Informacija gyventojams telefonais:
(8 5)  212 0000
(8 5)  232 2222
  • Parašyti
  • Parašyti
  • Parašyti
Apie musGyventojamsĮstaigoms
Klausiame

Ar žinote, kad renkantis gydymo įstaigą (polikliniką, medicinos centrą ir pan.) svarbu pasirinkti tą, kuri yra sudariusi sutartį su teritorine ligonių kasa, kad gydymo išlaidos būtų apmokėtos iš Privalomojo sveikatos draudimo fondo biudžeto?
Apklausų rezultataiVilniaus TLK adresas
Ž. Liauksmino g. 6, 01101 Vilnius
Kaip rasti: map


Gyventojų priėmimo laikas
I–IV 7.30–18.00
V 7.30–16.45
VI 9.00–13.00

Prieššventinėmis dienomis dirbame viena valanda trumpiau.

Vilniaus TLK (administracijos) darbo laikas
I–IV 8.00–17.00
V 8.00–15.45

Pietų pertrauka 12.00–12.45

Prieššventinėmis dienomis dirbame viena valanda trumpiau.

Prašymų ir skundų nagrinėjimas


Sveikatos apsaugos ministerija ragina vienyti pastangas kovai su tuberkulioze Atnaujinta 2014-03-25

Kovo 24 d. Sveikatos apsaugos ministerijoje surengta spaudos konferencija, skirta Pasaulinės kovos su tuberkulioze dienai paminėti.

Nors tuberkuliozės epidemiologinė situacija Lietuvoje pastaruoju metu gerėja – mažiau užregistruojama naujų tuberkuliozės atvejų, nerimą kelia užleistomis tuberkuliozės formomis sergantys asmenys ir atsparių vaistams nuo tuberkuliozės mikrobakterijų štamų gausėjimas. Lietuva kartu su Rumunija priskiriama šalims, kuriose registruojama daugiausia vaistams atsparios tuberkuliozės atvejų. Mažiausiai 30 proc. naujų tuberkulioze sergančių pacientų yra bedarbiai arba neturintys nuolatinio darbo, jie piktnaudžiauja alkoholiu, reguliariai pažeidinėja gydymo režimą. Šie ligoniai yra nuolatinis infekcijos, taip pat ir daugeliui vaistų atsparios tuberkuliozės šaltinis.

Konferencijoje dalyvavę sveikatos apsaugos ministras Vytenis Povilas Andriukaitis, ministerijos Europos Sąjungos reikalų ir tarptautinių ryšių skyriaus vedėjas, pulmonologas dr. Kęstutis Miškinis ir Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centro direktorius dr. Saulius Čaplinskas ragino vienytis ir ieškoti naujų priemonių užkirsti kelią tuberkuliozės plitimui bei augimui ne tik Lietuvoje, bet ir visoje Europoje. 

Nors siekiant tuberkuliozės kontrolės Europos regione 2008 m. buvo paskelbtas Strateginis veiksmų planas kovai su šia liga, o vaistams atsparios tuberkuliozės gydymas tapo net tris kartus prieinamesnis, ši problema nėra išspręsta. Sergamumas tuberkulioze Lietuvoje yra vienas didžiausių Europos Sąjungoje. 2012 m. sėkmingai išgydyti pavyko tik apie 82 proc. ligonių (PSO tikslas – ne mažiau kaip 85 proc.).

Specialistai sutaria, kad labai svarbios tuberkuliozės profilaktikos priemonės yra naujagimių skiepijimas, tuberkulino mėginio atlikimas vaikams, ankstyvas ligos išaiškinimas bei gydymas stebint medicinos personalui iki visiško pasveikimo.

Sveikatos apsaugos ministro V. P. Andriukaičio teigimu, per artimiausią laiką būtina parengti Tuberkuliozės profilaktikos, diagnostikos ir gydymo efektyvumo didinimo strateginius žingsnius, įkurti ministerijoje koordinacinį komitetą, kuris pasitelkęs ES fondų ir nacionalinio biudžeto lėšas padės efektyviau ir racionaliau sutvarkyti tuberkuliozės pažeistų žmonių gydymą, nemokamai aprūpins visus pacientus reikalingais vaistais, įdiegs tiesiogiai kontroliuojamo gydymo metodą, įgyvendins kitas tuberkuliozės programos priemones, padėsiančias sumažinti Lietuvos gyventojų sergamumą šia liga. 

 


Pasitikrinkite
Prevencinės programos
Naudinga
Mažiesiems apie sveikatą
Būk protingas, nepermokėk už vaistus
E. sveikatos portalas
Svetainės dizainas: Idamas