Informacija gyventojams telefonais:
(8 5)  212 0000
(8 5)  232 2222
  • Parašyti
  • Parašyti
  • Parašyti
Apie musGyventojamsĮstaigoms
Klausiame

Ar žinote, kad mokyklas ir nuolatines studijas baigiantys jaunuoliai valstybės lėšomis yra apdrausti iki rugpjūčio 31 d., todėl jau turėtų domėtis savo tolesniu draudimu?
Apklausų rezultatai
Vilniaus TLK adresas

Gyventojų priėmimo laikas
I–IV 7.30–18.00
V 7.30–16.45
VI 9.00–13.00

Prieššventinėmis dienomis dirbame viena valanda trumpiau.

Vilniaus TLK (administracijos) darbo laikas
I–IV 8.00–17.00
V 8.00–15.45

Pietų pertrauka 12.00–12.45

Prieššventinėmis dienomis dirbame viena valanda trumpiau.

Prašymų ir skundų nagrinėjimas


VLK: ligonių kasos jau pasirašė sutartis su didžiausiais paslaugų teikėjais Atnaujinta 2013-03-28

Valstybinė ligonių kasa prie Sveikatos apsaugos ministerijos (VLK) informuoja, kad šiuo metu yra galutinai sukirsta rankomis ir sudėti parašai ant nemažos dalies sutarčių su sveikatos priežiūros įstaigomis, tarp jų ir kai kuriais didžiausiais paslaugų teikėjais šalyje. Teritorinės ligonių kasos (TLK) jau sudarė sutartis su pirminės sveikatos priežiūros, stacionarinės sveikatos priežiūros, slaugos, specializuotas ambulatorines, greitosios medicinos pagalbos paslaugas teikiančiomis įstaigomis, pagal kurias už gyventojams suteiktas paslaugas bus mokama Privalomojo sveikatos draudimo fondo (PSDF) biudžeto lėšomis.

Artimiausiu metu sutartys bus pasirašomos ir su kitais paslaugų teikėjais – su jais jau baigiami derinti sutarčių projektai, kuriuose numatyti abiejų šalių įsipareigojimai.

Vilniaus TLK yra sudariusi 11 sutarčių su  stacionarines sveikatos priežiūros paslaugas teikiančiomis įstaigomis ir po 1 sutartį su slaugos ir greitosios medicinos pagalbos paslaugų teikėjais. Tarp jų – ir su didžiausiais paslaugų teikėjais Lietuvoje bei Vilniaus regione: Vilniaus universiteto (VU) ligonine Santariškių klinikomis, VU Onkologijos institutu, Lietuvos sveikatos mokslų universiteto ligonine Kauno klinikomis, Respublikine Vilniaus universitetine ligonine, Greitosios medicinos pagalbos stotimi, Vilniaus miesto klinikine ligonine, Respublikine Vilniaus psichiatrijos ligonine, Ukmergės ligonine, Vilniaus gimdymo namais, Respublikine Kauno ligonine.

Be to, Vilniaus TLK jau suderino ir pateikė pasirašyti sutartis 49 pirminės sveikatos priežiūros paslaugas teikiančioms įstaigoms, 10 stacionarines sveikatos priežiūros paslaugas teikiančių įstaigų, 11  slaugos paslaugas teikiančių įstaigų, 4 greitosios medicinos pagalbos paslaugas teikiančioms įstaigoms, 17 ambulatorines paslaugas teikiančių įstaigų.

Kauno TLK jau pasirašė 27 sutartis su pirminės sveikatos priežiūros paslaugas teikiančiomis įstaigomis. Ši TLK jau yra abiejų šalių parašais patvirtinusi sutartį ir su viena didžiausių Lietuvoje greitosios pagalbos paslaugų teikėjų šiame regione – Kauno miesto greitosios medicinos pagalbos stotimi.

