Informacija gyventojams telefonais:
(8 5)  212 0000
(8 5)  232 2222
  • Parašyti
  • Parašyti
  • Parašyti
Apie musGyventojamsĮstaigoms
Klausiame

Ar žinote, kad studentai savo gimtajame ar studijų mieste gali patys pasirinkti pageidaujamą pirminės asmens sveikatos priežiūros įstaigą ir joje prisirašyti?
Apklausų rezultatai
Vilniaus TLK adresas

Gyventojų priėmimo laikas
I–IV 7.30–18.00
V 7.30–16.45
VI 9.00–13.00

Prieššventinėmis dienomis dirbame viena valanda trumpiau.

Vilniaus TLK (administracijos) darbo laikas
I–IV 8.00–17.00
V 8.00–15.45

Pietų pertrauka 12.00–12.45

Prieššventinėmis dienomis dirbame viena valanda trumpiau.

Prašymų ir skundų nagrinėjimas


Sveikatos priežiūros paslaugos žmonėms tampa prieinamesnės Atnaujinta 2013-10-24

Pirmąjį šių metų pusmetį pacientams atsirado daugiau galimybių paprasčiau gauti būtinus tyrimus, dalyvauti prevencinėse  programose, kompensuojamieji vaistai tapo prieinamesni, sumažėjo jų priemokos. Pavyko išlaikyti tokį pat sveikatos priežiūros lygį kaip ir pernai, nereikėjo mažinti nei finansavimo, nei paslaugų įkainių. Didžioji dalis, t. y. 91 proc. vaikų ir 69 proc. suaugusiųjų, prisirašiusių prie pirmines paslaugas teikiančių gydymo įstaigų, bent kartą pasinaudojo paslaugomis, kurių išlaidos apmokamos Privalomojo sveikatos draudimo fondo (PSDF) biudžeto lėšomis. 

Minėtu laikotarpiu didžiausia PSDF biudžeto lėšų dalis buvo skirta apmokėti pacientams gydymo įstaigose suteiktų sveikatos priežiūros paslaugų – atliktų tyrimų, suteiktų specialistų konsultacijų, įvairių konkrečių ligų gydymo – išlaidas. Pavyzdžiui, šių metų pavasarį šeimos gydytojams atsirado daugiau galimybių padėti savo pacientams – jiems leista skirti ir vertinti daugiau nei anksčiau laboratorinių tyrimų, reikalingų gerai žmogaus sveikatos būklei užtikrinti. Tai taupo paciento laiką, nes jam nebereikia vaikščioti iš vieno gydytojo pas kitą, pacientas išsamiau ištiriamas šeimos gydytojo, kuris gali greičiau įvertinti jo būklę ir skirti gydymą.  

Iš viso pacientams gydymo įstaigose suteiktų sveikatos priežiūros paslaugų išlaidoms apmokėti panaudota beveik 1,5 mlrd. litų. 

Antroje vietoje – kompensuojamieji vaistai ir medicinos pagalbos priemonės, tam iš viso pirmąjį šių metų pusmetį panaudota 353,2 mln. litų. Kompensuojamuosius vaistus ir medicinos pagalbos priemones minėtu laikotarpiu vartojo apie 1 mln. pacientų, t. y. apie 35 proc. visų Lietuvos gyventojų. 

Vaistų prieinamumas gerėjo: didėjo ne tik PSDF biudžeto išlaidos, bet ir buvo pradėti kompensuoti nauji vaistai. 2013 m. pirmąjį pusmetį į Kompensuojamųjų vaistų sąrašą buvo įrašyti 8 nauji vaistai. Jie skirti gydyti onkologines ir onkohematologines ligas, hipertenziją, epilepsiją, Vilsono ligą, lėtinę obstrukcinę plaučių ligą ir kt. 

Palyginus su 2012 m. pirmuoju pusmečiu, šių metų pirmojo pusmečio PSDF biudžeto išlaidos vaistams ir medicinos pagalbos priemonėms padidėjo 6,8 procento, o paciento priemokos už juos sumažėjo 5 procentais.

Per 2013 m. pirmąjį pusmetį gydytojai pacientams išrašė 6,2 mln. kompensuojamųjų vaistų ir medicinos pagalbos priemonių receptų. Tai, palyginti su 2012 m. pirmuoju pusmečiu, 1,3 proc. daugiau. 

Trečioje vietoje pagal PSDF biudžeto išlaidas – prevencinės ir kitos sveikatos programos, kuriose dalyvaujantys žmonės pasitikrina, ar jų sveikatai nėra pavojaus dėl piktybinių navikų ar kitų sudėtingų ligų. 

2013 m. pirmąjį pusmetį išplėsta storosios žarnos vėžio ankstyvosios diagnostikos finansavimo programa, kuri nuo liepos 1-osios pradėta vykdyti Panevėžio ir Tauragės apskrityse. Tai leidžia didesniam žmonių skaičiui gauti šią paslaugą. 

Už pirmąjį pusmetį pacientams suteiktas paslaugas pagal prevencines ir kitas sveikatos programas buvo išleista 84,3 mln. litų. Minėtu laikotarpiu prevencinėse programose dalyvavo daugiau nei 388 tūkst. asmenų.

 

Prevencinės ir kitos sveikatos programos

2013 m. I pusmetį programoms panaudota 84,3 mln. litų, iš jų:

Gimdos kaklelio piktybinių navikų ankstyvosios diagnostikos

2,1 mln. litų

Krūties vėžio ankstyvosios diagnostikos (moterims)

2,5 mln. litų

Priešinės liaukos (prostatos) vėžio ankstyvosios diagnostikos (vyrams)

3 mln. litų

Storosios žarnos vėžio ankstyvosios diagnostikos

2,1 mln. litų

Širdies ir kraujagyslių ligų

6 mln. litų

Žmogaus organų ir audinių transplantacijos finansavimo

19,6 mln. litų

Dantų protezavimui

14,6 mln. litų

Mūsų šalies apdraustųjų gydymui ES šalyse

9,3 mln. litų

 

Ketvirtoje vietoje pagal PSDF biudžeto išlaidas – medicininė reabilitacija ir sanatorinis gydymas. Per pirmąjį šių metų pusmetį pacientams po sunkių ligų ir traumų gydymo buvo suteikta daugiau kaip 39 tūkst. medicininės reabilitacijos paslaugų. Tam išleista 63,6 mln. litų.

 

Likusią dalį PSDF biudžeto išlaidų, t. y. 83,4 mln. litų, sudarė išlaidos centralizuotai perkamiems vaistams ir medicinos pagalbos priemonėms, ortopedijos techninėms priemonėms kompensuoti ir kt. 

 

2013 m. I pusmečio PSDF biudžeto išlaidos 

Iš viso

2,1 mlrd. litų

Iš jų:

Asmens sveikatos priežiūros paslaugos gydymo įstaigose

1,5 mlrd. litų

Kompensuojamieji vaistai ir medicinos pagalbos priemonės

353,2 mln. litų

Prevencinės ir kitos sveikatos programos

84,3 mln. litų

Medicininė reabilitacija ir sanatorinis gydymas

63,6 mln. litų

Kitos išlaidos: centralizuotai perkamiems vaistams ir medicinos pagalbos priemonėms, ortopedijos techninėms priemonėms kompensuoti ir kt. 

83,4 mln. litų

 

 

VLK Ryšių su visuomene skyrius


 


Pasitikrinkite
Prevencinės programos
Naudinga
Mažiesiems apie sveikatą
E. sveikatos portalas
Svetainės dizainas: Idamas