Informacija gyventojams telefonais:
(8 5)  212 0000
8 700 88 888
  • Parašyti
  • Parašyti
  • Parašyti
Apie musGyventojamsĮstaigoms

Ar žinote, kad, įtariant krūtų patologiją, su gydytojo siuntimu galima išsitirti pas krūtų specialistą Vilniaus Antakalnio, Centro ir Šeškinės poliklinikose – nebūtina iškart vykti į Nacionalinį vėžio institutą?


Apklausų rezultatai

Mus rasite:
Ž. Liauksmino g. 6, 01101 Vilnius
Kaip rasti: map

Gyventojus konsultuojame telefonu (8 5) 212 0000 ir 8 700 88 888 arba atvykus į Vilniaus teritorinės ligonių kasos Gyventojų aptarnavimo skyriųDarbo laikas:

I–IV  8.00–12.00 ir 12.45–17.00
    V  8.00–12.00 ir 12.45–15.45

Gyventojų priėmimo laikas:
   I 7.30–18.00
  II 7.30–18.00
 III 7.30–18.00
IV 7.30–18.00
 V 7.30–16.45
VI 9.00–13.00


Susitikimas su Nacionalinio vėžio instituto vadovybe Atnaujinta 2016-11-18 (Archyvinė informacija)
Nacionalinio vėžio instituto ir Vilniaus teritorinės ligonių kasos atstovų susitikimas. Vilniaus TLK nuotrauka.

Lapkričio 16 dieną Vilniaus teritorinėje ligonių kasoje lankėsi Nacionalinio vėžio instituto vadovai. Susitikę su Vilniaus teritorinės ligonių kasos darbuotojais jie aptarė Instituto darbo pokyčius, kurie įvyko po ankstesnio, šių metų vasarą surengto, susitikimo. Susirinkusieji diskutavo apie gydymo įstaigos problemas ir tarėsi kaip jas spręsti.

Viena didžiausių Instituto problemų – itin ilgos pacienčių eiles pas krūtų patologijos specialistus. Susitikime buvo aptartos šių eilių susidarymo priežastys.

Nacionalinio vėžio instituto, kaip specializuotos, tretinio lygio paslaugas teikiančios gydymo įstaigos, veiklos pagrindinis prioritetas turėtų būti piktybinės krūtų patologijos gydymas. Tačiau dabar moterys į įstaigą dažnai kreipiasi dėl pirminio ištyrimo, nors daugeliui pacienčių jis turėtų būti atliekamas kitose gydymo įstaigose, kurios tik dėl sudėtingų ir neaiškių atvejų galėtų moteris pagrįstai siųsti į Institutą. Dėl šios priežasties moterims, kurias reikia skubiai ištirti ir gydyti nuo krūties vėžio, šių paslaugų tenka ilgiau laukti.

Itin dažni atvejai, kai į Institutą pacientes siunčiančios gydymo įstaigos neatlieka reikalingų pirminių tyrimų ir nenurodo reikiamos informacijos. Susitikimo metu buvo susitarta, kad Institutas apie netinkamai įformintą siuntimą, ypač jeigu nebuvo atlikti reikalingi tyrimai, informuos Vilniaus teritorinę ligonių kasą ir pacientę siunčiančią įstaigą. Teritorinė ligonių kasa įsipareigojo sugriežtinti siuntimų turinio ir išdavimo pagrįstumo kontrolę.

Susirinkusieji sutarė, kad eilės į krūtų specialistų konsultacijas yra itin opi problema, kurią spręsti padėtų diagnostikos sustiprinimas pirminėje grandyje ir kitose antrinio lygio paslaugas teikiančiose gydymo įstaigose.

Susitikime taip pat buvo aptartas Nacionalinio vėžio instituto bendradarbiavimas su kitomis gydymo įstaigomis mokymų, kvalifikacijos kėlimo srityse. Diskutuota apie radiologų rengimą, brangiųjų tyrimų geresnį finansavimą ir kitus klausimus.


Vilniaus teritorinės ligonių kasos informacija


NVI ir VilniausTLK atstovų susitikimas


Prevencinės programos
Mažiesiems apie sveikatą
Būk protingas, nepermokėk už vaistus
E. sveikatos portalas
Svetainės dizainas: Idamas