Informacija gyventojams telefonais:
(8 5)  212 0000
8 700 88 888
  • Parašyti
  • Parašyti
  • Parašyti
Apie musGyventojamsĮstaigoms

Ar žinote, kad pacientai gali rinktis, į kurią gydymo įstaigą ir į kurį gydytoją specialistą kreiptis konsultacijos su gydytojo išduotu siuntimu?


Apklausų rezultatai

Mus rasite:
Ž. Liauksmino g. 6, 01101 Vilnius
Kaip rasti: map

Gyventojus konsultuojame telefonu
8 700 88 888 ir (8 5) 212 0000 arba atvykus į Vilniaus teritorinės ligonių kasos Gyventojų aptarnavimo skyrių
Darbo laikas:

I–IV 8.00–12.00 ir 12.45–17.00
V 8.00–12.00 ir 12.45–15.45


Gyventojų priėmimo laikas:
I 7.30–18.00
II 7.30–18.00
III 7.30–18.00
IV 7.30–18.00
V 7.30–16.45
VI 9.00–13.00


Europos sveikatos draudimo kortelė – Jūsų garantija gauti nemokamą būtinąją medicininę pagalbą užsienyje Atnaujinta 2017-05-08
Vilniaus TLK informacinis stendas Europos dienos šventėje Vilniuje. Vilniaus TLK nuotrauka.

Šių metų Europos dienos šventėje Vilniaus teritorinė ligonių kasa jau trečią kartą organizavo dviejų dienų akciją „Būk saugus ir sveikas Europoje“. Jos metu vilniečiams ir miesto svečiams buvo teikiama informacija apie apdraustųjų teises į sveikatos priežiūros paslaugas keliaujant po Europos Sąjungos šalis.

Vilniaus teritorinės ligonių kasos (Vilniaus TLK) atstovai dvi dienas bendravo su šventės lankytojais, besibūriuojančiais prie informacinio stendo. Aiškino apie Europos sveikatos draudimo kortelės teikiamas garantijas, ragino pasirūpinti savo ir savo artimųjų saugumu ruošiantis į kelionę po Europą. Taip pat informavo apie privalomąjį sveikatos draudimą ir jo teikiamas garantijas apdraustiesiems, apie nemokamas prevencines programas, atsakinėjo į klausimus apie apdraustiesiems užtikrinamas nemokamas sveikatos priežiūros paslaugas, kompensuojamuosius vaistus.

Vilniaus centre vykusios šventės lankytojai teiravosi ne tik apie kortelės naudą, bet kur ir kaip ją įsigyti, ką daryti, kai baigiasi jos galiojimas. Neturintieji kortelės, bet norintys ją įsigyti, buvo kviečiami iškart tai padaryti šalia esančioje Vilniaus teritorinėje ligonių kasoje.

Vilniaus TLK Gyventojų aptarnavimo skyriaus vedėjos Linos Vitkauskienės teigimu, jau trečią kartą vykusi akcija sulaukia vis didesnio visuomenės susidomėjimo.

„Džiugu, kad vis daugiau gyventojų įsigyja Europos sveikatos draudimo kortelę ir vertina jos teikiamą naudą. Šių metų akcijoje apsilankę žmonės ne tik džiaugėsi turintys šį dokumentą, bet ir dalijosi istorijomis, kada teko juo pasinaudoti“, – apie akciją pasakojo L. Vitkauskienė.

Vilniaus TLK primena, kad Europos sveikatos draudimo kortelė yra dokumentas, patvirtinantis apdraustojo teisę gauti Privalomojo sveikatos draudimo fondo biudžeto lėšomis apmokamas būtinosios medicinos pagalbos paslaugas laikinai būnant Europos Sąjungos šalyse. Europos Sąjungos šalies apdraustasis asmuo turi teisę pasinaudoti mediciniškai būtinomis, valstybės finansuojamomis sveikatos priežiūros paslaugomis, kai laikinai vieši bet kurioje iš 28 Europos Sąjungos valstybių, taip pat Islandijoje, Lichtenšteine, Norvegijoje ir Šveicarijoje. Prireikus pagalbos, asmuo turi kreiptis į valstybinio sektoriaus gydymo įstaigas. Europos sveikatos draudimo kortelė yra išduodama nemokamai. Praėjusiais metais Vilniaus TLK išdavė daugiau nei 75 tūkst. kortelių.

Daugiau informacijos apie Europos sveikatos draudimo kortelę rasite čia http://vilniaustlk.lt/index.php?id=222


Vilniaus teritorinės ligonių kasos informacija


VTLK informacinis stendas Europos dienos šventėje Vilniuje
VTLK informacinis stendas Europos dienos šventėje Vilniuje
VTLK informacinis stendas Europos dienos šventėje Vilniuje
VTLK informacinis stendas Europos dienos šventėje Vilniuje


Prevencinės programos
Mažiesiems apie sveikatą
Būk protingas, nepermokėk už vaistus
E. sveikatos portalas
Svetainės dizainas: Idamas