Informacija gyventojams telefonais:
(8 5)  212 0000
(8 5)  232 2222
  • Parašyti
  • Parašyti
  • Parašyti
Apie musGyventojamsĮstaigoms
Klausiame

Ar žinote, kad renkantis gydymo įstaigą (polikliniką, medicinos centrą ir pan.) svarbu pasirinkti tą, kuri yra sudariusi sutartį su teritorine ligonių kasa, kad gydymo išlaidos būtų apmokėtos iš Privalomojo sveikatos draudimo fondo biudžeto?
Apklausų rezultataiVilniaus TLK adresas
Ž. Liauksmino g. 6, 01101 Vilnius
Kaip rasti: map


Gyventojų priėmimo laikas
I–IV 7.30–18.00
V 7.30–16.45
VI 9.00–13.00

Prieššventinėmis dienomis dirbame viena valanda trumpiau.

Vilniaus TLK (administracijos) darbo laikas
I–IV 8.00–17.00
V 8.00–15.45

Pietų pertrauka 12.00–12.45

Prieššventinėmis dienomis dirbame viena valanda trumpiau.

Prašymų ir skundų nagrinėjimas


VLK direktorius A. Sasnauskas: „Perkant vaistus centralizuotai, svarbu sudaryti vienodas konkurencijos sąlygas“ Atnaujinta 2013-03-25

Vaistų kompensavimo sistemos pokyčiai – būtini.  Ir toliau labai svarbu sudaryti tokias centralizuoto vaistų pirkimo sąlygas, kad jų būtų galima įsigyti mažesnėmis kainomis, svarbu užtikrinti lygiavertes konkurencijos sąlygas vaistų gamintojams, kad jie galėtų pasiūlyti savo produkciją, o pirkėjas, šiuo atveju – valstybė, galėtų pasirinkti optimalų kainos ir kokybės požiūriu pasiūlymą. Apie tai Valstybinės ligonių kasos prie Sveikatos apsaugos ministerijos (VLK) direktorius Algis Sasnauskas kalbėjo susitikime su vaistų gamintojų atstovais.

Į susitikimą susirinkusius vaistų gamintojų atstovus VLK vadovas A. Sasnauskas informavo, kad tokie vaistų rinkos reguliavimo tikslai numatyti ir Vyriausybės planuose. Be to, planuojama sudaryti darbo grupę šiems tikslams įgyvendinti.

 

Susitikimo metu VLK Vaistų kompensavimo skyriaus vedėja Kristina Garuolienė pristatė duomenis apie praėjusių metų Privalomojo sveikatos draudimo fondo (PSDF) biudžeto lėšų kompensuojamiems vaistams ir medicinos pagalbos priemonėms panaudojimą. Taip pat buvo pateikta informacija apie sudarytas sutartis su vaistų gamintojais, apžvelgti planuojami vaistų kompensavimo sistemos pokyčiai.

 

„Tik sėkmingai vykdant kompensuojamųjų vaistų kainų mažinimo politiką ir efektyviai valdant PSDF biudžeto išlaidas kompensuojamiesiems vaistams bei medicinos pagalbos priemonėms, atsiranda galimybė kompensuoti daugiau naujų, efektyvių vaistų sunkioms ligoms gydyti“, – teigia K. Garuolienė. 

 

Pernai Ligų ir kompensuojamųjų vaistų joms gydyti sąrašas buvo papildytas net 20 naujų vaistų: žmogaus imunodeficito viruso sukeltai ligai, cukriniam diabetui, glaukomai, onkologinėms, nervų sistemos ir kitoms sunkioms ligoms gydyti.

 

2012 m. PSDF biudžeto išlaidos kompensuojamiesiems vaistams ir medicinos pagalbos priemonėms, skiriamiems ambulatorinio gydymo metu, sudarė 660,6 mln. Lt (didžioji dalis – 608,1 mln. Lt – teko vaistams, kita dalis – 52,5 mln. Lt – medicinos pagalbos priemonėms). Palyginti su 2011 m., PSDF biudžeto išlaidos vaistams padidėjo 6,2 proc., o medicinos pagalbos priemonėms – 8,3 procento.

 

2012 m. daugiausia išlaidų teko kardiologiniams, priešnavikiniams bei nervų sistemą veikiantiems vaistams.

 

Siekdama reguliuoti PSDF biudžeto išlaidas kompensuojamiesiems vaistams, VLK sudaro su vaistų gamintojais šių išlaidų valdymo sutartis. Pernai su 24 vaistų gamintojais buvo sudarytos 53 sutartys dėl 47 vaistų. Pagal šias sutartis į PSDF biudžetą vaistų gamintojai už 2012 m. grąžins apie 21 mln. litų. Šiais metais vaistų ir medicinos pagalbos priemonių įsigijimo išlaidoms kompensuoti numatyta 670 mln. litų. 


Pasitikrinkite
Prevencinės programos
Naudinga
Mažiesiems apie sveikatą
Būk protingas, nepermokėk už vaistus
E. sveikatos portalas
Svetainės dizainas: Idamas