Informacija gyventojams telefonais:
(8 5)  212 0000
(8 5)  232 2222
  • Parašyti
  • Parašyti
  • Parašyti
Apie musGyventojamsĮstaigoms
Klausiame

Ar žinote, kad renkantis gydymo įstaigą (polikliniką, medicinos centrą ir pan.) svarbu pasirinkti tą, kuri yra sudariusi sutartį su teritorine ligonių kasa, kad gydymo išlaidos būtų apmokėtos iš Privalomojo sveikatos draudimo fondo biudžeto?
Apklausų rezultataiVilniaus TLK adresas
Ž. Liauksmino g. 6, 01101 Vilnius
Kaip rasti: map


Gyventojų priėmimo laikas
I–IV 7.30–18.00
V 7.30–16.45
VI 9.00–13.00

Prieššventinėmis dienomis dirbame viena valanda trumpiau.

Vilniaus TLK (administracijos) darbo laikas
I–IV 8.00–17.00
V 8.00–15.45

Pietų pertrauka 12.00–12.45

Prieššventinėmis dienomis dirbame viena valanda trumpiau.

Prašymų ir skundų nagrinėjimas


Kiek kainuoja tuberkuliozės gydymas? Atnaujinta 2016-07-21
VLK Vaistų kompensavimo skyriaus vedėja Kristina Garuolienė. VLK nuotr.

Lietuvos medikai turi priemonių, o pacientai – galimybių įveikti tuberkuliozę, tad būtina jomis pasinaudoti ir išvengti šios ligos, o susirgus – gydytis ir pasveikti. „Tuberkuliozės gydymo kaštai Lietuvoje apima ne tik medicinines išlaidas", – savo pranešime Tarptautinės Vilniaus užkrečiamųjų ligų savaitės renginyje pažymėjo Valstybinės ligonių kasos prie Sveikatos apsaugos ministerijos (VLK) Vaistų kompensavimo skyriaus vedėja Kristina Garuolienė.

„Lietuvoje Privalomojo sveikatos draudimo fondo (PSDF) lėšomis kompensuojamas tuberkulioze sergančių pacientų gydymas ligoninėje ir ambulatoriškai. Šiai ligai gydyti skiriami kompensuojamieji vaistai, tačiau jos gydymo kaštai gerokai didesni", – teigė K. Garuolienė.

Pasak jos, visos išlaidos apima valstybės išmokas nedarbingumo pašalpoms, pacientų priemokas už kompensuojamuosius vaistus, išlaidas nekompensuojamiems vaistams, o apskaičiuojant tikrąją ligos kainą reikėtų atsižvelgti ir sergančiųjų negautas pajamas per visą nedarbingumo laikotarpį bei praradimus dėl nesukurtos bendrojo vidaus produkto dalies.

K. Garuolienė savo pranešime pabrėžė, kad tuberkuliozės profilaktikai, diagnozavimui ir gydymui pastaraisiais metais skiriama vis daugiau dėmesio ir lėšų. Pavyzdžiui, vakcina nuo tuberkuliozės yra įtraukta į Nacionalinę imunoprofilaktinių skiepų programą, o tuberkulino mėginio atlikimas 7 metų vaikams yra ne tik nemokamas, bet ir skatinamas, t. y. gydytojai finansiškai skatinami, kad šios veiksmingos priemonės būtų kuo plačiau naudojamos. Be to, nuo 2017 m. numatytas šeimos gydytojo finansinis skatinimas už sergančio tuberkulioze asmens išgydymą.

2015 m. tiesioginiai medicininiai tuberkuliozės gydymo kaštai sudarė 11 mln. eurų, t. y. 0,8 proc. viso PSDF biudžeto. Didžioji jų dalis – gydymo ligoninėje išlaidos (9,75 mln. eurų arba 88 proc.), kur gydyta 2,2 tūkst. pacientų. Tuo tarpu medikamentams išleista 966 tūkst. eurų (iš jų 97 tūkst. kompensuojamiesiems vaistams ir 869 tūkst. centralizuotai apmokamiems vaistams).

„Ypač svarbu tai, kad vaistais, skirtais atspariajai tuberkuliozei gydyti stacionare ir ambulatoriškai, aprūpinamos visos gydymo įstaigos – tiek ligoninės, tiek poliklinikos, o tai reiškia, kad nei už gydymą, nei už vaistus pacientams mokėti nereikia. Tačiau kiekvienas iš mūsų turėtų pasirūpinti šios ligos prevencija: tėvai – vaikų skiepijimu ir tuberkulino mėginio atlikimu, o suaugusieji – dėmesiu kasdienei higienai. Apsisaugoti galima ir paprastomis priemonėmis: rankas plaunant su muilu, vengiant vietų, kur didesnė tikimybė užsikrėsti nuo sergančių tuberkulioze asmenų. Norėtųsi dar kartą priminti, kaip svarbu laiku apsilankyti pas šeimos gydytoją, kuris pasirūpins, kad ši liga būtų diagnozuota ir pradėta gydyti kuo anksčiau, kad ja neužsikrėstų šeimos nariai ir bendradarbiai. Visuomenei tai reiškia mažesnius gydymo kaštus, o žmogui – pilnavertį gyvenimą", – akcentavo K. Garuolienė.


Ligonių kasos kviečia:

Rūpimus klausimus galima pateikti info@vlk.lt arba (8 5)  232 2222.


Valstybinės ligonių kasos prie SAM informacija


Pasitikrinkite
Prevencinės programos
Naudinga
Mažiesiems apie sveikatą
Būk protingas, nepermokėk už vaistus
E. sveikatos portalas
Svetainės dizainas: Idamas