Informacija gyventojams telefonais:
(8 5)  212 0000
(8 5)  232 2222
  • Parašyti
  • Parašyti
  • Parašyti
Apie musGyventojamsĮstaigoms
Klausiame

Ar žinote, kad gyventojams, kurie pradėję protezuotis dantis ir jiems skirtas 3 m. terminas jau besibaigiantis arba baigėsi per karantiną, protezavimo laikas bus pratęstas atsižvelgiant į paslaugų sustabdymo trukmę?
Apklausų rezultatai
Vilniaus TLK adresas

Gyventojų priėmimo laikas
I–IV 7.30–18.00
V 7.30–16.45
VI 9.00–13.00

Prieššventinėmis dienomis dirbame viena valanda trumpiau.

Vilniaus TLK (administracijos) darbo laikas
I–IV 8.00–17.00
V 8.00–15.45

Pietų pertrauka 12.00–12.45

Prieššventinėmis dienomis dirbame viena valanda trumpiau.

Prašymų ir skundų nagrinėjimas


Atidaryta paroda „Perspektyvos: menas, kepenų ligos ir aš pasveikęs“ Atnaujinta 2016-09-20
Iš kairės VDA Kauno fakulteto prodekanė Kristina Daubarytė, VLK informacinių technologijų departamento direktorius, laikinai vykdantis direktoriaus funkcijas, Aurimas Baliukevičius, VLK direktoriaus pavaduotoja Neringa Bernotienė. VLK nuotr.

Antradienį Valstybinėje ligonių kasoje prie Sveikatos apsaugos ministerijos (VLK) atidaryta Vilniaus dailės akademijos (VDA) Kauno fakulteto menininkų darbų paroda „Perspektyvos: menas, kepenų ligos ir aš pasveikęs". Jau antrus met​us vykstantis projektas siekia atkreipti visuomenės dėmesį pavojingomis ligomis sergančius žmones, mažinti socialinę atskirtį ir stereotipus.

Pasak VDA Kauno fakulteto prodekanės Kristinos Dauba​rytės, pirmą kartą toks meno projektas inicijuotas dar 2014 m., kai 150 menininkų iš daugiau nei 80 šalių, įkvėpti pacientų istorijų, savo darbais siekė parodyti hepatito C poveikį žmogui iš sergančio žmogaus perspektyvos. Lietuvos menininkų darbų paroda, kurioje pavaizduotos Lietuvos pacientų ligos istorijos jau eksponuota Tarptautinio kepenų ligų (EASL) kongreso metu.

„​Projekto idėja – paciento ir menininko susitikimas, po kurio menininkas savo kūrinyje pavaizduoja ligos sukeltus paciento išgyvenimus. Pasitelkus meno kalbą siekiama didinti žinomumą apie hepatito C infekciją", – sako Kristina Daubarytė.

2015 m. 16 menininkų iš VDA Kauno fakulteto atsiliepė į kvietimą prisidėti prie projekto „Perspektyvos: menas, kepenų ligos ir aš". Ši iniciatyva buvo įgyvendinta kartu su Lietuvos sveikatos mokslų universiteto (LSMU) Kauno klinikų profesoriais ir gydytojais, padėjusiais pacientams ir menininkams suprasti ligą bei mano kalba parodyti sergančiojo emocijų spektrą – nuo baimės ir nevilties iki tikėjimo, kad galima pasveikti.

2016 m. kaip projekto tęsinys inicijuotas naujas meno projektas „Perspektyvos: menas, kepenų ligos ir aš pasveikęs". Šio projekto metu meninėmis raiškos priemonėmis vaizduojamos pasveikusių žmonių nuo hepatito C emocijos: begalinis džiaugsmas, optimizmas, pasitikėjimas ir visiškai pasikeitusi gyvenimo kokybė.

„Lietuvoje vis daugiau pacientų gali gauti reikiamą medikų pagalbą, gydant infekcines ligas ir pasiskiepyti nemokamomis vakcinomis, kurios padeda išvengti sudėtingų ligų. Tam skiriama ne tik vis daugiau lėšų, bet ir dėmesio prevencijai bei ankstyvai ligų. Galime pasidžiaugti, kad šiuo metu Privalomojo sveikatos draudimo fondo (PSDF) lėšomis apmokama 100 proc. bazinės kainos už naujos kartos vaistus, skirtus hepatito C gydymui", – sako VLK informacinių technologijų departamento direktorius, laikinai vykdantis direktoriaus funkcijas, Aurimas Baliukevičius.

Hepatitas C – tai hepatito C viruso sukeltas kepenų uždegimas, kuris gali progresuoti į kepenų cirozę ir pirminį kepenų vėžį.

Pasak VLK direktoriaus pavaduotojos Neringos Bernotienės, nuo 2015 m. spalio Lietuvos pacientams, sergantiems 1 genotipo lėtiniu hepatitu C, pradėjus kompensuoti gydymą naujos kartos vaistais be interferono, pasitvirtino, kad šio gydymo efektyvumas siekia beveik 100 proc. Todėl šiais metais praplėstos indikacijos ir efektyvų gydymą galės gauti dar daugiau pacientų.

Meno projekte „Perspektyvos: menas, kepenų ligos ir aš pasveikęs" dalyvavo 17 menininkų iš VDA Kauno fakulteto, LSMU Kauno klinikų gydytojai ir nuo hepatito C pagiję pacientai. Paroda VLK bus eksponuojama iki spalio 5 dienos, o vėliau persikels į Vilniaus teritorinę ligonių kasą, kur ją apžiūrėti turės galimybę dar daugiau žmonių.


Ligonių kasos kviečia:

Rūpimus klausimus galima pateikti info@vlk.lt arba (8 5)  232 2222.


Valstybinės ligonių kasos prie SAM informacija

Pasitikrinkite
Prevencinės programos
Naudinga
Mažiesiems apie sveikatą
Būk protingas, nepermokėk už vaistus
E. sveikatos portalas
Svetainės dizainas: Idamas