Informacija gyventojams telefonais:
(8 5)  212 0000
(8 5)  232 2222
  • Parašyti
  • Parašyti
  • Parašyti
Apie musGyventojamsĮstaigoms
Klausiame

Ar žinote, kad studentai savo gimtajame ar studijų mieste gali patys pasirinkti pageidaujamą pirminės asmens sveikatos priežiūros įstaigą ir joje prisirašyti?
Apklausų rezultatai
Vilniaus TLK adresas

Gyventojų priėmimo laikas
I–IV 7.30–18.00
V 7.30–16.45
VI 9.00–13.00

Prieššventinėmis dienomis dirbame viena valanda trumpiau.

Vilniaus TLK (administracijos) darbo laikas
I–IV 8.00–17.00
V 8.00–15.45

Pietų pertrauka 12.00–12.45

Prieššventinėmis dienomis dirbame viena valanda trumpiau.

Prašymų ir skundų nagrinėjimas


Atvykau studijuoti į kitą miestą: kurioje poliklinikoje gydytis? Atnaujinta 2017-09-27
Nuotr. aut. Gilles Verschoore

Kasmet, prasidėjus mokslo metams, Vilniaus teritorinėje ligonių kasoje daug į sostinę studijuoti atvykusių jaunuolių teiraujasi, į kokią gydymo įstaigą jie turi kreiptis medicininės pagalbos – į esančią jų gimtajame mieste ar ten, kur jie studijuoja. Dalis pirmakursių apie tai pagalvoja tik sunegalavę.


Galima keisti polikliniką arba likti ankstesnėje

Vilniaus teritorinė ligonių kasa (Vilniaus TLK) primena, kad profesinių mokyklų moksleiviai ir aukštųjų mokyklų studentai, kaip ir kiti Lietuvos gyventojai, gali laisvai pasirinkti sau tinkamą pirminę asmens sveikatos priežiūros įstaigą, atsižvelgdami į tai, kur jiems būtų patogiausia gauti reikiamas medicinines pažymas ar pagalbą susirgus.

„Pakeitę gyvenamąją vietą studentai nebūtinai turi keisti ir gydymo įstaigą – galima likti prisirašius savo gimtojo miesto poliklinikoje ir prireikus toliau joje gydytis. Vis dėlto persirašyti į gydymo įstaigą, esančią arčiau savo faktinės gyvenamosios vietos, ypač netrumpalaikės, gali būti pravartu – sunegalavus medicininę pagalbą taip galima gauti patogiau, t. y. nevykstant į kitą miestą“, – sako Vilniaus TLK Gyventojų aptarnavimo skyriaus vedėja Lina Vitkauskienė.


Prisirašoma tik vienoje gydymo įstaigoje

L. Vitkauskienė pabrėžia, kad vienu metu galima būti prisirašius tik vienoje gydymo įstaigoje. „Ligos atveju reikalingos gydymo paslaugos nemokamai gali būti teikiamos tik toje įstaigoje, kurioje studentas tuo metu yra prisirašęs, ir ši gydymo įstaiga turi būti sudariusi sutartį su teritorine ligonių kasa“, – į svarbų faktą atkreipia dėmesį Vilniaus TLK atstovė.

Pateikus prašymą gydytis kitoje įstaigoje, iš ankstesnės asmuo automatiškai išbraukiamas, todėl tokiam pacientui pastarojoje nemokamai suteikiama tik būtinoji (pirmoji ir skubioji) pagalba.

Pasak L. Vitkauskienės, pasitaiko, kad į Vilnių studijuoti atvykę jaunuoliai persirašo į naują gydymo įstaigą daug negalvodami, pavyzdžiui, gavę pasiūlymą iš privačios gydymo įstaigos. Vėliau skubotai persirašę studentai ligos atveju dažnai kreipiasi į ankstesnę savo polikliniką ir tik tada sužino, kad joje gydytis nebegali, nes yra prisirašę naujoje gydymo įstaigoje.


Gydymo įstaigą reikia rinktis apgalvotai

Vilniaus TLK ragina studentus, ypač į sostinę atvykusius studijuoti pirmakursius, gerai apsvarstyti, kur tikrai jiems būtų patogu lankytis pas savo šeimos gydytoją ar gauti kitas gydymo paslaugas, kurių išlaidos kompensuojamos valstybės lėšomis.

Nutarus keisti polikliniką, rekomenduojama neskubant pasidomėti pasirinktose gydymo įstaigose teikiamomis paslaugomis ir tik tada persirašyti į išties sau tinkamą polikliniką, turinčią licenciją sveikatos priežiūros paslaugoms teikti ir pasirašiusią sutartį su teritorine ligonių kasa. Vien Vilniuje veikia per 60 tokių gydymo įstaigų.


Keičiant polikliniką, tereikia pateikti prašymą

Norint pakeisti gydymo įstaigą, pageidaujamos įstaigos registratūroje užpildomas prašymas ir pasirenkamas pageidaujamas šeimos gydytojas. Jei įstaigoje įdiegta elektroninė prisirašymo paslauga, prašymą galima užpildyti elektroniniu būdu.

Už prisirašymo dokumentų tvarkymą poliklinikai reikia sumokėti 0,29 euro. Keičiant įstaigą dar nepraėjus 6 mėnesiams nuo prisiregistravimo, reikia sumokėti 2,90 euro už prisirašymo dokumentų tvarkymą ir medicininės dokumentacijos persiuntimą. Atvykusiesiems mokytis į dieninę mokymosi įstaigą kitame mieste pastarasis mokestis – 0,29 euro.


Studentai draudžiami valstybės lėšomis

Vilniaus TLK primena, kad profesinių mokyklų moksleiviai ir aukštųjų mokyklų studentai, studijuojantys pagal nuolatinės studijų formos programas, yra draudžiami valstybės lėšomis. Jiems reikalingų gydymo paslaugų išlaidos kompensuojamos Privalomojo sveikatos draudimo fondo biudžeto lėšomis.

Nemokamos medicinos paslaugos teikiamos tose gydymo įstaigose, kurios yra sudariusios sutartis su teritorinėmis ligonių kasomis. Šių įstaigų sąrašus galima rasti Vilniaus TLK interneto svetainėje: „Gyventojams“ –> „Sveikatos priežiūros įstaigos ir paslaugos“.

Kilus klausimų, į teritorinę ligonių kasą skambinkite šiais numeriais: 8 700 88888, (8 5) 212 0000, rašykite el. p.: vitlk@vlk.lt, info@vlk.lt arba daugiau informacijos ieškokite interneto svetainėje www.vilniaustlk.lt


Vilniaus teritorinės ligonių kasos informacija

Ligonių kasos kviečia:

Rūpimus klausimus galima pateikti info@vlk.lt arba (8 5)  232 2222.


Pasitikrinkite
Prevencinės programos
Naudinga
Mažiesiems apie sveikatą
E. sveikatos portalas
Svetainės dizainas: Idamas