Informacija gyventojams telefonais:
(8 5)  212 0000
(8 5)  232 2222
  • Parašyti
  • Parašyti
  • Parašyti
Apie musGyventojamsĮstaigoms
Klausiame

Ar žinote, kad, suabejoję suteiktų medicinos paslaugų apmokestinimu ar kokybe, pirmiausia turite kreiptis į gydymo įstaigos, kurioje šios paslaugos suteiktos, administraciją?


Apklausų rezultatai
Vilniaus TLK adresas
Ž. Liauksmino g. 6, 01101 Vilnius
Kaip rasti: map


Gyventojų priėmimo laikas
I–IV 7.30–18.00
V 7.30–16.45
VI 9.00–13.00

Prieššventinėmis dienomis dirbame viena valanda trumpiau.

Vilniaus TLK darbo laikas
I–IV 8.00–17.00
V 8.00–15.45

Pietų pertrauka 12.00–12.45

Prieššventinėmis dienomis dirbame viena valanda trumpiau.

Prašymų ir skundų nagrinėjimas


Stebėtojų taryba – apie sutarčių pasirašymą, prevencines programas ir pagalbinį apvaisinimą Atnaujinta 2018-12-20

Vilniaus TLK nuotr.

Š. m. gruodžio 13 d. vykusiame Vilniaus teritorinės ligonių kasos stebėtojų tarybos posėdyje pristatyti asmens sveikatos priežiūros paslaugų mastai ir asmens sveikatos priežiūros įstaigų bei vaistinių prašymai sudaryti sutartis 2019 metams. Nariai supažindinti su prevencinių programų vykdymo, taip pat kompensuojamųjų pagalbinio apvaisinimo paslaugų rezultatais.

Pristatydama sveikatos priežiūros paslaugų mastus ir asmens sveikatos priežiūros įstaigų (ASPĮ) sutartis 2019 metams, Vilniaus teritorinės ligonių kasos (Vilniaus TLK) Sutarčių skyriaus vedėja Dangira Skebėrienė informavo, kad iš viso gauti 345 prašymai, iš kurių 130 prašymų pateikė viešosios, 215 – privačios gydymo įstaigos.

Vilniaus TLK atstovė paminėjo, kad, panašiai kaip ir 2017-aisiais, šiemet prisirašiusių prie ASPĮ gyventojų skaičius daugiausiai augo Vilniaus mieste, statistinis gyventojų skaičius – Vilniaus mieste ir rajone, prisirašiusiųjų ir statistinis gyventojų skaičius labiausiai mažėjo Ukmergės rajone.

Pristačiusi ambulatorinių specializuotų, dienos stacionaro, priėmimo-skubiosios pagalbos skyriaus, stebėjimo, ambulatorinės chirurgijos, dienos chirurgijos, brangiųjų tyrimų ir procedūrų paslaugų apimtis, D. Skebėrienė posėdžio dalyvius taip pat supažindino su esminiais teisės aktų pakeitimais, kurie turi įtakos sudaromoms sutartims.Vilniaus TLK nuotr.

Antro pranešimo metu D. Skebėrienė glaustai apžvelgė visų prevencinių programų vykdymą 2017 ir 2018 metų trijų ketvirčių laikotarpiais. Ji pastebėjo, kad programų vykdymo rodikliai gerėja, nors pokyčiai nedideli. Posėdžio pirmininkas G. Paluckas pabrėžė, kad savivaldybėse, kuriose prevencinių programų rezultatai nėra tokie, kokių tikimasi, turėtų būti nustatytos priežastys, kodėl nėra reikiamų pokyčių, ir imtasi veiksmų situacijai pagerinti

Vilniaus TLK Statistikos ir analizės skyriaus vyriausioji specialistė Lina Šilaikienė apžvelgė Privalomojo sveikatos draudimo fondo (PSDF) biudžeto lėšomis apmokamas pagalbinio apvaisinimo paslaugas nuo 2017 m. kovo 1 d. iki 2018 m. gegužės 31 d. Ji atkreipė dėmesį, kad Lietuvoje šios paslaugos teikiamos penkiose Vilniaus ir vienoje Klaipėdos TLK veiklos zonos gydymo įstaigose.

Pasak L. Šilaikienės, Vilniaus TLK veiklos zonos gydymo įstaigose minėtu laikotarpiu daugiau kaip 2 tūkst. unikalių pacientų suteikta beveik 6 tūkst. kompensuojamųjų pagalbinio apvaisinimo paslaugų. Per 90 proc. paslaugų suteikta Vilniaus TLK veiklos zonos gydymo įstaigose gyventojams, iš kurių 60 proc. – šios teritorijos gyventojai. Už pagalbinio apvaisinimo paslaugas iš PSDF biudžeto sumokėta beveik pusantro milijono eurų. Vilniaus TLK veiklos zonoje kompensuota daugiau kaip 60 proc. šios sumos.Vilniaus TLK nuotr.

Vilniaus TLK stebėtojų tarybos nariai aptarė ir gydymo įstaigų tinklo optimizavimo aktualijas, būtinybę užtikrinti gyventojams reikalingų aktyviojo gydymo paslaugų geografinį pasiekiamumą. Kalbėta apie taikomas ir planuojamas priemones, leidžiančias sutrumpinti laukiančiųjų gauti kompensuojamojo dantų protezavimo paslaugas eiles.

2018-12-13 posėdžio protokolas ir visi pranešimai pateikiami Vilniaus TLK interneto svetainėje www.vilniaustlk.lt: Apie mus –> Stebėtojų taryba –> Stebėtojų tarybos protokolai.Vilniaus teritorinės ligonių kasos informacija

Ligonių kasos kviečia:

Rūpimus klausimus galima pateikti info@vlk.lt arba (8 5)  232 2222.


Pasitikrinkite
Prevencinės programos
Naudinga
Mažiesiems apie sveikatą
Būk protingas, nepermokėk už vaistus
E. sveikatos portalas
Svetainės dizainas: Idamas