Informacija gyventojams telefonais:
(8 5)  212 0000
(8 5)  232 2222
  • Parašyti
  • Parašyti
  • Parašyti
Apie musGyventojamsĮstaigoms
Klausiame

Ar žinote, kad šiuo metu ES šalyse esantys Lietuvos apdraustieji, neturintys Europos sveikatos draudimo kortelės, gali kreiptis į savo teritorinę ligonių kasą, kad jiems būtų atsiųstas šią kortelę pakeičiantis sertifikatas?
Apklausų rezultatai
Vilniaus TLK adresas

Gyventojų priėmimo laikas
I–IV 7.30–18.00
V 7.30–16.45
VI 9.00–13.00

Prieššventinėmis dienomis dirbame viena valanda trumpiau.

Vilniaus TLK (administracijos) darbo laikas
I–IV 8.00–17.00
V 8.00–15.45

Pietų pertrauka 12.00–12.45

Prieššventinėmis dienomis dirbame viena valanda trumpiau.

Prašymų ir skundų nagrinėjimas


Aktuali informacija pildantiesiems gyventojų pajamų ir turto deklaracijas Atnaujinta 2016-03-18
Vilniaus teritorinė ligonių kasa

Valstybinė mokesčių inspekcija Elektroninio deklaravimo sistemoje jau pateikė preliminariąsias gyventojų pajamų mokesčio deklaracijas, todėl pastarosiomis dienomis į Vilniaus teritorinę ligonių kasą (Vilniaus TLK) kreipėsi daug gyventojų, kuriems kyla neaiškumų pildant Valstybinei mokesčių inspekcijai pateikiamas gyventojų pajamų ir turto deklaracijas.

Pavyzdžiui, kai kurie gyventojai piktinasi, kad visus metus dirbo, o deklaracijoje pažymėta, kad jie neapdrausti sveikatos draudimu valstybės lėšomis, ir teiraujasi, kodėl taip yra.

Primename, kad, vadovaujantis LR sveikatos draudimo įstatymu, apdraustaisiais laikomi:

  • Dirbantys asmenys, už kuriuos darbdavys moka privalomojo sveikatos draudimo (PSD) įmokas.  
  • Asmenys, vykdantys individualią veiklą ir patys už save mokantys PSD įmokas.
  • Savarankiškai PSD įmokas mokantys asmenys.
  • Valstybės lėšomis apdrausti asmenys.

Vadovaujantis minėtu įstatymu, apdraustaisiais, kurie draudžiami valstybės lėšomis, laikomi  asmenys, gaunantys Lietuvos Respublikos įstatymų nustatytą bet kurios rūšies pensiją ar šalpos kompensaciją; teritorinėse darbo biržose užsiregistravę bedarbiai; nedirbantys darbingo amžiaus asmenys, turintys įstatymų nustatytą būtinąjį valstybinio socialinio pensijų draudimo stažą valstybinei socialinio draudimo senatvės pensijai gauti; asmenys iki 18 metų; valstybės remiami asmenys, gaunantys socialinę pašalpą; asmenys, teisės aktų nustatyta tvarka pripažinti neįgaliaisiais; Lietuvos bendrojo ugdymo mokyklose besimokantys moksleiviai; nuolatinių studijų studentai; vienas iš tėvų, auginantis vaiką iki 8 metų, taip pat vienas iš tėvų, auginantis du ir daugiau vaikų iki pilnametystės ir kt.

Tad asmenys, kurie dirba ir moka privalomojo sveikatos draudimo įmokas, yra apdrausti privalomuoju draudimu, bet ne valstybės lėšomis.

Nemažai į Vilniaus TLK besikreipiančių gyventojų teiraujasi, kodėl, gyvendami užsienyje ir deklaravę savo išvykimą iš Lietuvos, jie vis tiek privalo grąžinti privalomojo sveikatos draudimo įmokų skolą.

Dėmesio! Visais 2015 metų įmokų dydžio ir skolų klausimais gyventojai turėtų kreiptis ne į teritorinę ligonių kasą, o į Valstybinę mokesčių inspekciją (daugiau informacijos tel. 1882).
Į teritorinę ligonių kasą turėtų kreiptis tik tie asmenys, kurie norėtų patvirtinti savo draustumą valstybės lėšomis. Tai yra: vienas iš tėvų, auginantis vaiką iki 8 metų, vienas iš tėvų, auginantis du ir daugiau vaikų iki pilnametystės, studijuoti į kitas ES šalis išvykę studentai, nedirbančios moterys jų nėštumo laikotarpiu 70 dienų iki gimdymo ir 56 dienos po gimdymo ir kiti asmenys, kurie turi teisę būti apdrausti valstybės lėšomis (daugiau informacijos tel. (8 5)  232 2222).

Be to, primename, kad Vilniaus TLK interneto svetainėje www.vilniaustlk.lt kiekvienas gyventojas gali pasitikrinti, ar šiuo metu yra draustas – reikia atsidaryti nuorodą „Internetu pasitikrinkite savo draustumą privalomuoju sveikatos draudimu“. Vilniaus TLK interneto svetainėje yra ir nuoroda į „Elektroninius valdžios vartus“. Joje galima sužinoti apie savo draustumo laikotarpius ir tai, kiek kiekvienam gyventojui suteikta medicininių paslaugų ir išrašyta Privalomojo sveikatos draudimo fondo biudžeto lėšomis kompensuojamų medikamentų.


Vilniaus teritorinės ligonių kasos informacija

Ligonių kasos kviečia:

Rūpimus klausimus galima pateikti info@vlk.lt arba (8 5)  232 2222.


Pasitikrinkite
Prevencinės programos
Naudinga
Mažiesiems apie sveikatą
Būk protingas, nepermokėk už vaistus
E. sveikatos portalas
Svetainės dizainas: Idamas