Informacija gyventojams telefonais:
(8 5)  212 0000
8 700 88 888
  • Parašyti
  • Parašyti
  • Parašyti
Apie musGyventojamsĮstaigoms

Ar žinote, kad gydymo įstaigose, sudariusiose sutartį su teritorine ligonių kasa, 6–14 m. vaikams krūminiai dantys yra nemokamai dengiami silantu, saugančiu nuo ėduonies?


Apklausų rezultatai

Mus rasite:
Ž. Liauksmino g. 6, 01101 Vilnius
Kaip rasti: map

Gyventojus konsultuojame telefonu
8 700 88 888 ir (8 5) 212 0000 arba atvykus į Vilniaus teritorinės ligonių kasos Gyventojų aptarnavimo skyrių
Darbo laikas:

I–IV 8.00–12.00 ir 12.45–17.00
V 8.00–12.00 ir 12.45–15.45


Gyventojų priėmimo laikas:
I 7.30–18.00
II 7.30–18.00
III 7.30–18.00
IV 7.30–18.00
V 7.30–16.45
VI 9.00–13.00

Prašymų ir skundų nagrinėjimas


E. sveikatos aktualijas Ligonių kasa aptarė su Jaunųjų gydytojų asociacija Atnaujinta 2017-08-11
VLK nuotr.

Valstybinės ligonių kasos prie Sveikatos apsaugos ministerijos (VLK) direktorius Aurimas Baliukevičius susitiko su Jaunųjų gydytojų asociacijos (JGA) atstovais. Susitikimo metu buvo kalbama apie E. sveikatos perėmimą ir jos valdymą. Buvo diskutuojama, kad E. sveikata turi būti ir toliau aktyviai tobulinama, naujinama, nes visų bendras tikslas – sklandus sistemos veikimas be didesnių techninių sutrikimų, taip pat sistemos naudojimo aktyvinimas.

Pasak susitikimo dalyvių, E. sveikatos perėmimas iš Registrų centro yra ilgas ir kruopštus vadybinis procesas. Didžiausia problema yra darbų atlikimo lankstumas, ne mažiau svarbu, kad visi galimi sutrikimai būtų sprendžiami operatyviai. ,,Šiuo metu VLK ekspertai nuodugniai nagrinėja esamos sistemos veikimą bei rengia detalų perėmimo darbų planą, kuris apims tiek techninius, tiek organizacinius ir teisinius aspektus. Natūralu, kad susidursime ir su įvairiais kitais iššūkiais, tačiau esame visiškai tam pasirengę. Dar kartą pabrėšiu – tai mus įpareigoja ir esame nusiteikę labai rimtam, skaidriam darbui. Turime didelę patirtį, esame kompetentingi ir pakankamai gerai valdome 19 informacinių sistemų iš jų penkias valstybines IT sistemas", – susitikime sakė VLK vadovas A. Baliukevičius.

JGA atstovai tikisi, kad VLK, lyginant su Registro centru, pavyks maksimaliau ir operatyviau suaktyvinti E. sveikatos sistemos naudojimą, ją tobulinti, o pats sistemos perdavimo procesas įvyks sklandžiai. Pasak JGA valdybos nario Ryčio Masiliūno, E. sveikatos plėtra yra viena iš prioritetinių jaunųjų gydytojų domėjimosi sričių. „Sėkmingai veikianti E. sveikatos sistema yra būtina tvarios nacionalinės sveikatos sistemos sąlyga. Labai džiaugiamės, kad kuo toliau, tuo labiau į E. sveikatos sistemos plėtrą ir tobulinimą įtraukiami pagrindiniai jos vartotojai – gydytojai ir pacientai. Dėl to labai tikimės, kad artimiausiu metu sistema taps patogesnė ir funkcionalesnė kasdieniams vartotojams", – teigė JGA atstovas.

Panašius tikslus VLK kėlė ir susitikime dalyvavę E. sveikatos valdybos strateginiam sistemos valdymui nariai. ,,Svarbu sėkmingai vystyti E. sveikatos sistemą toliau ir aktyvinti jos naudojimą, o ne tik perduoti iš Registrų centro į VLK. Tikiu, kad VLK ekspertai iškilusias problemas išspręs greičiau, nei ankstesnis jos administratorius", – kalbėjo E. sveikatos valdybos narys, Pagalbos onkologiniams ligoniams asociacijos (POLA) prezidentas Šarūnas Narbutas.

Susitikimo su JGA metu buvo diskutuojamas ir kitos informacinės sistemos – Sveidros – veikimas, kuri skirta apskaityti sveikatos priežiūros įstaigose teikiamas paslaugas. Šiuo metu yra svarstoma galimybė Sveidrą įkomponuoti į E. sveikatos paslaugas.

JGA – asociacija, vienijanti Lietuvos jaunuosius gydytojus. Jų misija yra atstovauti narių interesus, užtikrinant kokybiškas darbo sąlygas, profesinio tobulėjimo galimybes bei ginti nacionalinį sveikatos interesą.


Valstybinės ligonių kasos prie SAM informacija

Prevencinės programos
Mažiesiems apie sveikatą
Būk protingas, nepermokėk už vaistus
E. sveikatos portalas
Svetainės dizainas: Idamas