Informacija gyventojams telefonais:
(8 5)  212 0000
(8 5)  232 2222
  • Parašyti
  • Parašyti
  • Parašyti
Apie musGyventojamsĮstaigoms
Klausiame

Ar žinote, kad gyventojams, kurie pradėję protezuotis dantis ir jiems skirtas 3 m. terminas jau besibaigiantis arba baigėsi per karantiną, protezavimo laikas bus pratęstas atsižvelgiant į paslaugų sustabdymo trukmę?
Apklausų rezultatai
Vilniaus TLK adresas

Gyventojų priėmimo laikas
I–IV 7.30–18.00
V 7.30–16.45
VI 9.00–13.00

Prieššventinėmis dienomis dirbame viena valanda trumpiau.

Vilniaus TLK (administracijos) darbo laikas
I–IV 8.00–17.00
V 8.00–15.45

Pietų pertrauka 12.00–12.45

Prieššventinėmis dienomis dirbame viena valanda trumpiau.

Prašymų ir skundų nagrinėjimas


VLK: šešių Lietuvos apskričių gyventojai gali nemokamai išsitirti dėl storosios žarnos vėžio Atnaujinta 2013-09-17

Valstybinė ligonių kasa prie Sveikatos apsaugos ministerijos (VLK) primena ir ragina šešių Lietuvos apskričių – Panevėžio, Tauragės, Klaipėdos, Šiaulių, Vilniaus ir Kauno – gyventojus, kurių amžius yra nuo 50 iki 75 metų, pasinaudoti galimybe nemokamai išsitirti dėl storosios žarnos vėžio. Tai galima padaryti pagal prevencinę programą, kuri mūsų šalyje plėtojama jau ketverius metus.

Nuo šių metų liepos mėnesio prevencinė Storosios žarnos vėžio ankstyvosios diagnostikos finansavimo programa pradėta vykdyti Panevėžio ir Tauragės apskrityse. Pernai ją pradėta įgyvendinti Klaipėdos bei Šiaulių apskrityse. Iki tol dvejus metus bandomasis šios programos projektas buvo vykdytas tik Vilniaus ir Kauno apskrityse. Tikimasi, kad artimiausiu metu minėtos programos teikiamomis paslaugomis galės pasinaudoti ir kitų Lietuvos apskričių gyventojai. Svarbiausias programos tikslas – nustatyti ankstyvųjų stadijų storosios žarnos vėžį ir sumažinti mirtingumą nuo šios ligos.

Pacientams pagal šią programą suteiktų paslaugų išlaidos yra apmokamos Privalomojo sveikatos draudimo fondo (PSDF) biudžeto lėšomis.

„Pagal programą kartą per dvejus metus atliekamas nesudėtingas imunocheminis testas, skirtas išsiaiškinti, ar nėra slapto kraujavimo atitinkamuose organuose, kas rodytų žarnyno vėžio simptomus. Jei gaunamas neigiamas testo atsakymas, vadinasi, pacientas yra sveikas ir pakartotinai turės pasitikrinti po dvejų metų. Jei atsakymas teigiamas, šeimos gydytojas išduos siuntimą pas gydytoją specialistą sudėtingesniam tyrimui – kolonoskopijai – atlikti. Prireikus, kolonoskopijos metu gali būti atliekama ir biopsija“, – teigia VLK Paslaugų ekspertizės, metodinio vadovavimo ir kontrolės skyriaus vedėja Daiva Berūkštienė.

D. Berūkštienės teigimu, žmogus, norintis nemokamai išsitirti pagal šią programą, turėtų kreiptis į savo šeimos gydytoją.

Statistikos departamento duomenimis, 2013 m. pradžioje Lietuvoje gyveno daugiau nei 881 tūkst. 50–75 metų amžiaus žmonių. Šešiose apskrityse, kuriose vykdoma prevencinė programa, gyvena apie 70 proc. minėto amžiaus žmonių, kuriems sudaryta galimybė pasinaudoti pagal programą teikiamomis paslaugomis.

VLK duomenimis, per pirmąjį programos vykdymo pusmetį (nuo 2009 m. liepos 1 d. iki 2009 m. gruodžio 31 d.) šios programos paslaugomis pasinaudojo 37 tūkst., 2010 m. – 88 tūkst., 2011 m. – 67 tūkst. žmonių, o 2012 m., pradėjus programą vykdyti Klaipėdos ir Šiaulių apskrityse – daugiau nei 149 tūkst. gyventojų. Šių metų pirmąjį pusmetį programoje dalyvavo daugiau nei 64 tūkst. šalies gyventojų. Tikėtina, kad antrąjį šių metų pusmetį, pradėjus programą vykdyti Panevėžio ir Tauragės apskrityse, ja pasinaudos dar daugiau žmonių.

Pernai prevencinei Storosios žarnos vėžio ankstyvosios diagnostikos finansavimo programai įgyvendinti iš PSDF biudžeto buvo skirta 4,6 mln. litų, o šiemet – apie 7,4 mln. litų.

 

Rūpimus klausimus galima pateikti el. pašto adresu info@vlk.lt arba ligonių kasų informacijos telefono numeriu (8 5)  232 2222.

 


Pasitikrinkite
Prevencinės programos
Naudinga
Mažiesiems apie sveikatą
E. sveikatos portalas
Svetainės dizainas: Idamas