Šiaulių TLK yra pasirašiusi 14 sutarčių su pirminės sveikatos priežiūros paslaugas teikiančiomis įstaigomis, 1 – su stacionarines sveikatos priežiūros paslaugas teikiančia įstaiga, 6 – su greitosios medicinos pagalbos ir 1 – su kitokias sveikatos priežiūros paslaugas teikiančia įstaiga. Be to, jau yra abiejų šalių parašais patvirtinta sutartis su didžiausia greitosios medicinos pagalbos paslaugų teikėja šiame regione – Šiaulių greitosios medicinos pagalbos stotimi.

Klaipėdos TLK yra pasirašiusi sutartis su 22 pirminės sveikatos priežiūros paslaugas teikiančiomis įstaigomis, 1 – su stacionarines sveikatos priežiūros paslaugas teikiančia įstaiga, 4 – su slaugos paslaugas teikiančiomis įstaigomis, 3 – su greitosios medicinos pagalbos paslaugas teikiančiomis įstaigomis ir 21 – su kitokias sveikatos priežiūros paslaugas teikiančia įstaiga. Jau pasirašytos sutartys ir su stambiausiais šio regiono paslaugų teikėjais – Klaipėdos greitosios medicinos pagalbos stotimi, Klaipėdos medicininės slaugos ligonine, Jūrininkų sveikatos priežiūros centru.

Panevėžio TLK jau sudarė sutartis su 20 pirminės sveikatos priežiūros paslaugas teikiančių įstaigų, 9 – su stacionarines sveikatos priežiūros paslaugas teikiančiomis įstaigomis, 2 – su slaugos paslaugas teikiančiomis įstaigomis, 1 – su greitosios medicinos pagalbos paslaugas teikiančia įstaiga, 11 – su specializuotas ambulatorines paslaugas teikiančiomis įstaigomis bei 3 – su kitokias sveikatos priežiūros paslaugas teikiančiomis įstaigomis. Tarp jų – ir sutartis su viena svarbiausių greitosios pagalbos paslaugų teikėjų regione Panevėžio miesto greitosios medicinos pagalbos stotimi bei sutartis su Panevėžio miesto poliklinika.  

VLK primena, kad šių metų sutartys su gydymo įstaigomis pirmam pusmečiui pasirašomos tokiomis pačiomis sąlygomis kaip ir pernai, siekiant užtikrinti iki šiol pasiektą sveikatos priežiūros paslaugų vartojimo lygį. Už jas bus kompensuojama taikant tą pačią šiuo metu galiojančią bazinių kainų balo vertę (šiuo metu mažiausia balo vertė – 0,89 lito). Kol bus sudarytos naujos sutartys, už gyventojams suteiktas paslaugas bus atsiskaitoma pagal praėjusių metų sutarčių sąlygas. Sutarties pratęsimo laikotarpiu vienam mėnesiui skiriama 90 proc. 1/12 praėjusių metų sutartyje numatytos sumos. Susidaręs skirtumas mokant už suteiktas paslaugas pagal senas sutartis bus kompensuojamas pasirašius naujas sutartis su gydymo įstaigomis.

VLK ir TLK stengiasi, kad sutarčių derinimo procesas baigtųsi kuo greičiau ir kuo greičiau būtų pasirašytos likusios sutartys su kitais paslaugų tiekėjais.

 

Teritorinių ligonių kasų pasirašytos sutartys

 

 

Vilniaus TLK 

Kauno TLK 

Klaipėdos TLK 

Panevėžio TLK 

Šiaulių TLK 

Iš viso pasirašyta 

Su pirminės sveikatos priežiūros paslaugas teikiančiomis įstaigomis   

-

27

22

20

14

83

Su stacionarines sveikatos priežiūros paslaugas paslaugas teikiančiomis įstaigomis

11

-

1

 

9

1

22

Su slaugos paslaugas teikiančiomis įstaigomis

1

-

4

2

-

7

Su greitosios medicinos pagalbos paslaugas teikiančiomis įstaigomis

1

1

3

 

1

6

12

Su kitomis (I, II lygio bei specializuotas ambulatorines paslaugas teikiančiomis) įstaigomis

6

-

21

 

14

1

42

2013 m. kovo 27 d. informacija

 


Pasitikrinkite
Prevencinės programos
Naudinga
Mažiesiems apie sveikatą
E. sveikatos portalas
Svetainės dizainas: Idamas