Informacija gyventojams telefonais:
(8 5)  212 0000
(8 5)  232 2222
  • Parašyti
  • Parašyti
  • Parašyti
Apie musGyventojamsĮstaigoms
Klausiame

Ar žinote, kad renkantis gydymo įstaigą (polikliniką, medicinos centrą ir pan.) svarbu pasirinkti tą, kuri yra sudariusi sutartį su teritorine ligonių kasa, kad gydymo išlaidos būtų apmokėtos iš Privalomojo sveikatos draudimo fondo biudžeto?
Apklausų rezultataiVilniaus TLK adresas
Ž. Liauksmino g. 6, 01101 Vilnius
Kaip rasti: map


Gyventojų priėmimo laikas
I–IV 7.30–18.00
V 7.30–16.45
VI 9.00–13.00

Prieššventinėmis dienomis dirbame viena valanda trumpiau.

Vilniaus TLK (administracijos) darbo laikas
I–IV 8.00–17.00
V 8.00–15.45

Pietų pertrauka 12.00–12.45

Prieššventinėmis dienomis dirbame viena valanda trumpiau.

Prašymų ir skundų nagrinėjimas


VLK: šeimos gydytojų kompetencija bus didesnė Atnaujinta 2013-01-28

Dar šiais metais šeimos gydytojai turės kur kas daugiau galimybių padėti savo pacientams, nes didėja jų kompetencija. Nuo šiol jie galės skirti ir vertinti daugiau nei iki šiol laboratorinių tyrimų, reikalingų žmogaus gerai sveikatos būklei užtikrinti. Tokį siūlymą Valstybinės ligonių kasos prie Sveikatos apsaugos ministerijos (VLK) atstovai pristatė Privalomojo sveikatos draudimo taryboje, kuri vyko sausio 28 d.

Pagal naująją tvarką, kuri turėtų įsigalioti nuo šių metų balandžio 1 d., šeimos gydytojo kompetencijai priskiriami šie nauji laboratoriniai tyrimai: kepenų fermentų (ALAT, ASAT, GGT, šarminė fosfotazė), bilirubino, skydliaukės hormonų (TTH, FT4), prostatos specifinio antigeno (pacientams po prostatektomijos), mikroalbuminurijos, geležies kraujyje nustatymo.

„Anksčiau šeimos gydytojas pagal savo kompetenciją negalėdavo skirti ir vertinti minėtų tyrimų. Norėdamas juos atlikti, pacientas pirmiausia turėdavo kreiptis į šeimos gydytoją, o šis, įvertinęs žmogaus sveikatos būklę, prireikus siųsdavo jį pas gydytoją specialistą dėl tolesnių tyrimų. Priskyrus šeimos gydytojo kompetencijai minėtus laboratorinius tyrimus, nauda bus įvairiapusė“, – tvirtino VLK Sveikatos priežiūros departamento direktorius Viačeslavas Zaksas.

V. Zakso teigimu, ši naujovė ne tik taupys paciento laiką – jam nebereikės vaikščioti nuo vieno gydytojo prie kito ir eikvoti laiką laukiant specialisto konsultacijos, jis bus išsamiau ištirtas šeimos gydytojo, o šis galės greičiau ir tiksliau įvertinti paciento būklę, skubiau skirti reikiamą gydymą ir tokiu būdu efektyviau padėti žmogui, kuriam reikalinga specialistų pagalba.

Taigi žmogui, atėjusiam į asmens sveikatos priežiūros įstaigą, bus tik patogiau ir geriau, nes jis išsamiai ir greitai bus ištirtas dar pirminėje sveikatos priežiūros grandyje. Be to, šie pasikeitimai leis užtikrinti ir kokybiškesnį gydytojų specialistų darbą, nes į juos kreipsis jau šeimos gydytojų įvertinti pacientai, kuriems bus galima skirti tikslingesnį gydymą ar papildomus tyrimus.

Toks sprendimas buvo priimtas atsižvelgiant į darbo grupės, sudarytos VLK direktoriaus įsakymu, rekomendacijas. Šioje darbo grupėje dirbo ir savo nuomones pateikė šeimos gydytojai, visuomeninių organizacijų, Lietuvos gydytojų vadovų sąjungos, Lietuvos ligoninių asociacijos atstovai ir pirminės ambulatorinės asmens sveikatos priežiūros paslaugas teikiančių įstaigų vadovai. Kitaip tariant, toks sprendimas priimtas, pasitarus su suinteresuotosiomis grupėmis ir įvertinus jo privalumus bei trūkumus.Valstybinė ligonių kasa


Pasitikrinkite
Prevencinės programos
Naudinga
Mažiesiems apie sveikatą
Būk protingas, nepermokėk už vaistus
E. sveikatos portalas
Svetainės dizainas: Idamas