Informacija gyventojams telefonais:
(8 5)  212 0000
(8 5)  232 2222
  • Parašyti
  • Parašyti
  • Parašyti
Apie musGyventojamsĮstaigoms
Klausiame

Ar žinote, kad mokyklas ir nuolatines studijas baigiantys jaunuoliai valstybės lėšomis yra apdrausti iki rugpjūčio 31 d., todėl jau turėtų domėtis savo tolesniu draudimu?
Apklausų rezultatai
Vilniaus TLK adresas

Gyventojų priėmimo laikas
I–IV 7.30–18.00
V 7.30–16.45
VI 9.00–13.00

Prieššventinėmis dienomis dirbame viena valanda trumpiau.

Vilniaus TLK (administracijos) darbo laikas
I–IV 8.00–17.00
V 8.00–15.45

Pietų pertrauka 12.00–12.45

Prieššventinėmis dienomis dirbame viena valanda trumpiau.

Prašymų ir skundų nagrinėjimas


Vakcinomis nuo gripo jau baigiama aprūpinti visas gydymo įstaigas Atnaujinta 2013-10-30

Valstybinė ligonių kasa prie Sveikatos apsaugos ministerijos (VLK) informuoja, kad baigiamas gripo vakcinos, kuria nemokamai skiepijami rizikos grupėms priklausantys žmonės, pristatymas gydymo įstaigoms. Minėta sezoninio gripo vakcina, pradėta dalinti rugsėjo pabaigoje, buvo pristatoma dalimis. Vakcina jau paskirstyta 506 gydymo įstaigoms. Šiemet iš viso gali būti paskiepyta apie 100 tūkst. žmonių, nes buvo nupirkta 100 tūkst. dozių gripo vakcinos. 

Svarbu tai, kad šiais metais gerokai anksčiau nei įprastai Lietuva tinkamai pasirengė atremti gripo epidemiją. Tai pavyko padaryti, nes šiemet anksčiau buvo nupirkta gripo vakcina – sutartis su šios sezoninės gripo vakcinos tiekėju buvo pasirašyta dar liepos pradžioje, vos pasibaigė viešųjų pirkimų konkursas. Be to, šiais metais VLK gripo vakciną pavyko įsigyti pigiau. 

Vakcinomis nemokamai bus skiepijami rizikos grupėms priskiriami žmonės, kurių susirgimo gripu tikimybė yra didžiausia. Tai nėščios moterys, pensininkai, sergantieji lėtinėmis ligomis, taip pat slaugos ir globos įstaigose gyvenantys žmonės, taip pat asmens sveikatos priežiūros įstaigų darbuotojai, kuriems kyla pavojus užsikrėsti gripu bendraujant su sergančiais pacientais. 

Norintieji pasiskiepyti turėtų kreiptis į šeimos gydytoją, kuris nusiųs pas gydytoją specialistą, kuris skiepija, arba į vakcinacijos kabinetą. 

VLK nupirktos gripo vakcinos galioja vienerius metus. Gripo vakcinos sudėtis priklauso nuo gripo viruso tipo, kurio tikimasi sulaukti. Šiemet nupirktos gripo vakcinos sukurtos pagal šiais metais prognozuojamo gripo požymius. 

Ankstesniais metais dėl biurokratinių trukdžių sezoninio gripo vakcinų pirkimas užtrukdavo gerokai ilgiau ir gydymo įstaigas pasiekdavo tik gripo epidemijai jau įsisiūbavus. Skiepijimas šiomis vakcinomis ne visuomet būdavo veiksmingas, nes tai daryti geriausia dar neprasidėjus masiniam sirgimui gripu. VLK, siekdama, kad nepasikartotų tokia situacija, šiemet stengėsi kuo anksčiau gydymo įstaigas aprūpinti gripo vakcinomis. 

 


Pasitikrinkite
Prevencinės programos
Naudinga
Mažiesiems apie sveikatą
E. sveikatos portalas
Svetainės dizainas: Idamas