Informacija gyventojams telefonais:
(8 5)  212 0000
(8 5)  232 2222
  • Parašyti
  • Parašyti
  • Parašyti
Apie musGyventojamsĮstaigoms
Klausiame

Ar žinote, kad renkantis gydymo įstaigą (polikliniką, medicinos centrą ir pan.) svarbu pasirinkti tą, kuri yra sudariusi sutartį su teritorine ligonių kasa, kad gydymo išlaidos būtų apmokėtos iš Privalomojo sveikatos draudimo fondo biudžeto?
Apklausų rezultataiVilniaus TLK adresas
Ž. Liauksmino g. 6, 01101 Vilnius
Kaip rasti: map


Gyventojų priėmimo laikas
I–IV 7.30–18.00
V 7.30–16.45
VI 9.00–13.00

Prieššventinėmis dienomis dirbame viena valanda trumpiau.

Vilniaus TLK (administracijos) darbo laikas
I–IV 8.00–17.00
V 8.00–15.45

Pietų pertrauka 12.00–12.45

Prieššventinėmis dienomis dirbame viena valanda trumpiau.

Prašymų ir skundų nagrinėjimas


Naujovė: pacientų gydymo kainos bus apskaičiuojamos tiksliau Atnaujinta 2013-05-30

Valstybinė ligonių kasa prie Sveikatos apsaugos ministerijos (VLK) informuoja, kad nuo birželio 1 d. įsigalioja naujovės, patvirtintos sveikatos apsaugos ministro įsakymu, pagal kurias gydymo įstaigoms bus tiksliau kompensuojama už jų pacientams suteiktas stacionarinio gydymo paslaugas, apmokamas Privalomojo sveikatos draudimo fondo (PSDF) biudžeto lėšomis. 

Svarbiausia naujovė – paciento gydymo kaina, kurią moka ligonių kasos, priklausys nuo to, ar jo gydymui buvo panaudoti brangūs kraujo komponentai, chemoterapiniai vaistai ar brangios medicinos pagalbos  priemonės, naudojamos intervencinės kardiologijos procedūroms atlikti (pvz., stentgraftai, kraujagyslių stentai, šuntavimo priemonės). 

Iki šiol minėtos priemonės kainai neturėjo jokios įtakos, kadangi nebuvo tikslių duomenų, kiek jų panaudota konkretaus paciento gydymui. Dabar, atsižvelgiant į pacientui perpiltus kraujo komponentus, panaudotus chemoterapinius vaistus ar implantuotas intervencinės kardiologijos priemones, kaina, kurią apmoka ligonių kasos PSDF lėšomis, atitinkamai padidės.   

Naujovėms įsigaliojus bus užtikrintas teisingesnis ir skaidresnis atsiskaitymas už žmonėms ligoninėse suteiktas gydymo paslaugas. Taip siekiama užtikrinti, kad PSDF lėšos būtų naudojamos kuo racionaliau ir efektyviau. 

VLK šias naujoves inicijavo, siekdama tobulinti stacionarinio gydymo apmokėjimą ir padaryti jį kuo tikslesnį. Minėtoms naujovėms buvo pritarta ir Privalomojo sveikatos draudimo taryboje, kuri yra reikšminga patariamoji institucija svarbiausiais strateginiais klausimais. Prieš tai jos buvo suderintos su medikų organizacijų atstovais. 

Be to, netrukus pacientai turės galimybę gauti detalesnę informaciją apie tai, kiek kiekvienu atveju ligonių kasos moka už jų gydymą, įskaitant ir tai, už kokią sumą jų gydymui  buvo panaudota VLK  centralizuotai perkamų vaistų ir medicinos pagalbos priemonių. Tai buvo rekomendavusi Valstybės kontrolė. 

 


Pasitikrinkite
Prevencinės programos
Naudinga
Mažiesiems apie sveikatą
Būk protingas, nepermokėk už vaistus
E. sveikatos portalas
Svetainės dizainas: Idamas