Informacija gyventojams telefonais:
(8 5)  212 0000
(8 5)  232 2222
  • Parašyti
  • Parašyti
  • Parašyti
Apie musGyventojamsĮstaigoms
Klausiame

Ar žinote, kad studentai savo gimtajame ar studijų mieste gali patys pasirinkti pageidaujamą pirminės asmens sveikatos priežiūros įstaigą ir joje prisirašyti?
Apklausų rezultatai
Vilniaus TLK adresas

Gyventojų priėmimo laikas
I–IV 7.30–18.00
V 7.30–16.45
VI 9.00–13.00

Prieššventinėmis dienomis dirbame viena valanda trumpiau.

Vilniaus TLK (administracijos) darbo laikas
I–IV 8.00–17.00
V 8.00–15.45

Pietų pertrauka 12.00–12.45

Prieššventinėmis dienomis dirbame viena valanda trumpiau.

Prašymų ir skundų nagrinėjimas


Moterys, išsitirkite nemokamai ir būkite sveikos! Atnaujinta 2017-01-27

Paskutinę sausio savaitę Europoje tradiciškai minima gimdos kaklelio vėžio prevencijos savaitė, kuria siekiama didinti visuomenės informuotumą apie šią klastingą ligą. Savo ruožtu Vilniaus teritorinė ligonių kasa atkreipia moterų dėmesį rūpintis savo sveikata ir primena apie Gimdos kaklelio vėžio prevencinių priemonių programą.

Kam skirta ši programa?

Gimdos kaklelio vėžio prevencinių priemonių programa skirta moterims nuo 25 iki 60 metų. Pagal šią programą moterims tyrimai nemokamai atliekami kartą per trejus metus.

Už privalomuoju sveikatos draudimu apdraustoms moterims atliktus gimdos kaklelio tyrimus gydymo įstaigoms sumoka ligonių kasos iš Privalomojo sveikatos draudimo fondo biudžeto lėšų. Moterims už tyrimus mokėti nereikia.

Kur kreiptis?

Dėl gimdos kaklelio tyrimo moterys turėtų kreiptis į savo šeimos gydytoją arba į poliklinikos, kurioje yra registruotos, akušerį ginekologą.

Kokie tyrimai atliekami?

Ikivėžiniai ar ankstyvi vėžiniai pakitimai nustatomi atliekant citologinį gimdos kaklelio tyrimą (PAP testą). Jis atliekamas greitai ir yra neskausmingas. Gydytojas specialiu instrumentu nuima ląstelių nuo gimdos kaklelio. Mikroskopu ištiriama, ar ląstelėse nėra pakitimų.

Verta žinoti

Gimdos kaklelio vėžys išsivysto per kelerius metus, o pirmųjų ligos simptomų moterys dažnai nejaučia. Laiku diagnozuotas gimdos kaklelio vėžys nėra nuosprendis. Tokiu atveju galimybė išgyti yra apie 80 procentų. Reguliariai atliekant citologinį gimdos kaklelio tyrimą, galima anksti nustatyti ikivėžinius pakitimus ar ankstyvąsias ligos stadijas.

Į rizikos grupę gali pakliūti kiekviena moteris – net ta, kurios šeimoje šia liga niekas nesirgo.


Vilniaus teritorinės ligonių kasos informacija

Ligonių kasos kviečia:

Rūpimus klausimus galima pateikti info@vlk.lt arba (8 5)  232 2222.


Pasitikrinkite
Prevencinės programos
Naudinga
Mažiesiems apie sveikatą
E. sveikatos portalas
Svetainės dizainas: Idamas