Informacija gyventojams telefonais:
(8 5)  212 0000
(8 5)  232 2222
  • Parašyti
  • Parašyti
  • Parašyti
Apie musGyventojamsĮstaigoms
Klausiame

Ar žinote, kad 40–54 m. (imtinai) vyrai ir 50–64 m. (imtinai) moterys kartą per metus kviečiami kreiptis į šeimos gydytoją dėl nemokamos širdies ir kraujagyslių ligų prevencinės patikros?


Apklausų rezultatai
Vilniaus TLK adresas
Ž. Liauksmino g. 6, 01101 Vilnius
Kaip rasti: map


Gyventojų priėmimo laikas
I–IV 7.30–18.00
V 7.30–16.45
VI 9.00–13.00

Prieššventinėmis dienomis dirbame viena valanda trumpiau.

Vilniaus TLK darbo laikas
I–IV 8.00–17.00
V 8.00–15.45

Pietų pertrauka 12.00–12.45

Prieššventinėmis dienomis dirbame viena valanda trumpiau.

Prašymų ir skundų nagrinėjimas


Gyventojai stebisi – Europos sveikatos draudimo kortelė išduodama paprastai ir greitai Atnaujinta 2018-05-14
Europos dienos šventėje Vilniaus TLK pristatė Europos sveikatos draudimo kortelę.
Vilniaus TLK nuotrauka

Žmonės jau žino, kad sunegalavus kelionės po Europą metu prireikia Europos sveikatos draudimo kortelės, kuri apdraustiesiems nemokamai išduodama teritorinėse ligonių kasose. Tačiau tai, kad įprastai šią kortelę galima atsiimti iš karto – vos užsisakius, stebino daugumą praėjusį savaitgalį vykusios Europos dienos šventės svečių, aplankiusių Vilniaus teritorinės ligonių kasos stendą, dvi dienas veikusį Vinco Kudirkos aikštėje, Vilniuje.

Vilniaus teritorinės ligonių kasos (Vilniaus TLK) atstovai Europos dienos šventės lankytojams pristatė Europos sveikatos draudimo kortelę (ESDK). Jos turėtojai, apdrausti privalomuoju sveikatos draudimu, laikinai viešėdami bet kurioje iš 28 Europos Sąjungos ir Europos ekonominės erdvės šalių (Lichtenšteine, Islandijoje, Norvegijoje) bei Šveicarijoje, turi teisę gauti būtinosios medicinos pagalbos paslaugas, kompensuojamas Privalomojo sveikatos draudimo fondo biudžeto lėšomis.

Sudalyvavę viktorinoje „Europos sveikatos draudimo kortelė – turėk ir keliausi saugiau“ ir pakalbėję su Vilniaus TLK atstovėmis bei įsitikę ESDK nauda, bemaž visi įstaigos stendo lankytojai teiravosi, kaip užsisakyti ar atnaujinti ir kuo greičiau gauti šią kortelę – juk kelionių sezonas jau prasidėjo.

„Jei esate apdrausti privalomuoju sveikatos draudimu, tiesiog dabar užsukite į šalia esančią Vilniaus teritorinę ligonių kasą, pateikite savo asmens tapatybės dokumentą, ir kortelė jums bus išduota iš karto. Kartu galite užsisakyti kortelę ir savo nepilnamečiams vaikams – tereikia pateikti jų asmens tapatybės dokumentus“, – sakė Vilniaus TLK Gyventojų aptarnavimo skyriaus vedėjo pavaduotoja Rolanda Jonuškienė, taip pat kitos šventės svečius konsultavusios Vilniaus TLK atstovės, šiuo atsakymu maloniai nustebindamos lankytojus. Žmones ypač džiugino tai, kad Vilniaus TLK dirba ir išduoda ESDK gyventojams patogią dieną – šeštadieniais, kai daugumai įstaigų tai yra ne darbo diena.

Dalis Vilniaus TLK stendo lankytojų netruko pasinaudoti greito ir patogaus ESDK išdavimo galimybe – per keturias Vilniaus TLK darbo valandas gegužės 12 d. (šeštadienį) kortelė buvo išduota 80-čiai gyventojų (įprastai gegužės mėnesį šeštadieniais išduodama apie 50 šių kortelių). Vilniaus TLK duomenimis, ESDK išdavimas nuosekliai auga kelerius metus iš eilės: 2015 m. išduota 66,6 tūkst., 2016 m. – 75,1 tūkst., 2017 m. – jau 81,3 tūkst. šių kortelių.

Vilniaus TLK kviečia gyventojus pasirūpinti saugesnėmis vasaros kelionėmis, įsigyjant ESDK. Taip pat primena, kad ši kortelė Vilniaus TLK (Liauksmino g. 6, Vilnius) įprastai išduodama ar pakeičiama nemokamai tą pačią dieną, tam tikromis aplinkybėmis – ne vėliau kaip per 14 kalendorinių dienų nuo prašymo pateikimo dienos. Užpildytą prašymą galima pateikti sau patogiausiu būdu – atvykus į teritorinę ligonių kasą, internetu (per el. valdžios portalą), taip pat paštu ar faksu. ESDK gali naudotis tik apdraustieji privalomuoju sveikatos draudimu.Vilniaus teritorinės ligonių kasos informacija

Ligonių kasos kviečia:

Rūpimus klausimus galima pateikti info@vlk.lt arba (8 5)  232 2222.


Vilniaus TLK stendo lankytojai domėjosi Europos sveikatos draudimo kortelės išdavimo sąlygomis.
Vilniaus TLK nuotrauka

Gyventojai noriai dalyvavo viktorinoje „Europos sveikatos draudimo kortelė – turėk ir keliausi saugiau“.
Vilniaus TLK nuotrauka

Gyventojus stebino, kad Europos sveikatos draudimo kortelė išduodama paprastai ir greitai.
Vilniaus TLK nuotrauka

Pasitikrinkite
Prevencinės programos
Naudinga
Mažiesiems apie sveikatą
Būk protingas, nepermokėk už vaistus
E. sveikatos portalas
Svetainės dizainas: Idamas