Informacija gyventojams telefonais:
(8 5)  212 0000
(8 5)  232 2222
  • Parašyti
  • Parašyti
  • Parašyti
Apie musGyventojamsĮstaigoms
Klausiame

Ar žinote, kad gyventojams, kurie pradėję protezuotis dantis ir jiems skirtas 3 m. terminas jau besibaigiantis arba baigėsi per karantiną, protezavimo laikas bus pratęstas atsižvelgiant į paslaugų sustabdymo trukmę?
Apklausų rezultatai
Vilniaus TLK adresas

Gyventojų priėmimo laikas
I–IV 7.30–18.00
V 7.30–16.45
VI 9.00–13.00

Prieššventinėmis dienomis dirbame viena valanda trumpiau.

Vilniaus TLK (administracijos) darbo laikas
I–IV 8.00–17.00
V 8.00–15.45

Pietų pertrauka 12.00–12.45

Prieššventinėmis dienomis dirbame viena valanda trumpiau.

Prašymų ir skundų nagrinėjimas


Ministras V. P. Andriukaitis ragina gydymo įstaigų vadovus mažinti landas korupcijai Atnaujinta 2014-02-03

Sveikatos apsaugos ministras Vytenis Povilas Andriukaitis kreipėsi į asmens sveikatos priežiūros įstaigų vadovus (ASPĮ), ragindamas imtis priemonių užtikrinant sklandų pacientų aptarnavimą planine tvarka, esant būtinybei garantuojant skubų ištyrimą, nesiuntinėjant žmonių po privačius kabinetus, taip mažinant landas korupcijai.  

Sveikatos apsaugos ministerijoje apibendrinus pasitikėjimo telefonu gaunamą informaciją, matyti, kad dažnai gydytojai specialistai įtikinėja žmones neva reikia skubiai atlikti tyrimus ir siunčia juos į privačius kabinetus arba aiškina, kad susimokėjus skubiai pasitikrinti galima toje įstaigoje, kurioje ir lankosi pacientas. Pasitikėjimo telefonu pacientai informuoja, kad gydytojai specialistai dažnai teigia esą ASPĮ turimomis priemonėmis negali suteikti visavertės, kokybiškos paslaugos ir pataria kreiptis į privačias medicinos pagalbos priemones teikiančias įstaigas, kad pacientai jose už savo pinigus įsigytų vieną ar kitą priemonę.

„Pasitikėjimo telefonu pacientai informuoja, kad gydytojai specialistai daugeliu atveju teigia, kad įstaiga turimomis priemonėmis negali jiems suteikti kokybiškos paslaugos, todėl įtaigiai pataria kreiptis į privačią įstaigą, kartais valdomą giminaičio, kolegos ar paties specialisto. Žinoma, sutrikęs ir dėl savo sveikatos būgštaujantis pacientas klauso gydytojo. Tačiau manipuliavimas pacientu yra nesąžiningas, neetiškas elgesys ir viena iš korupcijos apraiškų sveikatos sistemoje“, – sako V. P. Andriukaitis.

Ministro laiške, adresuotame gydymo įstaigų vadovams, primenama, kad ASPĮ privalo užtikrinti pacientų aptarnavimą planine tvarka, o esant skubioms indikacijoms – garantuoti skubų pacientų ištyrimą, diagnozės nustatymą ir gydymą. Įstaigų administracijos privalo sekti ir kontroliuoti planinių tyrimų rodiklius, eilių dinamiką, ieškoti sprendimų, kaip trumpinti planinį ištyrimą, o skubiais atvejais veikti nedelsiant. Gydytojai viešose ASPĮ įstaigose neturi siųsti pacientų, neturinčių indikacijų, atlikti mokamus tyrimus skubos tvarka, nelaukiant planinio tyrimo terminų.

Laiške taip pat pabrėžiama, kad už suteiktas ASPĮ įteisintas mokamas paslaugas pacientai moka tik į įstaigos kasą, o ne gydytojų kabinetuose. Informacija apie mokamas paslaugas privalo būti skelbiama pacientams matomose vietose.

ASPĮ gydytojai specialistai, rekomenduodami pacientams planine tvarka atlikti operacijas, ar procedūras, turi informuoti, kad reikiamos priemonės yra nupirktos ASPĮ ar ar Valstybinės ligonių kasos lėšomis. Jei reikiamų priemonių trūksta, apie tai nedelsiant informuojama ASPĮ vadovybė.

 


Pasitikrinkite
Prevencinės programos
Naudinga
Mažiesiems apie sveikatą
Būk protingas, nepermokėk už vaistus
E. sveikatos portalas
Svetainės dizainas: Idamas