Informacija gyventojams telefonais:
(8 5)  212 0000
(8 5)  232 2222
  • Parašyti
  • Parašyti
  • Parašyti
Apie musGyventojamsĮstaigoms
Klausiame

Ar žinote, kad renkantis gydymo įstaigą (polikliniką, medicinos centrą ir pan.) svarbu pasirinkti tą, kuri yra sudariusi sutartį su teritorine ligonių kasa, kad gydymo išlaidos būtų apmokėtos iš Privalomojo sveikatos draudimo fondo biudžeto?
Apklausų rezultataiVilniaus TLK adresas
Ž. Liauksmino g. 6, 01101 Vilnius
Kaip rasti: map


Gyventojų priėmimo laikas
I–IV 7.30–18.00
V 7.30–16.45
VI 9.00–13.00

Prieššventinėmis dienomis dirbame viena valanda trumpiau.

Vilniaus TLK (administracijos) darbo laikas
I–IV 8.00–17.00
V 8.00–15.45

Pietų pertrauka 12.00–12.45

Prieššventinėmis dienomis dirbame viena valanda trumpiau.

Prašymų ir skundų nagrinėjimas


Ministro V. P. Andriukaičio susitikime su VLK ir TLK vadovais aptarti kitų metų prioritetai Atnaujinta 2013-12-30

Gruodžio 27 d. sveikatos apsaugos ministras Vytenis Povilas Andriukaitis susitiko su Valstybinės ligonių kasos (VLK) direktoriumi Algiu Sasnausku bei Vilniaus, Kauno, Klaipėdos, Panevėžio ir Šiaulių teritorinių ligonių kasų (TLK) vadovais. Susitikimo metu aptarta situacija sveikatos sektoriuje, 2014-ųjų metų prioritetai, užsibrėžti tikslai, kaip padidinti sveikatos priežiūros paslaugų prieinamumą pacientams, sudaryti vienodas konkurencines sąlygas gydymo įstaigoms.

 

VLK direktorius A. Sasnauskas (iš dešinės) pristatė kitų metų ligonių kasų veiklos planus, prioritetus bei pranešė gerą žinią - kad gruodžio 30 d. TLK visoms šalies gydymo įstaigoms perves iš PSDF biudžeto rezervo gautas lėšas, kurios jo įsakymu dar šiandien paskirstytos teritorinėms ligonių kasoms. Iš viso iš PSDF rezervo skirta 40 mln. litų, kurie kitą savaitę ir pasieks gydymo įstaigas. 

 Vilniaus TLK vadovas V. Mockus (pirmas iš kairės), Kauno TLK vadovas R. Andriūnas, Panevėžio TLK vadovas J. Narbutas ir Šiaulių TLK vadovas R. Mažeika susitikime su ministru išsakė opiausias problemas sveikatos sektoriuje ir pasiūlė galimus jų sprendimo būdus. Viena iš opiausių problemų - iki šiol pasitaikantys dvigubi apmokėjimai už pacientams suteiktas paslaugas, kuomet TLK už tam pačiam pacientui suteiktas tokias paslaugas turi apmokėti ir vienai, ir kitai gydymo įstaigai, nes netobula teisinė bazė. Sutarta, kad šios problemos bus sprendžiamos. 

 


Šiame susitikime daug dėmesio buvo skirta ir pacientų atsakomybės klausimams aptarti. Svarbu, kad pacientai turėtų suprasti, jog nesilaikydami gydytojo rekomendacijų, jie kenkia ne tik sau, bet ir kitiems – kitiems pacientams, PSDF biudžetui, iš kurio už jam suteiktas paslaugas yra apmokama net po kelis kartus. 

 


Ministras V. P. Andriukaitis susitikęs su ligonių kasų vadovais pabrėžė, kad svarbiausi kitų metų tikslai sveikatos apsaugos sektoriuje bus didinti paslaugų prieinamumą pacientams, mažinti korupcijos apraiškas, mokėjimus vokeliuose, mažinti eiles dėl paslaugų ir brangiųjų tyrimų prieinamumo. 

 


Susitikime aptarta, kokios sveikatos priežiūros paslaugos kitais metais bus prioritetinės ir labiau skatinamos. Vienas iš pavyzdžių – dienos chirurgija, kuri pastaruoju metu itin populiarėja, nes pacientai reikiamas operacijos paslaugas gali gauti greičiau, patogiau, pernelyg ilgai laiko negaišdami gydymo įstaigose. 

 


Pasitikrinkite
Prevencinės programos
Naudinga
Mažiesiems apie sveikatą
Būk protingas, nepermokėk už vaistus
E. sveikatos portalas
Svetainės dizainas: Idamas