios turi Valstybinės akreditavimo sveikatos priežiūros veiklai tarnybos licenciją teikti paslaugoms, apmokamoms PSDF biudžeto lėšomis. Taigi šios įstaigos atitinka visus reikalavimus. Vilniaus TLK atstovė užtikrino, kad tiek viešosioms, tiek privačioms įstaigoms už suteiktas tas pačias paslaugas PSDF biudžeto lėšomis mokama tiek pat.

Kalbėdama šia tema A. Dumšienė atkreipė dėmesį, kad privačiose gydymo įstaigose gali būti taikomos priemokos už komforto paslaugas, pavyzdžiui, už vienvietę palatą arba palatą su televizoriumi. Ar naudotis šiomis paslaugomis, renkasi pacientai, tačiau renkantis būtina prisiminti, kad komforto paslaugos nėra apmokamos PSDF biudžeto lėšomis, tad teks susimokėti patiems.

Vilniaus TLK atstovė, pateikdama konkrečių pavyzdžių, taip pat paaiškino esminius bazinės vaistų kainos skaičiavimo bei kompensavimo aspektus, teritorinių ligonių kasų funkciją šiame procese. Posėdyje diskutuota ir tokiais klausimais kaip ligonių kasų skaičius, jų veiklos efektyvumas. Teirautasi ir apie tai, kaip finansuojama teritorinių ligonių kasų veikla.

Vilniaus TLK Lietuvos pensininkų reikalų tarybos posėdžiuose dalyvavo ne kartą. Įstaigos nuomone, šie susitikimai yra itin prasmingi, nes padeda sužinoti, kas aktualu gyventojams, kokių pokyčių reikia. Vilniaus TLK tikisi, kad šiame posėdyje tarybos nariams suteikta informacija taip pat bus naudinga.

Vilniaus teritorinės ligonių kasos informacija

Ligonių kasos kviečia:

Rūpimus klausimus galima pateikti info@vlk.lt arba (8 5)  232 2222.


Pasitikrinkite
Prevencinės programos
Naudinga
Mažiesiems apie sveikatą
Būk protingas, nepermokėk už vaistus
E. sveikatos portalas
Svetainės dizainas: Idamas