Informacija gyventojams telefonais:
(8 5)  212 0000
(8 5)  232 2222
  • Parašyti
  • Parašyti
  • Parašyti
Apie musGyventojamsĮstaigoms
Klausiame

Ar žinote, kad renkantis gydymo įstaigą (polikliniką, medicinos centrą ir pan.) svarbu pasirinkti tą, kuri yra sudariusi sutartį su teritorine ligonių kasa, kad gydymo išlaidos būtų apmokėtos iš Privalomojo sveikatos draudimo fondo biudžeto?
Apklausų rezultataiVilniaus TLK adresas
Ž. Liauksmino g. 6, 01101 Vilnius
Kaip rasti: map


Gyventojų priėmimo laikas
I–IV 7.30–18.00
V 7.30–16.45
VI 9.00–13.00

Prieššventinėmis dienomis dirbame viena valanda trumpiau.

Vilniaus TLK (administracijos) darbo laikas
I–IV 8.00–17.00
V 8.00–15.45

Pietų pertrauka 12.00–12.45

Prieššventinėmis dienomis dirbame viena valanda trumpiau.

Prašymų ir skundų nagrinėjimas


Gydymo įstaigų prašymai dėl sutarčių 2017 metams – jau pateikti Atnaujinta 2016-11-14
VLK direktoriaus pavaduotoja Žadvilė Abelienė. VLK nuotrauka.

Kaip ir kasmet, iki lapkričio 1 d. teritorinėms ligonių kasoms mūsų šalies gydymo įstaigos pateikė prašymus sudaryti sutartis dėl pacientams teikiamų paslaugų apmokėjimo 2017 m. Privalomojo sveikatos draudimo fondo (PSDF) lėšomis. Nauja tai, kad šiemet dokumentų teikimas yra supaprastintas, atsirado nemažai kitų naujovių, kurios palengvins derybų ir sutarčių sudarymo eigą.

Iki lapkričio 1 d. teritorinės ligonių kasos (TLK) iš viso gavo 1446 prašymus sudaryti sutartis dėl pacientams teikiamų paslaugų apmokėjimo PSDF lėšomis, iš jų – 626 prašymai gauti iš valstybės ir savivaldybių ir 820 – iš privačių gydymo įstaigų.

Šiais metais prašymų gauta ir iš naujų paslaugų teikėjų, kurie iki šiol neturėjo sutarčių su ligonių kasomis. Jų iš viso gauta 54, iš kurių 14 prašymų gavo Vilniaus TLK, 9 Kauno TLK,12 Klaipėdos TLK, 10 Šiaulių TLK ir 9 Panevėžio TLK (neįskaičiuotos reabilitacijos ir dantų protezavimo paslaugas teikiančios įstaigos).

„Mūsų partneriams svarbu žinoti, kad atsirado keletas svarbių naujovių, kurios palengvina dokumentų teikimą, sumažėja „popierinio" darbo, pavyzdžiui, nuo šiol nebereikės pateikti popierinių licencijų kopijų ir gydymo įstaigoje dirbančių specialistų sąrašų. Ši informacija ligonių kasų specialistams prieinama specialioje Medicinos elektroninėje tobulinimo administravimo sistemoje (METAS). Tad nuo šiol visiems bus patogiau", – teigia Valstybinės ligonių kasos prie Sveikatos apsaugos ministerijos (VLK) direktoriaus pavaduotoja Žadvilė Abelienė.

Jos teigimu, TLK specialistai gautus dokumentus patikrina minėtoje sistemoje, o jei reikia – kreipiasi į gydymo įstaigą patikslinti ar juos papildyti iki gruodžio 1 d.

„Nuo šių metų gydymo įstaigos gali pasirinkti ir bet kurį joms priimtiną susirašinėjimo dėl sutarčių sudarymo ir derybų būdą – paštu, elektroniniu paštu, faksu, registruotu paštu ar gyvai, surašant protokolą. Taigi derybos dėl sutarčių sudarymo ir opių klausimų sprendimo gali vykti pageidaujamu būdu", – teigia Ž. Abelienė.

Ž. Abelienės teigimu, labai svarbu žinoti, kad naujoje tvarkoje yra aiškiai apibrėžtas sutarčių sustabdymas ir pratęsimas, pavyzdžiui, jei sustabdomas, o vėliau atnaujinamas licencijos galiojimas. Taip pat sutarties nutraukimas be įspėjimo – tai gali būti taikoma tuo atveju, jei licencija įstaigai panaikinama ar kai ji nevykdo įsipareigojimo teikti paslaugas pacientams. Aiškiau reglamentuotas ir sutarčių nutraukimas šalių susitarimu.

VLK Sveikatos priežiūros departamento direktoriaus Viačeslavo Zakso teigimu, visoms gydymo įstaigoms, norinčioms pasirašyti sutartis, būtina turėti licenciją paslaugoms ir licencijuotus specialistus.

„Svarbu ir tai, kad jose teikiamos paslaugos turi atitikti Vyriausybės nutarimu patvirtintus kriterijus. Pavyzdžiui, jos turi užtikrinti, kad paslaugos pacientams būtų suteiktos per nustatytą terminą, gebėti suteikti numatytą paslaugų skaičių, teikti jas nustatytą valandų skaičių. Paslaugų teikėjams svarbu žinoti ir tai, kad sutartys su naujais paslaugų teikėjais gali būti pasirašomos tik tuomet, jei šių paslaugų trūksta pacientams, o ne tuomet, kai yra didesnė pasiūla, nei reikia", – atkreipia dėmesį V. Zaksas.

VLK primena, kad visos gydymo įstaigos, pasirašiusios sutartis su TLK dėl pacientams suteiktų paslaugų apmokėjimo PSDF lėšomis, šių paslaugų sąrašus privalo skelbti viešai ir pateikti pacientams, kai jie to prašo. Be to, gydymo įstaigos turėtų nepamiršti, kad PSDF lėšomis apmokamos paslaugos žmonėms turi būti teikiamos nemokamai, neprašant iš jų susimokėti antrą kartą už tas paslaugas, kurias pagal sutartis apmoka ligonių kasos.


Ligonių kasos kviečia:

Rūpimus klausimus galima pateikti info@vlk.lt arba (8 5)  232 2222.


Valstybinės ligonių kasos prie SAM informacija

Pasitikrinkite
Prevencinės programos
Naudinga
Mažiesiems apie sveikatą
Būk protingas, nepermokėk už vaistus
E. sveikatos portalas
Svetainės dizainas: Idamas