Informacija gyventojams telefonais:
(8 5)  212 0000
(8 5)  232 2222
  • Parašyti
  • Parašyti
  • Parašyti
Apie musGyventojamsĮstaigoms
Klausiame

Ar žinote, kad renkantis gydymo įstaigą (polikliniką, medicinos centrą ir pan.) svarbu pasirinkti tą, kuri yra sudariusi sutartį su teritorine ligonių kasa, kad gydymo išlaidos būtų apmokėtos iš Privalomojo sveikatos draudimo fondo biudžeto?


Apklausų rezultataiVilniaus TLK adresas
Ž. Liauksmino g. 6, 01101 Vilnius
Kaip rasti: map


Gyventojų priėmimo laikas
I–IV 7.30–18.00
V 7.30–16.45
VI 9.00–13.00

Prieššventinėmis dienomis dirbame viena valanda trumpiau.

Vilniaus TLK (administracijos) darbo laikas
I–IV 8.00–17.00
V 8.00–15.45

Pietų pertrauka 12.00–12.45

Prieššventinėmis dienomis dirbame viena valanda trumpiau.

Prašymų ir skundų nagrinėjimas


Vyriausybė apsvarstė Sveikatos draudimo įstatymo pataisas dėl ortopedijos techninių priemonių Atnaujinta 2017-12-20

Šiandien Vyriausybėje svarstytos Sveikatos draudimo įstatymo pataisos, kuriomis siekiama reglamentuoti ortopedijos techninių priemonių įsigijimo išlaidų kompensavimą. Tokiu būdu bus nustatomos Valstybinės ligonių kasos prie Sveikatos apsaugos ministerijos (VLK) ir ortopedijos įmonių sutarčių sudarymo sąlygos, pagerintas ortopedijos priemonių, būtinų pacientams, prieinamumas, augs šių priemonių pasirinkimo galimybė.

Priėmus Sveikatos draudimo įstatymo pataisas, kurios dar bus svarstomos Seime, VLK sutartis su ortopedijos įmonėmis galės sudaryti ne nustatytu konkrečiu terminu kartą per metus, bet sudaryti bet kuriuo metu, kai tik įmonės kreipsis. Tai ypač gerai, kai į rinką ateina naujos įmonės, nes augant įstaigų, su kuriomis pasirašytos sutartys, skaičiui, auga paciento pasirinkimo galimybės. Informacija apie šių sutarčių sudarymo tvarką bus skelbiama viešai, todėl tai gali paskatinti sutartis su VLK sudaryti ne tik Lietuvos, bet ir užsienio įmones.

Be to, minėtame teisės akte nustatyti kriterijai, kuriais vadovaujantis minėtos priemonės būtų įtraukiamos į kompensuojamųjų priemonių sąrašus. Tai leis pagerinti pacientų aprūpinimą naujomis ortopedijos priemonėmis, jei tam bus finansinių galimybių.

Atsižvelgiant į aktualijas, pacientų poreikius, ortopedijos techninių priemonių kompensavimo sistema nuolat tobulinama. Šiuo metu Ortopedijos techninių priemonių įsigijimo išlaidų kompensavimo tvarką nustato sveikatos apsaugos ministro įsakymu patvirtintas Valstybės paramos ortopedijos techninėms priemonėms įsigyti apmokėjimo tvarkos aprašas.

VLK kasmet sudaro sutartis su paraiškas pateikusiomis ortopedijos įmonėmis dėl apdraustųjų aprūpinimo ortopedijos techninėmis priemonėmis ir apmoka už jas pagal nustatytas bazines kainas. Šiuo metu sutartys dėl minėtų priemonių yra sudarytos su 24 įmonėmis.


Kontaktai žiniasklaidai:
Irena Džiužaitė
Valstybinės ligonių kasos prie Sveikatos apsaugos ministerijos
Ryšių su visuomene skyriaus vedėjo pavaduotoja
Tel. (8 5) 237 0717
El. paštas irena.dziuzaite@vlk.ltLigonių kasos kviečia:

Rūpimus klausimus galima pateikti info@vlk.lt arba (8 5)  232 2222.


Valstybinės ligonių kasos prie SAM informacija

Pasitikrinkite
Prevencinės programos
Naudinga
Mažiesiems apie sveikatą
Būk protingas, nepermokėk už vaistus
E. sveikatos portalas
Svetainės dizainas: Idamas