Informacija gyventojams telefonais:
(8 5)  212 0000
(8 5)  232 2222
  • Parašyti
  • Parašyti
  • Parašyti
Apie musGyventojamsĮstaigoms
Klausiame

Ar žinote, kad studentai savo gimtajame ar studijų mieste gali patys pasirinkti pageidaujamą pirminės asmens sveikatos priežiūros įstaigą ir joje prisirašyti?
Apklausų rezultatai
Vilniaus TLK adresas

Gyventojų priėmimo laikas
I–IV 7.30–18.00
V 7.30–16.45
VI 9.00–13.00

Prieššventinėmis dienomis dirbame viena valanda trumpiau.

Vilniaus TLK (administracijos) darbo laikas
I–IV 8.00–17.00
V 8.00–15.45

Pietų pertrauka 12.00–12.45

Prieššventinėmis dienomis dirbame viena valanda trumpiau.

Prašymų ir skundų nagrinėjimas


Vokietija Atnaujinta 2013-05-23

Atkreipkite dėmesį į tai, kad kiekvienos Europos Sąjungos šalies sveikatos apsaugos sistema yra skirtinga. Viešnagės Vokietijoje metu sveikatos priežiūros paslaugos Jums bus teikiamos ir jų išlaidos apmokamos Vokietijos nacionalinių teisės aktų nustatyta tvarka. Todėl gali būti taip, kad tam tikrų paslaugų teikimo išlaidų ar kompensuojamųjų vaistų įsigijimo išlaidų, kurias Lietuvoje Privalomojo sveikatos draudimo fondo lėšomis apmoka teritorinės ligonių kasos, Vokietijos valstybinis sveikatos draudimas nekompensuoja arba kompensuoja tik iš dalies.

Vokietijos sveikatos draudimo įstaigų informavimo tarnyba (vok. Deutschen Verbindungsstelle Krankenversicherung – Ausland DVKA) – tai įstaiga, atsakinga už turistų, atvykstančių iš kitų Europos Sąjungos šalių, informavimą apie Vokietijos nacionalinei sveikatos sistemai priklausančias gydymo įstaigas ir gydytojus.

Kaip gauti sveikatos priežiūros paslaugas?

Jeigu Jums prireiktų medicinos pagalbos, kreipkitės į gydytoją, turintį sutartį su viena iš daugelio Vokietijoje veikiančių ligonių kasų, ir pateikite savo Europos sveikatos draudimo kortelę (toliau – ESDK) arba laikinai ją pakeičiantį sertifikatą ir asmens tapatybę patvirtinantį dokumentą. Jei medicinos pagalbos reikia nedelsiant, pasibaigus įprastam darbo laikui, prašome kreiptis į budinčiąsias medicinos tarnybas, kurios veikia daugelyje Vokietijos miestų.

Prieš gaudamas sveikatos priežiūros paslaugas privalote užpildyti specialų blanką ir jame nurodyti pasirinktą Vokietijos ligonių kasą, kuri apmokės Jums Vokietijoje suteiktų sveikatos priežiūros paslaugų išlaidas, o vėliau pateiks paraišką Valstybinei ligonių kasai prie Sveikatos apsaugos ministerijos dėl šių išlaidų kompensavimo. Galima pasirinkti vieną iš šių ligonių kasų:

  • AOK – Allgemeine Ortskrankenkassen (teritorinės ligonių kasos),
  • BKK – Betriebskrankenkassen (įmonių ligonių kasos),
  • BEK, DAK, TK – Ersatzkassen (pakaitinės ligonių kasos),
  • IKK – Innungskrankenkassen (gildijų ligonių kasos),
  • Knappschaft (kalnakasių draudimo įstaigos),
  • Landwirtschaftliche Krankenkasse (ūkininkų ligonių kasos).

Jei prireiktų gydytojo specialisto konsultacijos ar gydymo ligoninėje, Jus gydantis gydytojas išrašys siuntimą konsultuoti ar gydyti stacionare. Prireikus neatidėliotinos medicinos pagalbos paslaugų, galite vykti tiesiai į ligoninę. Neužmirškite ESDK arba laikinai ją pakeičiančio sertifikato ir asmens tapatybę patvirtinančio dokumento.

Kreipiantis į dantų gydytoją ar nedarbo valandomis į budinčiųjų medicinos tarnybų gydytoją siuntimo nereikia.

Kaip gauti kompensuojamuosius vaistus?

Gydytojo skirtus vaistus pagal jo išduotą receptą galite įsigyti bet kurioje vaistinėje.

Kokios yra paciento priemokos?

Kartą per kalendorinių metų ketvirtį gydytojui (terapeutui, odontologui ar nedarbo valandomis budinčiųjų medicinos tarnybų gydytojui) mokamas 10 EUR paciento mokestis.

Būtina išsaugoti paciento mokesčio sumokėjimą patvirtinantį čekį, nes tą patį metų ketvirtį pakartotinai kreipiantis į gydytoją ir pateikus šį čekį nereikės vėl mokėti paciento mokesčio.

Už kiekvieną gydymo ligoninėje dieną pacientas taip pat privalo sumokėti 10 EUR paciento mokestį. Šis mokestis mokamas ne daugiau kaip 28 dienas per metus.

Priemokos už vaistus, medicinos pagalbos priemones ir tvarsliavą siekia 10 proc. jų kainos. Papildomai mokamas 5 EUR mokestis už kiekvieną receptą vaistams ir tvarsliavai bei 10 EUR mokestis už receptą medicinos pagalbos priemonėms. Šios priemokos ir mokesčiai netaikomi vaikams iki 18 metų bei moterims, kurioms vaistai ir medicinos pagalbos priemonės skiriami dėl sveikatos būklės, susijusios su nėštumu.

Kaip gauti dializės ar deguonies terapijos paslaugas?

Jei lankymosi Vokietijoje metu Jums būtina hemodializė ar deguonies terapija, Jūs turite iš anksto suderinti šių paslaugų teikimo laiką su gydymo įstaiga.

Vokietijos susižinojimo tarnybos sveikatos draudimo klausimais kontaktinė informacija

GKV Spitzenverband - Deutsche
Verbindungsstelle Krankenversicherung – Ausland
Pennefeldsweg 12c
Bonn 53177
Fax +49 228 9530-601
GERMANY
www.dvka.de
post@dvka.de

Pasitikrinkite
Prevencinės programos
Naudinga
Mažiesiems apie sveikatą
E. sveikatos portalas
Svetainės dizainas: Idamas