Informacija gyventojams telefonais:
(8 5)  212 0000
(8 5)  232 2222
  • Parašyti
  • Parašyti
  • Parašyti
Apie musGyventojamsĮstaigoms
Klausiame

Ar žinote, kad renkantis gydymo įstaigą (polikliniką, medicinos centrą ir pan.) svarbu pasirinkti tą, kuri yra sudariusi sutartį su teritorine ligonių kasa, kad gydymo išlaidos būtų apmokėtos iš Privalomojo sveikatos draudimo fondo biudžeto?
Apklausų rezultataiVilniaus TLK adresas
Ž. Liauksmino g. 6, 01101 Vilnius
Kaip rasti: map


Gyventojų priėmimo laikas
I–IV 7.30–18.00
V 7.30–16.45
VI 9.00–13.00

Prieššventinėmis dienomis dirbame viena valanda trumpiau.

Vilniaus TLK (administracijos) darbo laikas
I–IV 8.00–17.00
V 8.00–15.45

Pietų pertrauka 12.00–12.45

Prieššventinėmis dienomis dirbame viena valanda trumpiau.

Prašymų ir skundų nagrinėjimas


Nemokamai dėl storosios žarnos vėžio jau galima išsitirti visoje Lietuvoje Atnaujinta 2014-07-01

Valstybinė ligonių kasa prie Sveikatos apsaugos ministerijos (VLK) informuoja, kad nuo šiol dėl storosios žarnos vėžio pagal mūsų šalyje vykdomą prevencinę programą žmonės nemokamai galima išsitirti jau visoje Lietuvoje. Ši galimybė atsirado, kai nuo š. m. liepos 1 d. minėta prevencinė programa buvo praplėsta ir yra pradedama vykdyti Telšių, Marijampolės ir Utenos apskrityse.

 Todėl dabar gyventojai, kurių amžius nuo 50 iki 75 metų, kartą per dvejus metus turi galimybę nemokamai išsitirti dėl storosios žarnos vėžio. Privalomuoju sveikatos draudimu apdraustiems žmonėms pagal šią programą suteiktų paslaugų išlaidos apmokamos Privalomojo sveikatos draudimo fondo (PSDF) biudžeto lėšomis.

 „Žmogus, norintis nemokamai išsitirti, turėtų kreiptis į savo šeimos gydytoją. Gydytojui paskyrus, jam būtų atliekamas slapto kraujavimo testas. Jei testo atsakymas neigiamas – pacientas sveikas ir tyrimas jam bus kartojamas po dviejų metų. Jei teigiamas – turi būti atliekama kolonoskopija ir, prireikus, biopsija, kad būtų galima objektyviai įvertinti sveikatos būklę“,– tvirtina Daiva Berūkštienė, VLK Paslaugų ekspertizės, metodinio vadovavimo ir kontrolės skyriaus vedėja.

 Gavusieji siuntimus kolonoskopijai atlikti, gali kreiptis į bet kurią polikliniką ar ligoninę, sudariusią sutartį su ligonių kasa dėl šios paslaugos teikimo. Pacientai, kuriems minėto tyrimo metu buvo imta biopsija ir diagnozuoti ikivėžiniai susirgimai ar storosios žarnos vėžys, siunčiami į specializuotas gydymo įstaigas, kuriose atliekami visi reikalingi tiriamieji ir gydomieji veiksmai, kad pacientas pasveiktų.

 D. Berūkštienės teigimu, išsitirti nemokamai – verta, nes prevencinėje programoje numatyti tyrimai padeda išaiškinti ne tik šią ligą, bet ir nustatyti ikivėžinius storosios žarnos pakitimus, kuriuos gydant užkertamas kelias vėžiui. Juolab, kad ankstyvojoje stadijoje ligos simptomai beveik nepastebimi, jie nėra specifiniai.

 Storosios žarnos vėžys dažnai diagnozuojamas ne tik pasaulyje, bet ir Lietuvoje. Kasmet nustatoma apie 1500 naujų ligos atvejų ir šis skaičius vis didėja. Todėl svarbiausias minėtos programos tikslas – nustatyti ankstyvųjų stadijų storosios žarnos vėžį ir sumažinti mirtingumą nuo šios ligos. Svarbu žinoti, kad vėžį diagnozavus ankstyvojoje stadijoje, pacientą galima sėkmingai išgydyti.

 Per pirmąjį 2014 m. ketvirtį šioje programoje informavimo apie storosios žarnos vėžio ankstyvąją diagnostiką ir imunocheminio slapto kraujavimo testo išmatose rezultatų įvertinimo paslaugų suteikta daugiau nei 52 tūkst., tai net 53 proc. daugiau nei pernai tuo pačiu metu. Be to, šiemet minėtu laikotarpiu beveik dukart daugiau išduota siuntimų atlikti kolonoskopiją.

 Tikimasi, kad ši programa netruks įsibėgėti ir Telšių, Marijampolės bei Utenos apskrityse.


Pasitikrinkite
Prevencinės programos
Naudinga
Mažiesiems apie sveikatą
Būk protingas, nepermokėk už vaistus
E. sveikatos portalas
Svetainės dizainas: Idamas