Informacija gyventojams telefonais:
(8 5)  212 0000
(8 5)  232 2222
  • Parašyti
  • Parašyti
  • Parašyti
Apie musGyventojamsĮstaigoms
Klausiame

Ar žinote, kad renkantis gydymo įstaigą (polikliniką, medicinos centrą ir pan.) svarbu pasirinkti tą, kuri yra sudariusi sutartį su teritorine ligonių kasa, kad gydymo išlaidos būtų apmokėtos iš Privalomojo sveikatos draudimo fondo biudžeto?
Apklausų rezultataiVilniaus TLK adresas
Ž. Liauksmino g. 6, 01101 Vilnius
Kaip rasti: map


Gyventojų priėmimo laikas
I–IV 7.30–18.00
V 7.30–16.45
VI 9.00–13.00

Prieššventinėmis dienomis dirbame viena valanda trumpiau.

Vilniaus TLK (administracijos) darbo laikas
I–IV 8.00–17.00
V 8.00–15.45

Pietų pertrauka 12.00–12.45

Prieššventinėmis dienomis dirbame viena valanda trumpiau.

Prašymų ir skundų nagrinėjimas


V.P.Andriukaitis: rajoninių ligoninių infrastruktūra išnaudojama nepakankamai Atnaujinta 2014-01-15

Sveikatos apsaugos ministras Vytenis Povilas Andriukaitis susitikime su Lietuvos rajoninių ligoninių asociacijai priklausančių įstaigų vadovais apgailestavo, kad rajoninių ligoninių infrastruktūra nepakankamai išnaudojama. Ministro manymu, svarbu ne siekti uždaryti mažąsias ligonines, o priešingai – rasti, kaip panaudoti jų potencialą pacientų gerovei.

Praėjusių metų pabaigoje Lietuvos rajoninių ligoninių asociacija (LRLA) kreipėsi į sveikatos apsaugos ministrą V. P. Andriukaitį prašydamos atsižvelgti į dramatišką rajoninių ligoninių padėtį. Ji susidarė dėl kai kurių sprendimų, susijusių su Sveikatos priežiūros įstaigų ir paslaugų restruktūrizavimo trečiojo etapo programos įgyvendinimu. Pabrėždami, kad kai kurie šios programos punktai pripažinti prieštaraujančiais Konstitucijai ir manydami, kad dabartinė situacija neužtikrina sveikatos priežiūros paslaugų rajonų pacientams, LRLA nariai prašė ministro rasti būdų nuostoliams kompensuoti.

LRLA vadovai pirmiausia buvo informuoti, kad ministras atsižvelgė į pastabas dėl skubios pagalbos teikimo ir šioms dešimčiai ligoninių bus skirta po 250 000 Lt priėmimo-skubios pagalbos chirurgų (traumatologų) darbo apmokėjimui. Taip bus užtikrinta, kad priėmimo-skubios pagalbos paslaugos Prienų, Kaišiadorių, Ignalinos, Pakruojo, Zarasų, Naujosios Akmenės, Molėtų, Širvintų, Šilalės ir Gargždų ligoninėse bus teikiamos visą parą apskritus metus.

Ministro teigimu, apmaudu, kad neracionalūs sprendimai sugriovė veikusią kvalifikuotos pagalbos rajonų ligoninėse sistemą. „Tačiau tebėra puiki infrastruktūra, liko ir nemažai medikų, todėl negalime leisti, kad rajonuose vėl atsirastų „tuščios fermos“, – teigia V. P. Andriukaitis. – Turime bendromis pastangomis lanksčiai pertvarkyti sistemą taip, kad ji būtų naudinga, o ne eikvotų nacionalinius išteklius. Juo labiau negalime leisti, kad sveikatos sistemoje dominuotų sąvoka „neapsimoka“.

Susitikimo metu buvo sutarta, kad negali būti toleruotina situacija, kuomet švaistomos lėšos mokant milžiniškus atlyginimus penkiose ar daugiau darboviečių teoriškai dirbantiems gydytojams. Ministras pabrėžė esąs ne prieš, kad žmonės daugiau uždirbtų. „Tačiau sistema turi būti sąžininga ir atlyginimai turi būti sąžiningi, – pabrėžė ministras. – Apie kokią paslaugų kokybę ar pacientų saugumą galime kalbėti, kai daktaras atvyksta į trečią ar penktą darbovietę per parą „pamiegoti“? Kuo jis gali padėti sunkiam ligoniui?“

LRLA atstovų manymu, tokią situaciją reikėtų spręsti dviem būdais – tikslinant teisės aktuose numatytus reikalavimus ir sprendžiant medikų pasiskirstymo netolygumo problemą. Ministras pakvietė ligoninių vadovus teikti siūlymus ir atkreipė dėmesį, kad sprendžiant medikų problemą būtina grįžti prie valstybinio užsakymo idėjos.

 


Pasitikrinkite
Prevencinės programos
Naudinga
Mažiesiems apie sveikatą
Būk protingas, nepermokėk už vaistus
E. sveikatos portalas
Svetainės dizainas: Idamas