Informacija gyventojams telefonais:
(8 5)  212 0000
(8 5)  232 2222
  • Parašyti
  • Parašyti
  • Parašyti
Apie musGyventojamsĮstaigoms
Klausiame

Ar žinote, kad 40–54 m. (imtinai) vyrai ir 50–64 m. (imtinai) moterys kartą per metus kviečiami kreiptis į šeimos gydytoją dėl nemokamos širdies ir kraujagyslių ligų prevencinės patikros?


Apklausų rezultatai
Vilniaus TLK adresas
Ž. Liauksmino g. 6, 01101 Vilnius
Kaip rasti: map


Gyventojų priėmimo laikas
I–IV 7.30–18.00
V 7.30–16.45
VI 9.00–13.00

Prieššventinėmis dienomis dirbame viena valanda trumpiau.

Vilniaus TLK darbo laikas
I–IV 8.00–17.00
V 8.00–15.45

Pietų pertrauka 12.00–12.45

Prieššventinėmis dienomis dirbame viena valanda trumpiau.

Prašymų ir skundų nagrinėjimas


Europos sveikatos draudimo kortele domisi net pradinukai Atnaujinta 2018-12-06

Artėjant didžiosioms žiemos šventėms ir jų laikotarpiu šalies gyventojai keliauja daugiau, todėl šiuo metu imama labiau domėtis Europos sveikatos draudimo kortele. Ji kelia susidomėjimą net pradinukams – tuo įsitikino Vilniaus teritorinės ligonių kasos atstovė Trakuose.

Vilniaus teritorinės ligonių kasos (Vilniaus TLK) Gyventojų aptarnavimo skyriaus specialistė Nijolė Neverovskienė lankė Trakų pradinės mokyklos mokytojos Ginos Taškuvienės auklėtinius – 2B klasės moksleivius. Vilniaus TLK siekia kuo anksčiau gyventojus supažindinti su privalomojo sveikatos draudimo (PSD) teikiamomis garantijomis, tad N. Neverovskienė su antrokais kalbėjosi apie Europos sveikatos draudimo kortelę (ESDK), kuri šventiniu laikotarpiu tampa ypač reikalinga.

Vilniaus TLK atstovė vaikams paprastai papasakojo, kad ESDK turėtojai, laikinai viešėdami bet kurioje iš Europos Sąjungos ir Europos ekonominės erdvės šalių (Lichtenšteine, Islandijoje, Norvegijoje) bei Šveicarijoje, turi teisę gauti būtinosios medicinos pagalbos paslaugas, kompensuojamas Privalomojo sveikatos draudimo fondo biudžeto lėšomis. N. Neverovskienė paaiškino, kad šią kortelę PSD apdraustiems asmenims išduoda teritorinės ligonių kasos.

„Maloniai nustebino tai, kad pradinukai išties supranta, kaip svarbu pasirūpinti su sveikata susijusiomis netikėtomis situacijomis keliaujant, vadinasi – ir ESDK. Jiems rūpi ir praktiniai dalykai. Pavyzdžiui, vaikai teiravosi, ar ši kortelė kainuoja, ir nudžiugo sužinoję, kad ji išduodama nemokamai“, – pradinukų smalsumu džiaugiasi Vilniaus TLK specialistė.


Ginos Taškuvienės nuotr.

N. Neverovskienė su antrokais taip pat kalbėjosi apie švarą ir tvarką bei jų įtaką sveikatai, apie gripą ir būdus užkirsti jam kelią. Aptarė vaikams itin aktualią temą – tinkamą dantukų priežiūrą. Vaikams buvo įteikta Vilniaus TLK užsakymu kuriamų ir leidžiamų knygelių šiomis ir kitomis vaikų sveikatai svarbiomis temomis. Prieš perskaitydami šias knygeles pirmiausia mažieji turi patys jas pasigaminti – tai paskatina vaikų smalsą ir norą sužinoti, kas parašyta knygelėje, lengviau įsimenama informacija.Vilniaus TLK savo veiklos teritorijoje nuolat organizuoja edukacinius užsiėmimus sveikatos ir sveikos gyvensenos temomis švietimo įstaigose. Juose dalyvaujantys TLK specialistai pastebi, kad vaikai ir jaunimas noriai bendrauja, užduoda daug jiems aktualių klausimų, siekdami sužinoti ir naudotis šalies sveikatos sistemos teikiamomis garantijomis.Vilniaus teritorinės ligonių kasos informacija

Ligonių kasos kviečia:

Rūpimus klausimus galima pateikti info@vlk.lt arba (8 5)  232 2222.


Pasitikrinkite
Prevencinės programos
Naudinga
Mažiesiems apie sveikatą
Būk protingas, nepermokėk už vaistus
E. sveikatos portalas
Svetainės dizainas: Idamas