Informacija gyventojams telefonais:
(8 5)  212 0000
(8 5)  232 2222
  • Parašyti
  • Parašyti
  • Parašyti
Apie musGyventojamsĮstaigoms
Klausiame

Ar žinote, kad mokyklas ir nuolatines studijas baigiantys jaunuoliai valstybės lėšomis yra apdrausti iki rugpjūčio 31 d., todėl jau turėtų domėtis savo tolesniu draudimu?
Apklausų rezultatai
Vilniaus TLK adresas

Gyventojų priėmimo laikas
I–IV 7.30–18.00
V 7.30–16.45
VI 9.00–13.00

Prieššventinėmis dienomis dirbame viena valanda trumpiau.

Vilniaus TLK (administracijos) darbo laikas
I–IV 8.00–17.00
V 8.00–15.45

Pietų pertrauka 12.00–12.45

Prieššventinėmis dienomis dirbame viena valanda trumpiau.

Prašymų ir skundų nagrinėjimas


Šiemet į PSDF biudžetą vaistų gamintojai grąžins 25 mln. litų Atnaujinta 2013-09-13

Valstybinės ligonių kasos prie Sveikatos apsaugos ministerijos (VLK) iniciatyva pradėtas taikyti modernus išlaidų reguliavimo būdas, kompensuojant žmonių įsigyjamus pagal gydytojų receptą išrašomus vaistus jų gamintojams, jau davė teigiamų rezultatų. Dabartinės prognozės rodo, kad šių metų pabaigoje vaistų gamintojai į Privalomojo sveikatos draudimo fondo (PSDF) biudžetą grąžins dar daugiau lėšų nei ankstesniais metais, kurios bus naudojamos tik vaistams kompensuoti.

Skaičiuojama, kad tokiu būdu 2013 metų pabaigoje PSDF biudžetas pasipildys 25 mln. litų.

Lėšas vaistų gamintojai grąžina tais atvejais, kai suteikia nuolaidą savo gaminamiems vaistams. Tada šie vaistai mūsų šalies rinkoje parduodami pigiau nei kitose Europos valstybėse. Tokią nuolaidą vaistų gamintojai gali suteikti Lietuvoje parduodamiems vaistams, nes mūsų šalyje, lyginant su kitomis, ekonomiškai stipresnėmis šalimis, yra žemesni ekonominiai rodikliai ir valstybė PSDF biudžeto lėšomis negali įpirkti brangesnių vaistų.

Siekdama reguliuoti PSDF biudžeto išlaidas kompensuojamiesiems vaistams, VLK su vaistų gamintojais sudaro specialias šių išlaidų valdymo sutartis, kurių skaičius kasmet didėja. Be to, Lietuva pagal tokių sutarčių taikymo mastą yra ketvirtoji valstybė Europos Sąjungoje. 

VLK direktoriaus pavaduotojos Neringos Bernotienės teigimu, siekiant užtikrinti efektyvesnį į PSDF biudžetą sugrįžtančių lėšų naudojimą, nuo 2014 metų siūloma dar viena naujovė – šias vaistų gamintojų grąžinamas lėšas naudoti tik vaistams, reikalingiems pacientų gydymui, kompensuoti. Pasak N. Bernotienės, iki šiol to daryti nebuvo galima, nes vaistų gamintojų į PSDF biudžetą pervedamos lėšos dažniausiai naudojamos  kitoms sveikatos priežiūros paslaugoms finansuoti.    

„Toks žingsnis būtų logiškas, nes daugiau lėšų būtų skiriama vaistams kompensuoti, kas reikštų didesnę pagalbą žmogui, rūpestį sergančiu pacientu. Jokiu būdu tai nėra skatinimas vartoti vaistus. Priešingai, kaip ir iki šiol kompensuojami būtų tik gydytojų skirti vaistai, kurių pacientui išties reikia ir kurie parduodami tik pagal receptą. Be to, tokie pokyčiai būtų teisingi – vaistų gamintojų sugrąžintas lėšas investuotume į pacientų gydymą“, – tvirtino N. Bernotienė.

Galima teigti, kad pradėtas taikyti naujas išlaidų reguliavimo būdas pasiteisino. Pastaruosius kelerius metus PSDF biudžetą papildo vis daugiau vaistų gamintojų grąžinamų lėšų. Ši suma kasmet didėja: 2010 m. ji siekė apie 3 mln. litų, 2011 m. – apie 7 mln. litų, o 2012 m. – jau apie 21 mln. litų.

Rūpimus klausimus galima pateikti el. pašto adresu info@vlk.lt arba ligonių kasų informacijos telefono numeriu (8 5)  232 2222.


Valstybinės ligonių kasos inf. 


Pasitikrinkite
Prevencinės programos
Naudinga
Mažiesiems apie sveikatą
E. sveikatos portalas
Svetainės dizainas: Idamas