Informacija gyventojams telefonais:
(8 5)  212 0000
(8 5)  232 2222
  • Parašyti
  • Parašyti
  • Parašyti
Apie musGyventojamsĮstaigoms
Klausiame

Ar žinote, kad mokyklas ir nuolatines studijas baigiantys jaunuoliai valstybės lėšomis yra apdrausti iki rugpjūčio 31 d., todėl jau turėtų domėtis savo tolesniu draudimu?
Apklausų rezultatai
Vilniaus TLK adresas

Gyventojų priėmimo laikas
I–IV 7.30–18.00
V 7.30–16.45
VI 9.00–13.00

Prieššventinėmis dienomis dirbame viena valanda trumpiau.

Vilniaus TLK (administracijos) darbo laikas
I–IV 8.00–17.00
V 8.00–15.45

Pietų pertrauka 12.00–12.45

Prieššventinėmis dienomis dirbame viena valanda trumpiau.

Prašymų ir skundų nagrinėjimas


Būtinoji medicinos pagalba užsienyje Atnaujinta 2016-12-15
BNS nuotrauka

Apdraustieji privalomuoju sveikatos draudimu, laikinai nuvykę į bet kurią Europos Sąjungos šalį narę, taip pat Islandiją, Lichtenšteiną, Norvegiją bei Šveicariją, turi teisę gauti būtinosios medicinos pagalbos paslaugas nemokamai. Vadovaujantis teisės aktais, šių paslaugų išlaidas kompensuoja valstybinis sveikatos draudimas. Norint pasinaudoti šia teise, reikia turėti draustumą privalomuoju sveikatos draudimu patvirtinančią Europos sveikatos draudimo kortelę. Tačiau vis dar pasitaiko daug atvejų, kai žmonės pamiršta apie šios kortelės teikiamas garantijas.

Maltoje viešėjusi moteris vieną dieną pasijuto itin blogai, skundėsi stipriu krūtinės skausmu. Iškviesta greitoji pagalba ją nugabeno į vietos ligoninę. Čia moteriai buvo suteikta skubi medicinos pagalba, atlikti reikalingi tyrimai. Dėl sveikatos būklės valstybinėje ligoninėje pacientė praleido daugiau nei savaitę. Kadangi neturėjo Europos sveikatos draudimo kortelės, už tai jai teko sumokėti daugiau nei 2 000 eurų.

Grįžusi iš Viduržemio jūros salos pacientė kreipėsi į Vilniaus teritorinę ligonių kasą (Vilniaus TLK) norėdama išsiaiškinti, ar galėtų atgauti bent dalį patirtų išlaidų. Vilniaus TLK specialistai jai paaiškino, kad apdraustieji turi galimybę gauti kompensaciją už patirtas išlaidas dėl būtinosios medicinos pagalbos paslaugų. Moteris, sužinojusi tvarką, pateikė iš užsienio gydymo įstaigos gautus dokumentus ir apmokėjimo patvirtinimą. Kitą dieną po dokumentų pateikimo Vilniaus TLK Gyventojų aptarnavimo skyriaus specialistai kreipėsi į Maltos kompetentingą įstaigą, atsakingą už sveikatos apsaugą, su prašymu nurodyti, kokią išlaidų dalį sudaro būtinoji medicinos pagalba.

Maltos įstaiga, išnagrinėjusi jiems pateiktus dokumentus, atsakė, kad už visą pacientės sumokėtą pinigų sumą jai buvo suteikta būtinoji medicinos pagalba. Informacija apie tai, kad Valstybinė ligonių kasa prie Sveikatos apsaugos ministerijos kompensuos visas patirtas išlaidas, buvo perduota į Vilniaus TLK besikreipusiai moteriai. Ji labai džiaugėsi, kad atgaus išleistus pinigus.

„Jei esate apdraustas privalomuoju sveikatos draudimu, turėtumėte nepamiršti į kelionę pasiimti Europos sveikatos draudimo kortelės. Ši kortelė yra dokumentas, patvirtinantis apdraustojo teisę gauti Privalomojo sveikatos draudimo fondo biudžeto lėšomis apmokamas būtinosios medicinos pagalbos paslaugas laikino buvimo Europos ekonominės erdvės šalyse ir Šveicarijos Konfederacijoje metu. Teisės aktai suteikia teisę gauti Privalomojo sveikatos draudimo fondo biudžeto lėšomis apmokamą būtinąją medicinos pagalbą tik tose gydymo įstaigose, kurios dalyvauja tos šalies valstybinėje sveikatos sistemoje, t. y. turi sutartį dėl tokių paslaugų teikimo su tos šalies ligonių kasa ar kita atitinkama įstaiga. Valstybinėje sistemoje veikia tiek viešosios, tiek privačios gydymo įstaigos, todėl atvykus pravartu pasiklausti, ar gydymo įstaiga priklauso nacionalinei sveikatos sistemai“, – gyventojų dėmesį atkreipia Vilniaus TLK Gyventojų aptarnavimo skyriaus vyresnioji specialistė Fatima Dzarajeva.

Primename, kad norintieji įsigyti Europos sveikatos draudimo kortelę turi kreiptis į teritorinę ligonių kasą (pagal gyvenamąją vietą) ir pateikti užpildytą prašymą kartu su asmens tapatybę patvirtinančiu dokumentu. Ši kortelė galioja nuo 1 mėnesio iki 6 metų, atsižvelgiant į tai, kokiai apdraustųjų grupei priklauso asmuo (pvz., pensininkams išduodama 6 metų laikotarpiui, dirbantiesiems išduota kortelė galioja iki 2 metų, moksleiviams ir studentams – vienerius mokslo metus). Tačiau nurodytą laiką kortelė galioja tik apdraustam asmeniui. Jei privalomasis sveikatos draudimas nutrūksta, kortelė laikoma negaliojančia, ir asmuo ja naudotis nebegali.

Jeigu kyla klausimų, į teritorinę ligonių kasą skambinkite šiais numeriais: 8 700  88 888, (8 5)  212 0000; rašykite el. p. vitlk@vlk.lt, info@vlk.lt arba daugiau informacijos ieškokite interneto svetainėje www.vilniaustlk.lt


Vilniaus teritorinės ligonių kasos informacija

Ligonių kasos kviečia:

Rūpimus klausimus galima pateikti info@vlk.lt arba (8 5)  232 2222.


Pasitikrinkite
Prevencinės programos
Naudinga
Mažiesiems apie sveikatą
E. sveikatos portalas
Svetainės dizainas: Idamas