Informacija gyventojams telefonais:
(8 5)  212 0000
(8 5)  232 2222
  • Parašyti
  • Parašyti
  • Parašyti
Apie musGyventojamsĮstaigoms
Klausiame

Ar žinote, kad mokyklas ir nuolatines studijas baigiantys jaunuoliai valstybės lėšomis yra apdrausti iki rugpjūčio 31 d., todėl jau turėtų domėtis savo tolesniu draudimu?
Apklausų rezultatai
Vilniaus TLK adresas

Gyventojų priėmimo laikas
I–IV 7.30–18.00
V 7.30–16.45
VI 9.00–13.00

Prieššventinėmis dienomis dirbame viena valanda trumpiau.

Vilniaus TLK (administracijos) darbo laikas
I–IV 8.00–17.00
V 8.00–15.45

Pietų pertrauka 12.00–12.45

Prieššventinėmis dienomis dirbame viena valanda trumpiau.

Prašymų ir skundų nagrinėjimas


Ilgalaikiam gydymui skirtų nekompensuojamųjų vaistų receptai galios iki 360 dienų Atnaujinta 2014-01-31

Pacientai, kurie ilgą laiką gydomi nekompensuojamais receptiniais vaistais, nuo šiol galės rečiau lankytis pas savo gydytoją. Jeigu nebūtina dažnai tikrinti paciento sveikatos būklę, gydytojas galės išrašyti receptą ilgalaikiam gydymui, galiojantį net iki 360 d.

Tai numatyta sveikatos apsaugos ministro Vytenio Povilo Andriukaičio įsakymu patvirtintuose Receptų rašymo ir vaistų bei kompensuojamųjų medicinos pagalbos priemonių išdavimo (pardavimo) gyventojams taisyklių pakeitimuose. Pagal juos, gydytojas lėtinėmis ligomis sergantiems pacientams, kuriems nebūtina dažnesnė sveikatos būklės kontrolė, galės skirti receptinius nekompensuojamuosius vaistus ilgesniam gydymo kursui, o pacientui nereikės lankytis pas gydytoją vien tik dėl recepto išrašymo. Pakeitimu nustatytas ilgesnis 1 formos recepto su žyma „Ilgalaikiam gydymui“ galiojimo terminas iki 360 d. (anksčiau recepto su žyma „Ilgalaikiam gydymui“ galiojimo terminas buvo iki 180 d.).

Gydytojas turės 1 formos recepte nurodyti vaistų pardavimo periodiškumą (parduoti kas savaitę, kas mėnesį, kas tris mėnesius ir t. t.), pažymėti „Ilgalaikiam gydymui“ ir patvirtinti parašu bei asmeniniu spaudu. Pacientas turės galimybę pakartotinai gydytojo nurodytu dažnumu įsigyti receptinius nekompensuojamuosius vaistus pagal tą patį receptą, kuris galios net iki 360 dienų, t. y. įsigyti juos ne vienu kartu, bet gydytojo nustatytu periodiškumu. Vaistų pardavimo periodiškumą gydytojas suderins su pacientu.

Vaistinėje farmacijos specialistas pardavęs vaistų pagal receptą su žyma „Ilgalaikiam gydymui“, receptą grąžins asmeniui, pažymėdamas būtinus rekvizitus apie vaisto išdavimą.

Receptuose su žyma „Ilgalaikiam gydymui“ draudžiama išrašyti nekompensuojamuosius receptinius vaistus, kurių receptai vaistinėje turi būti paliekami ir saugomi pagal šiuo metu galiojančią tvarką, t. y. vaistus, kurių vartojimas ir pardavimas yra papildomai kontroliuojamas, siekiant išvengti galimo piktnaudžiavimo vaistais bei skatinant jų racionalų vartojimą (pvz., antiinfekciniai vaistai, psichotropiniai vaistai ir t.t.).

Pacientas, vartodamas vaistus, pastebėjęs atsiradusius naujus simptomus ar galimai atsiradusias nepageidaujamas reakcijas (pvz., susirgus gretutinėmis ligomis, papildomai pradėjus vartoti vaistus nuo pvz., ūmios ligos, iškilus vaistų suderinamumo klausimui), turėtų nedelsiant kreiptis į gydantį gydytoją, kuris įvertintų paciento būklę bei, esant reikalui, skirtų papildomą paciento būklės ištyrimą, pakoreguotų gydymą.

 


Pasitikrinkite
Prevencinės programos
Naudinga
Mažiesiems apie sveikatą
E. sveikatos portalas
Svetainės dizainas: Idamas