Informacija gyventojams telefonais:
(8 5)  212 0000
(8 5)  232 2222
  • Parašyti
  • Parašyti
  • Parašyti
Apie musGyventojamsĮstaigoms
Klausiame

Ar žinote, kad renkantis gydymo įstaigą (polikliniką, medicinos centrą ir pan.) svarbu pasirinkti tą, kuri yra sudariusi sutartį su teritorine ligonių kasa, kad gydymo išlaidos būtų apmokėtos iš Privalomojo sveikatos draudimo fondo biudžeto?
Apklausų rezultataiVilniaus TLK adresas
Ž. Liauksmino g. 6, 01101 Vilnius
Kaip rasti: map


Gyventojų priėmimo laikas
I–IV 7.30–18.00
V 7.30–16.45
VI 9.00–13.00

Prieššventinėmis dienomis dirbame viena valanda trumpiau.

Vilniaus TLK (administracijos) darbo laikas
I–IV 8.00–17.00
V 8.00–15.45

Pietų pertrauka 12.00–12.45

Prieššventinėmis dienomis dirbame viena valanda trumpiau.

Prašymų ir skundų nagrinėjimas


V.P. Andriukaitis kviečia „Lietuvos spaudą“ neprekiauti tabako gaminiais prie mokyklų Atnaujinta 2014-01-27

Sveikatos apsaugos ministras Vytenis Povilas Andriukaitis kreipėsi į akcinės bendrovės „Lietuvos spauda“ vadovus, kviesdamas mažinti prekybos tabaku vietų, ypač prie mokyklų, skaičių. Anot ministro, priėmus tinkamus sprendimus, mažėtų rūkančių jaunų žmonių skaičius, o vaikai nepradėtų rūkyti, mažėtų ir bendras, ir nelegalių tabako gaminių vartojimas, būtų geresnė dabartinės bei būsimos kartos sveikata.

 „Vilniaus mieste esantys spaudos kioskai dažnai yra šalia bendrojo lavinimo mokyklų (gimnazijų). Juose mokiniai per pertraukas gali įsigyti tabako gaminių. Pakanka paminėti vieną pavyzdį – prie pat Vilniaus S. Neries gimnazijos pastato yra spaudos kioskas. Liūdna matyti, kai šaltais žiemos rytais pastirę gimnazistai ir gimnazistės perka cigaretes ir čia pat traukia dūmą“, – sako V.P. Andriukaitis.

Pažymėtina, kad Lietuvos Respublikos tabako kontrolės įstatymas draudžia asmenims iki 18 m. įsigyti tabako gaminių. Seime taip pat yra užregistruotas šio įstatymo pakeitimo projektas, kuriuo siekiama uždrausti tokio amžiaus asmenims ne tik įsigyti, bet ir turėti tabako gaminių.

Tabakas – tai mirtinai pavojingas produktas, prie kurio priprantama ir kuris, jei vartojamas kasdien, pražudo pusę savo vartotojų. Paskutinį dešimtmetį sėkmingai įgyvendinant tabako kontrolės politiką Europos Sąjungos šalyse, pavyko nuo 40 iki 28 procentų sumažinti rūkančiųjų skaičių. Šie teigiami poslinkiai rodo, kad vykdoma tabako kontrolė, nevyriausybinių organizacijų, pilietinės visuomenės pastangos, tobulinant tabako kontrolės priemones, yra sėkmingos.

Nors pastarąjį dešimtmetį požiūris į rūkymą ir socialinės normos keitėsi, vis dar rūko apie 29 proc. jaunų žmonių. Apie 18 mln. jaunų žmonių iki 25 metų amžiaus ES šalyse rūko. 95 procentai pastoviai rūkančių asmenų pradeda rūkyti iki 21 metų amžiaus, o daugiau nei du trečdaliai Europos rūkalių pradėjo rūkyti būdami jaunesni nei 18 metų.

Sveikatos apsaugos ministras V.P. Andriukaitis kviečia „Lietuvos spaudos“ vadovus įvertinti esamą situaciją Vilniuje bei pateikti Sveikatos apsaugos ministerijai duomenis apie spaudos kioskus, prekiaujančius tabako gaminiais, kiek iš jų yra 100 m atstumu nuo bendrojo lavinimo mokyklų, paskaičiuoti galimus nuostolius, sumažinus prekybos tabaku apimtis. Turint duomenis, pasak ministro, kartu su Vilniaus miesto savivaldybės atstovais galima bus priimti bendrus ir vilniečiams naudingus sprendimus, mažinant tabako gaminiais prekiaujančias vietų skaičių, stiprinant rūkymo prevenciją.

„Lietuvos spauda“ yra gerai žinomas, atpažįstamas prekės ženklu, turintis gerą vardą. Neabejoju, kad „Lietuvos spaudos“ įvaizdis dar labiau sustiprėtų, bendrovei prisidėjus prie Lietuvos kaip nerūkančios valstybės vardo stiprinimo“, – sako sveikatos apsaugos ministras.


Pasitikrinkite
Prevencinės programos
Naudinga
Mažiesiems apie sveikatą
Būk protingas, nepermokėk už vaistus
E. sveikatos portalas
Svetainės dizainas: Idamas