Informacija gyventojams telefonais:
(8 5)  212 0000
(8 5)  232 2222
  • Parašyti
  • Parašyti
  • Parašyti
Apie musGyventojamsĮstaigoms
Klausiame

Ar žinote, kad renkantis gydymo įstaigą (polikliniką, medicinos centrą ir pan.) svarbu pasirinkti tą, kuri yra sudariusi sutartį su teritorine ligonių kasa, kad gydymo išlaidos būtų apmokėtos iš Privalomojo sveikatos draudimo fondo biudžeto?
Apklausų rezultataiVilniaus TLK adresas
Ž. Liauksmino g. 6, 01101 Vilnius
Kaip rasti: map


Gyventojų priėmimo laikas
I–IV 7.30–18.00
V 7.30–16.45
VI 9.00–13.00

Prieššventinėmis dienomis dirbame viena valanda trumpiau.

Vilniaus TLK (administracijos) darbo laikas
I–IV 8.00–17.00
V 8.00–15.45

Pietų pertrauka 12.00–12.45

Prieššventinėmis dienomis dirbame viena valanda trumpiau.

Prašymų ir skundų nagrinėjimas


Stebėtojų taryba aptarė sutarčių pasirašymą, demografinę situaciją, darbo užmokestį Atnaujinta 2017-12-19
Vilniaus TLK stebėtojų tarybos posėdis. Vilniaus TLK nuotrauka.

Š. m. gruodžio 12 d. vyko Vilniaus teritorinės ligonių kasos (Vilniaus TLK) stebėtojų tarybos posėdis. Savivaldybių atstovams buvo pristatyti aktualūs teisės aktų pakeitimai, pateikta informacija apie sutarčių su gydymo įstaigomis sudarymą, apžvelgta Vilniaus TLK veiklos zonos demografinė situacija. Taip pat kalbėta apie darbo užmokestį gydymo įstaigose.

Vilniaus TLK vyriausioji specialistė, laikinai einanti Teisės skyriaus vedėjo pareigas, Jūratė Šalaševičienė pristatė esminius asmens sveikatos priežiūros paslaugų teikimo ir jų išlaidų apmokėjimo Privalomojo sveikatos draudimo fondo (PSDF) biudžeto lėšomis sutarties standartinių sąlygų pakeitimus.

Apie asmens sveikatos priežiūros įstaigų (ASPĮ) ir vaistinių prašymus sudaryti sutartis bei numatomų kompensuojamųjų paslaugų mastus kalbėjo Vilniaus TLK Sutarčių skyriaus vedėja Dangira Skebėrienė. Ji informavo, kad šiais metais Vilniaus TLK gavo 343 ASPĮ prašymus dėl kitų metų sutarčių. D. Skebėrienė taip pat apžvelgė ambulatorinių specializuotų, dienos stacionaro, priėmimo–skubiosios pagalbos skyriaus, stebėjimo, ambulatorinės chirurgijos, dienos chirurgijos, brangiųjų tyrimų ir procedūrų paslaugų apimtis.

Statistikos ir analizės skyriaus vyriausioji specialistė Lina Jonienė, apžvelgdama demografinius rodiklius, pateikė Vilniaus TLK veiklos zonos prisirašiusiųjų prie PAASPĮ ir statistinio gyventojų skaičiaus palyginimą. Skirtumas tarp prisirašiusiųjų ir statistinio gyventojų skaičiaus – 85 825 gyventojai (8 proc.). Pristatant gimstamumo ir mirtingumo duomenis, atkreiptas dėmesys, kad bendras natūralios gyventojų kaitos rodiklis – -1,1, tik Vilniaus m. savivaldybėje šis rodiklis teigiamas. Kalbėdama apie gyventojų pasiskirstymą pagal amžių L. Jonienė pastebėjo, kad jauniausi yra Vilniaus TLK veiklos zonos gyventojai.

Atsižvelgdama į šalies sveikatos sistemos aktualijas, Vilniaus TLK direktoriaus pavaduotoja Dalia Šimelienė posėdžio dalyvius papildomai supažindino su finansine situacija Vilniaus TLK sveikatos priežiūros įstaigose ir darbo užmokesčio gairėmis. D. Šimelienė glaustai pristatė 2017 m. PSDF biudžetą, skirtą sveikatos priežiūros paslaugoms, brangiesiems tyrimams, vaistams, medicininei reabilitacijai ir programoms apmokėti, taip pat biudžeto vykdymą.

Pristatydama darbo užmokesčio didinimą nuo 2017 m. liepos 1 d., D. Šimelienė pateikė VLK lyginamąją lentelę pagal gydymo įstaigų grupes. Buvo pabrėžta, kad daugumos rajonų ligoninių finansinis rezultatas neigiamas, atlyginimai buvo didinami ne visose ASPĮ.

Stebėtojų tarybos nariai diskutavo dėl baudų už administracinius nusižengimus ir sutarčių nevykdymą ar netinkamą vykdymą bei žalų, atsirandančių koduojant paslaugas. Buvo aptariami suteiktų paslaugų įkainiai ir kalbėta kitais aktualiais klausimais.

2017-12-12 posėdžio protokolas ir visi pranešimai pateikiami Vilniaus TLK interneto svetainėje: Apie mus –> Stebėtojų taryba –> Stebėtojų tarybos protokolai.Vilniaus teritorinės ligonių kasos informacija

Ligonių kasos kviečia:

Rūpimus klausimus galima pateikti info@vlk.lt arba (8 5)  232 2222.


Pasitikrinkite
Prevencinės programos
Naudinga
Mažiesiems apie sveikatą
Būk protingas, nepermokėk už vaistus
E. sveikatos portalas
Svetainės dizainas: Idamas