Informacija gyventojams telefonais:
(8 5)  212 0000
(8 5)  232 2222
  • Parašyti
  • Parašyti
  • Parašyti
Apie musGyventojamsĮstaigoms
Klausiame

Per kiek laiko po karantino telefonu arba internetu pavyksta užsiregistruoti pas gydytoją reikiamoje gydymo įstaigoje?Apklausų rezultatai
Vilniaus TLK adresas

Gyventojų priėmimo laikas
I–IV 7.30–18.00
V 7.30–16.45
VI 9.00–13.00

Prieššventinėmis dienomis dirbame viena valanda trumpiau.

Vilniaus TLK (administracijos) darbo laikas
I–IV 8.00–17.00
V 8.00–15.45

Pietų pertrauka 12.00–12.45

Prieššventinėmis dienomis dirbame viena valanda trumpiau.

Prašymų ir skundų nagrinėjimas


VLK buvo mokoma dienos chirurgijos paslaugų kodavimo Atnaujinta 2013-04-04

Valstybinėje ligonių kasoje prie Sveikatos apsaugos ministerijos (VLK) įvyko susitikimas su Vilniaus teritorinės ligonių kasos (TLK) ir jos veiklos zonos asmens sveikatos priežiūros įstaigų specialistais. Renginio metu buvo apžvelgti 2012 m. duomenys apie suteiktas dienos chirurgijos paslaugas ir mokoma teisingo dienos chirurgijos paslaugų kodavimo.

Klinikinio kodavimo duomenys naudojami tiek statistikos tikslais (bendriesiems šalies statistiniams duomenims kaupti, atskirų ligoninių veiklai vertinti ir duomenų apie paciento gautas paslaugas ir jų kainas suvestinei parengti), tiek vieno gydymo atvejo bazinei kainai apskaičiuoti, asmens sveikatos priežiūros įstaigų išlaidoms modeliuoti, aktyviojo gydymo kainų koeficientams pagal giminingų diagnozių grupes apskaičiuoti, strateginiams planams, restruktūrizavimo programoms rengti, sprendimams dėl tikslinių lėšų skyrimo priimti.

Dienos chirurgijos paslaugos sudaro 13,9 proc. aktyviojo gydymo paslaugų, todėl ypač svarbi jų klinikinio kodavimo kokybė. Susitikimo metu buvo aptartos dažniausiai pasitaikančios klaidos koduojant šias paslaugas ir pateiktos tinkamo kodavimo rekomendacijos (kaip antai: diagnozė ir procedūra turi priklausyti Sveikatos apsaugos ministerijos patvirtintam dienos chirurgijos paslaugų sąrašui, diagnozių ir intervencijų kodai nustatomi vadovaujantis patvirtintais kodavimo standartais ir turi būti tikslūs bei specifiniai ir kt.).

Siekiant gerinti klinikinio kodavimo kokybę ir toliau planuojami susitikimai su kitų TLK (Kauno, Panevėžio, Šiaulių, Klaipėdos) veiklos zonų asmens sveikatos priežiūros įstaigų atstovais. Taip pat numatoma surengti susitikimus ir paskaitas kodavimo temomis pagal atskiras sritis (chirurgija, akušerija ir pan.).

VLK specialistai sveikatos priežiūros įstaigomis nuolat teikia visą reikiamą informaciją apie kodavimą, atsakydami į jų el. paštu kodavimas@vlk.lt užduodamus klausimus, bei įvairių klinikinių atvejų kodavimo rekomendacijas.


Pasitikrinkite
Prevencinės programos
Naudinga
Mažiesiems apie sveikatą
E. sveikatos portalas
Svetainės dizainas: Idamas