Informacija gyventojams telefonais:
(8 5)  212 0000
(8 5)  232 2222
  • Parašyti
  • Parašyti
  • Parašyti
Apie musGyventojamsĮstaigoms
Klausiame

Ar žinote, kad 40–54 m. (imtinai) vyrai ir 50–64 m. (imtinai) moterys kartą per metus kviečiami kreiptis į šeimos gydytoją dėl nemokamos širdies ir kraujagyslių ligų prevencinės patikros?


Apklausų rezultatai
Vilniaus TLK adresas
Ž. Liauksmino g. 6, 01101 Vilnius
Kaip rasti: map


Gyventojų priėmimo laikas
I–IV 7.30–18.00
V 7.30–16.45
VI 9.00–13.00

Prieššventinėmis dienomis dirbame viena valanda trumpiau.

Vilniaus TLK darbo laikas
I–IV 8.00–17.00
V 8.00–15.45

Pietų pertrauka 12.00–12.45

Prieššventinėmis dienomis dirbame viena valanda trumpiau.

Prašymų ir skundų nagrinėjimas


Stebėtojų tarybos posėdyje – apie praėjusių ir šių metų veiklą bei aktualijas Atnaujinta 2018-05-02
Vilniaus TLK stebėtojų tarybos posėdis. Viduryje – stebėtojų tarybos pirmininkas G. Paluckas ir Vilniaus TLK direktorius V. Mockus (dešiniau). Vilniaus TLK nuotrauka.

Praėjusią savaitę vykusiame Vilniaus teritorinės ligonių kasos stebėtojų tarybos posėdyje savivaldybių atstovai buvo supažindinti su įstaigos 2017 m. veikla ir Privalomojo sveikatos draudimo fondo biudžeto vykdymu bei finansiniais rodikliais. Posėdyje pristatyti 2018 m. sutarčių su asmens sveikatos priežiūros įstaigomis sudarymo, taip pat įstaigos atliktų kontrolės procedūrų rezultatai.

Vilniaus teritorinės ligonių kasos (Vilniaus TLK) direktoriaus pavaduotoja Dalia Šimelienė, pristatydama įstaigos 2017 metų veiklos ataskaitą, pabrėžė nuosekliai augančius gyventojų aptarnavimo paslaugų mastus. Posėdžio dalyviams D. Šimelienė pateikė informaciją, kaip pernai buvo panaudotos Privalomojo sveikatos draudimo fondo (PSDF) biudžeto lėšos asmens sveikatos priežiūros paslaugoms ir vaistams bei medicinos pagalbos priemonėms apmokėti.

D. Šimelienė informavo, kad 2017 metais vienam Vilniaus TLK veiklos zonos gyventojui vidutiniškai teko 338 eurai PSDF biudžeto lėšų. Daugiausia buvo suteikta ambulatorinių specializuotų asmens sveikatos priežiūros paslaugų – jos sudarė beveik 80 proc. visų pernai suteiktų sveikatos priežiūros paslaugų. D. Šimelienė taip pat atkreipė dėmesį, kad 2017-aisiais beveik du kartus išaugo suteiktų priėmimo-skubiosios pagalbos paslaugų skaičius, prasiplėtus jų spektrui.

Vilniaus TLK Sutarčių skyriaus vedėja Dangira Skebėrienė kalbėjo apie 2018 metų sutarčių sudarymą su asmens sveikatos priežiūros įstaigomis, vaistinėmis ir optikomis. Ji informavo, kad Vilniaus TLK 2018 metų biudžetas asmens sveikatos priežiūros paslaugoms apmokėti viršija 375 mln. eurų, t. y. 6,2 proc. didesnis už 2017 metų pradžios biudžetą.

Šiemet Vilniaus TLK pasirašė 325 sutartis dėl asmens sveikatos priežiūros paslaugų teikimo ir apmokėjimo PSDF biudžeto lėšomis, dėl medicininės reabilitacijos – 91, dėl dantų protezavimo paslaugų – 193. Su vaistinėmis ir optikomis sudarytos 43 sutartys. Apie 60 proc. sudaro sutartys su privačiomis asmens sveikatos priežiūros įstaigomis.

Vilniaus TLK Kontrolės skyriaus vedėja R. Kšivickienė posėdžio dalyvius supažindino su esminiais įstaigos atliktų kontrolės procedūrų duomenimis. 2017 m. atlikta 260 kontrolės procedūrų, kurių metu nustatyta 195 226 eurų žala PSDF biudžetui.

Duomenys rodo, kad Vilniaus TLK vykdant tam tikrų sveikatos priežiūros paslaugų stebėseną, pasiekta puikių rezultatų: pagerėjo pacientų, sergančių cukriniu diabetu, ištyrimas; sumažėjo vaikų, kuriems išrašyti kompensuojamųjų antibiotikų receptai, skaičius; pagerėjo ASPĮ teikiamų gydytojų specialistų ir išplėstinių gydytojų specialistų konsultacijų santykis.

Kalbėta apie Vilniaus TLK iniciatyvas mažinti eiles Nacionaliniame vėžio institute (NVI), krūtų profilaktinės mamografinės patikros ir konsultavimo paslaugas teikiant Vilniaus Antakalnio, Centro ir Šeškinės poliklinikose. Šiose poliklinikose pernai suteikta apie 10 tūkst. konsultacijų dėl krūtų patologijos, o NVI suteiktų konsultacijų dėl nepiktybinės krūtų patologijos sumažėjo 2 tūkstančiais. Minėtose Vilniaus poliklinikose teikiamomis krūtų patologijos patikros paslaugomis skatinamos naudotis ir kitų savivaldybių pacientės.

Posėdyje stebėtojų taryba pritarė Vilniaus TLK 2017 metų PSDF biudžeto vykdymo ir finansinėms ataskaitoms, taip pat 2018 metų įstaigos išlaidų sąmatai bei pareigybių sąrašui.

2018-04-24 posėdžio protokolas ir pranešimai pateikiami Vilniaus TLK interneto svetainėje: Apie mus –> Stebėtojų taryba –> Stebėtojų tarybos protokolai.Vilniaus teritorinės ligonių kasos informacija

Ligonių kasos kviečia:

Rūpimus klausimus galima pateikti info@vlk.lt arba (8 5)  232 2222.


Pasitikrinkite
Prevencinės programos
Naudinga
Mažiesiems apie sveikatą
Būk protingas, nepermokėk už vaistus
E. sveikatos portalas
Svetainės dizainas: Idamas