Informacija gyventojams telefonais:
(8 5)  212 0000
(8 5)  232 2222
  • Parašyti
  • Parašyti
  • Parašyti
Apie musGyventojamsĮstaigoms
Klausiame

Ar žinote, kad mokyklas ir nuolatines studijas baigiantys jaunuoliai valstybės lėšomis yra apdrausti iki rugpjūčio 31 d., todėl jau turėtų domėtis savo tolesniu draudimu?
Apklausų rezultatai
Vilniaus TLK adresas

Gyventojų priėmimo laikas
I–IV 7.30–18.00
V 7.30–16.45
VI 9.00–13.00

Prieššventinėmis dienomis dirbame viena valanda trumpiau.

Vilniaus TLK (administracijos) darbo laikas
I–IV 8.00–17.00
V 8.00–15.45

Pietų pertrauka 12.00–12.45

Prieššventinėmis dienomis dirbame viena valanda trumpiau.

Prašymų ir skundų nagrinėjimas


V. P. Andriukaitis: PSDF lėšos turi būti naudojamos efektyviai Atnaujinta 2013-10-29

Planuojamą 2014 m. Privalomojo sveikatos draudimo fondo biudžeto padidėjimą turi pajusti ir pacientai, ir medikai. Todėl lėšos turi būti naudojamos racionaliai – visų pirma toms konsultacijoms, procedūroms, paslaugoms, kurių labiausiai trūksta šiemet. Tai sveikatos apsaugos ministras Vytenis Povilas Andriukaitis pabrėžė susitikime su Valstybinės ligonių kasos vadovybe.

Privalomojo sveikatos draudimo fondo (PSDF) biudžeto projekte numatyta, kad kitais metais Lietuvos sveikatos apsaugai bus skirta daugiau kaip 4,4 mlrd. litų. Tai subalansuotas biudžetas, kuriame gerėja dauguma rodiklių. Lyginant su 2013 m. planu jis yra 322,8 mln. litų arba 7,9 proc. didesnis.

Valstybinės ligonių kasos (VLK) direktorius Algis Sasnauskas Sveikatos apsaugos ministerijos vadovybei pristatė numatomus planus, naujoves sveikatos priežiūros paslaugų srityje, tarp kurių išskyrė keletą prioritetinių.

Anot jo, labai svarbu skatinti dienos chirurgijos paslaugų teikimą – dalį operacijų atliekant dienos chirurgijos sąlygomis per 1-2 dienas, o ne ligoninėse, kur gydymas užtrunka gerokai ilgiau. Svarbu plėtoti ir prevencines programas – kitais metais joms numatyta užtektinai lėšų, tad svarbu, kad žmonės jose aktyviai dalyvautų ir nemokamai atliktų tyrimus. 

Pasak A. Sasnausko, šiais metais pirmą kartą Lietuva vienetinius vaistus pradėjo pirkti tiesiai iš gamintojų, atsisakydama tarpininko paslaugų, tai leido valstybei vien per šiuos metus sutaupyti 7 mln. litų. Panašios tendencijos numatomos ir kitais metais.

Sveikatos apsaugos ministras V. P. Andriukaitis pritarė VLK išskirtiems prioritetams ir pabrėžė būtinybę skirstant lėšas atidžiau įvertinti teritorinį ir organizacinį-metodologinį principą. „Siekiamybė – optimalus gydymo įstaigų tinklas, specialistų išsidėstymas, vieningos gydymo metodikos, kitaip tariant, racionali, sunorminta sistema, garantuojanti geriausią gydymą arčiausiai namų,“ – sakė ministras. Jo manymu, būtina skatinti integruotą patologijos valdymo principą, kurį pabrėžia ES valstybės, nes toks gydymas padeda pacientui greičiau sugrįžti į darbą.

Ministras taip pat mano, kad būtina daugiau dėmesio skirti eilių gydymo įstaigose mažinimui ir įpareigojo VLK atlikti jų susidarymo priežasčių analizę.  

 

VLK viešėjo sveikatos apsaugos ministras V.P.Andriukaitis (antras iš dešinės), kiti ministerijos darbuotojai

 

                                                                                                  Sveikatos apsaugos ministerija

 


Pasitikrinkite
Prevencinės programos
Naudinga
Mažiesiems apie sveikatą
E. sveikatos portalas
Svetainės dizainas: Idamas