Informacija gyventojams telefonais:
(8 5)  212 0000
(8 5)  232 2222
  • Parašyti
  • Parašyti
  • Parašyti
Apie musGyventojamsĮstaigoms
Klausiame

Ar žinote, kad studentai savo gimtajame ar studijų mieste gali patys pasirinkti pageidaujamą pirminės asmens sveikatos priežiūros įstaigą ir joje prisirašyti?
Apklausų rezultatai
Vilniaus TLK adresas

Gyventojų priėmimo laikas
I–IV 7.30–18.00
V 7.30–16.45
VI 9.00–13.00

Prieššventinėmis dienomis dirbame viena valanda trumpiau.

Vilniaus TLK (administracijos) darbo laikas
I–IV 8.00–17.00
V 8.00–15.45

Pietų pertrauka 12.00–12.45

Prieššventinėmis dienomis dirbame viena valanda trumpiau.

Prašymų ir skundų nagrinėjimas


Operacijoms ir gydymui reikalingos priemonės pacientus pasiekia vis greičiau Atnaujinta 2014-09-04
Gedimino Savickio (ELTA) nuotr.

Valstybinė ligonių kasa prie Sveikatos apsaugos ministerijos (VLK), siekdama užtikrinti, kad ligoninėse gydomus pacientus greičiau pasiektų operacijoms reikiamos priemonės, inicijuoja vis daugiau naujovių, kurios leistų kiek galima labiau sutrumpinti šių medicinos prekių kelią į gydymo įstaigas. Todėl vis daugiau tokių priemonių yra patikima gydymo įstaigoms įsigyti pačioms, o tuo tikslu joms yra paskirstomos lėšos, kuriomis anksčiau disponuodavo VLK.

Praėjusiais metais ligoninėms buvo patikėta pačioms įsigyti specialius stuburo fiksatorius ir radioaktyvius preparatus, pavyzdžiui, prostatos vėžiui gydyti jodo šaltinius, bei kitas būtinas medicinos priemones. Šiais metais gydymo įstaigoms suteikta dar daugiau galimybių  – nuo šiol jos pačios gali įsigyti visas jų atliekamoms ortopedijos ir traumatologijos srities operacijoms reikalingas priemones. Pavyzdžiui, specialius siūlus, varžtelius, sraigtelius.

Tokie pokyčiai vyksta neatsitiktinai. Ši naujovė įdiegta įvertinus tai, kad gydymo įstaigos geriausiai žino, kokių konkrečių priemonių reikia operacijoms atlikti ir kada šios reikalingos pacientams.

Be to, gydymo įstaigos paprastai šių priemonių perka mažesniais kiekiais, nes joms retai prireikia viso jų komplekto. Pavyzdžiui, visas 70 priemonių spektras, kuris paprastai yra būtinas ortopedijos ir traumatologijos operacijoms atlikti, reikalingas ne kiekvienai įstaigai, o tik kai kurioms, atliekančioms tokias operacijas. Taigi gydymo įstaigų perkami kiekiai būna mažesni, nes kai kuriose gydymo įstaigose tam tikrų priemonių gali ir neprireikti. Dėl to, kad gydymo įstaigos perka mažesniais kiekiais, jos gali tiksliau suplanuoti viešųjų pirkimų procedūras, kurios gali greičiau baigtis, nei perkant tokius medicinos gaminius centralizuotai, t. y. vykdant didelio masto ir vertės pirkimą, kuriam pasibaigus būtų aprūpinamos visos šalies gydymo įstaigos.

Tokiu būdu tikimasi sutrumpinti operacijoms atlikti reikalingų priemonių kelią iki pacientų ir užtikrinti, kad pacientai galėtų greičiau sulaukti jiems reikalingų operacijų. Šis būdas yra viena iš priemonių eilėms trumpinti.

Todėl vis daugiau priemonių, reikalingų operacijoms atlikti ar suteikti specialioms gydymo paslaugoms, yra patikima įsigyti gydymo įstaigoms – joms ir paskirstomos lėšos, kuriomis anksčiau disponuodavo VLK.

Iki šiol Privalomojo sveikatos draudimo fondo (PSDF) lėšomis VLK centralizuotai pirkdavo operacijoms reikalingas priemones, kurias vėliau paskirstydavo didžiausioms šalies gydymo įstaigoms, atliekančioms operacijas pacientams ir teikiančioms jiems reikalingas paslaugas.

 Taip pat norime atkreipti dėmesį į tai, kad už šias priemones, kurios reikalingos operacijoms, pavyzdžiui, artroskopinėms, atlikti, pacientams nereikia mokėti iš savo kišenės. Jos yra apmokamos PSDF lėšomis, tad jos privalo būti skiriamos nemokamai. VLK neretai sulaukia klausimų iš pacientų, kurie skundžiasi nesusikalbantys su gydymo įstaiga, nes jų prašoma susimokėti už priemones operacijoms.

 Planuojama ir daugiau naujovių, kurios padėtų sutrumpinti pacientų eiles pas gydytojus specialistus. Pavyzdžiui, svarstoma galimybė nuo 2015 m. traumatologijos ir ortopedijos priemones įtraukti į paslaugos įkainį. Tada jomis turėtų apsirūpinti pačios gydymo įstaigos. Na, o vėliau, kai pacientams būtų suteiktos reikiamos paslaugos, joms reikėtų tik pateikti sąskaitas ligonių kasai, kaip tai daroma dėl kitų suteiktų gydymo paslaugų. 

 Kokiam pacientų skaičiui reikalingos vienokios ar kitokios medicinos priemonės, yra nustatoma pagal gydymo įstaigų pateiktus statistinius duomenis.

 2013 m. VLK paskirstė 7,18 mln. litų gydymo įstaigoms, kad jos galėtų įsigyti šių medicinos priemonių. 2014 m. gydymo įstaigoms paskirstyta daugiau lėšų, tai yra 11,64 mln. litų, už kuriuos jos galės įsigyti reikiamų priemonių.


Pasitikrinkite
Prevencinės programos
Naudinga
Mažiesiems apie sveikatą
E. sveikatos portalas
Svetainės dizainas: Idamas