Informacija gyventojams telefonais:
(8 5)  212 0000
(8 5)  232 2222
  • Parašyti
  • Parašyti
  • Parašyti
Apie musGyventojamsĮstaigoms
Klausiame

Ar žinote, kad renkantis gydymo įstaigą (polikliniką, medicinos centrą ir pan.) svarbu pasirinkti tą, kuri yra sudariusi sutartį su teritorine ligonių kasa, kad gydymo išlaidos būtų apmokėtos iš Privalomojo sveikatos draudimo fondo biudžeto?
Apklausų rezultataiVilniaus TLK adresas
Ž. Liauksmino g. 6, 01101 Vilnius
Kaip rasti: map


Gyventojų priėmimo laikas
I–IV 7.30–18.00
V 7.30–16.45
VI 9.00–13.00

Prieššventinėmis dienomis dirbame viena valanda trumpiau.

Vilniaus TLK (administracijos) darbo laikas
I–IV 8.00–17.00
V 8.00–15.45

Pietų pertrauka 12.00–12.45

Prieššventinėmis dienomis dirbame viena valanda trumpiau.

Prašymų ir skundų nagrinėjimas


Ar reikia mokėti už akių lęšiukus? Atnaujinta 2017-08-24
Asociatyvi nuotrauka. Vilniaus TLK nuotrauka.

Nuo 2015 m. pasikeitus operaciniam kataraktos gydymui reikalingų akių lęšiukų įsigijimo tvarkai, vis dar pasitaiko atvejų, kai pacientai nežino visų savo teisių. Gyventojai dažnai kreipiasi į Vilniaus teritorinę ligonių kasą ir teiraujasi, ar turi mokėti už jiems reikalingą akių lęšiuką.

Teisėtos ir neteisėtos priemokos už akių lęšiukus

Vilniaus teritorinės ligonių kasos (Vilniaus TLK) Gyventojų aptarnavimo skyriaus specialistai informuoja, kad akių lęšiukus, taip pat ir kitas priemones, reikalingas operaciniam gydymui, savo pacientams turi nupirkti pačios gydymo įstaigos. Jie yra įskaičiuojami į bendrą kataraktos gydymo kainą, kuri yra apmokama Privalomojo sveikatos draudimo fondo (PSDF) lėšomis.

Pacientams, turintiems teisę į nemokamas asmens sveikatos priežiūros paslaugas, suteikiama galimybė, gydytojui rekomendavus, savo iniciatyva pasirinkti kitą lęšiuką, nei siūlo gydymo įstaiga. Tokiu atveju, vadovaujantis Lietuvos Respublikos sveikatos sistemos įstatymo nuostatomis, pacientai turi apmokėti brangiau kainuojančių lęšiukų ir iš PSDF biudžeto kompensuojamų lęšiukų kainų skirtumą. Pacientų pasirinkimas turi būti motyvuotas ir konkrečiai įvardytas (dokumentuose nurodant, kokios paslaugos, medžiagos ar kt. pasirenkama), patvirtintas pacientų ir gydytojo parašais medicininiuose dokumentuose.

Visais atvejais ruošiantis teikti pacientams paslaugą, už kurią jie turi mokėti, gydymo įstaiga turi informuoti pacientus apie galimybes konkrečią paslaugą gauti įstaigoje nemokamai, pasirašytinai supažindinti su nemokamų paslaugų, medžiagų, procedūrų ir brangiau kainuojančių paslaugų, medžiagų, procedūrų skirtumais (kaina, kiekis, pranašumas ir kt.), užtikrinti, kad pacientai savo pasirinkimą medicininiuose dokumentuose patvirtintų raštu. Tikslesnės informacijos dėl kainos ir mokėjimo tvarkos reikėtų teirautis pasirinktos gydymo įstaigos administracijoje.

Kompensuojamas gydymas

Į kataraktos operacijos, kompensuojamos PSDF biudžeto lėšomis, kainą įskaičiuojama: priešoperacinis akių ligų gydytojo ištyrimas, kataraktos operacija ir dirbtinis akių lęšiukas.

Kataraktos operacija visiškai kompensuojama PSDF biudžeto lėšomis, jei:

  • esate draustas privalomuoju sveikatos draudimu;
  • turite šeimos gydytojo arba akių ligų gydytojo siuntimą atlikti kataraktos operaciją;
  • kreipėtės į gydymo įstaigą, kuri yra sudariusi sutartį su teritorine ligonių kasa dėl šių paslaugų teikimo ir apmokėjimo.

 

Vilniaus TLK primena: jei pacientui kyla klausimų dėl mokėjimo teisėtumo, jis turi kreiptis į gydymo įstaigos, kurioje gydosi, administraciją. Nepavykus išsiaiškinti gydymo įstaigoje, į teritorinę ligonių kasą skambinkite šiais numeriais: (8 5)  232 2222, (8 5) 212 0000; rašykite el. p. vitlk@vlk.lt, info@vlk.lt arba daugiau informacijos ieškokite interneto svetainėje www.vilniaustlk.lt


Vilniaus teritorinės ligonių kasos informacija

Ligonių kasos kviečia:

Rūpimus klausimus galima pateikti info@vlk.lt arba (8 5)  232 2222.


Pasitikrinkite
Prevencinės programos
Naudinga
Mažiesiems apie sveikatą
Būk protingas, nepermokėk už vaistus
E. sveikatos portalas
Svetainės dizainas: Idamas