Informacija gyventojams telefonais:
(8 5)  212 0000
(8 5)  232 2222
  • Parašyti
  • Parašyti
  • Parašyti
Apie musGyventojamsĮstaigoms
Klausiame

Ar žinote, kad gyventojams, kurie pradėję protezuotis dantis ir jiems skirtas 3 m. terminas jau besibaigiantis arba baigėsi per karantiną, protezavimo laikas bus pratęstas atsižvelgiant į paslaugų sustabdymo trukmę?
Apklausų rezultatai
Vilniaus TLK adresas

Gyventojų priėmimo laikas
I–IV 7.30–18.00
V 7.30–16.45
VI 9.00–13.00

Prieššventinėmis dienomis dirbame viena valanda trumpiau.

Vilniaus TLK (administracijos) darbo laikas
I–IV 8.00–17.00
V 8.00–15.45

Pietų pertrauka 12.00–12.45

Prieššventinėmis dienomis dirbame viena valanda trumpiau.

Prašymų ir skundų nagrinėjimas


Naujajame kompensuojamųjų vaistų kainyne – daugiau naujų ir pigesnių vaistų Atnaujinta 2014-04-29

Valstybinė ligonių kasa prie Sveikatos apsaugos ministerijos (VLK) informuoja, kad nuo balandžio 29 d. įsigalioja naujas Kompensuojamųjų vaistinių preparatų kainynas. Sveikatos apsaugos ministro Vytenio Povilo Andriukaičio įsakymu patvirtintame kainyne įtraukta beveik 100 naujų pigesnių generinių vaistų. Beveik 1300 vaistų sumažėjo bazinės kainos. Taip pat už daugumą vaistų žmonės mokės mažesnes priemokas nei iki šiol.  

 Įsigaliojus naujajam kainynui, daugelis pacientų gydymui būtinų vaistų žmonėms taps dar labiau prieinami ir juos bus paprasčiau įsigyti. Į jį įrašyti ir nauji vaistai, kurių iki šiol nebuvo šiame kainyne. Tai vaistai, skirti gydyti Hantingtono ligai, onkologinėms ligoms, tokioms kaip skrandžio, žarnyno, kasos, skydliaukės, užkrūčio liaukos, antinksčio piktybiniams navikams, kvėpavimo ir virškinimo organų piktybiniams navikams bei akromegalijai.

 Į šį kainyną įrašyti 98 nauji vaistai prekiniais pavadinimais. Šį sąrašą papildė ir 95 pigesni generiniai vaistai, kas lėmė tai, kad sumažėjo šios vaistų grupės bazinės kainos ir pacientų priemokos pigiausiems šios grupės vaistams. Į jį įrašyti ir 56 importuojami vaistai, kurie yra pigesni, palyginus su Lietuvoje registruotais vaistais, todėl pacientas už juos mokės mažesnę priemoką.

 Vaistų kainos mažėja dėl įvairių priežasčių. Pirmiausia dėl to, kad Sveikatos apsaugos ministerijos ir ministro V. P. Andriukaičio iniciatyva buvo priimtas Vyriausybės nutarimas, kuriuo patobulinta vaistų bazinių kainų nustatymo tvarka. Tai labai reikšmingas pokytis kompensuojamųjų vaistų srityje. Įtakos turėjo ir kitose Europos Sąjungos šalyse įvykę vaistų bazinių kainų pasikeitimai, taip pat vaistų gamintojų sumažintos deklaruojamos kainos.  

 Iš viso šiame naujajame kainyne įrašyti 2029 vaistai.

 Įsigaliojus naujajam kainynui, bendras prognozuojamų Privalomojo sveikatos draudimo fondo biudžeto išlaidų sumažėjimas per metus planuojamas apie 45 mln. litų.

 Kompensuojamųjų vaistų kainynas yra peržiūrimas nuolat, nes atsiranda naujų, pigesnių ir pacientų gydymui gyvybiškai būtinų vaistų. Įprastai šis kainynas tvirtinamas kartą per metus – nustatomos bazinės ir didžiausios mažmeninės kompensuojamųjų vaistų kainas. Prireikus jis gali būti keičiamas ir dažniau – kas ketvirtį, kai planuojama pradėti kompensuoti naujų vaistų įsigijimo išlaidas ar sumažėjus jų kainoms. Džiugu tai, kad pastaruoju metu mažėja kompensuojamųjų vaistų kainos, todėl galime pradėti kompensuoti daugiau naujų, inovatyvių pacientų gydymui būtinų vaistų.


Pasitikrinkite
Prevencinės programos
Naudinga
Mažiesiems apie sveikatą
Būk protingas, nepermokėk už vaistus
E. sveikatos portalas
Svetainės dizainas: Idamas