Informacija gyventojams telefonais:
(8 5)  212 0000
(8 5)  232 2222
  • Parašyti
  • Parašyti
  • Parašyti
Apie musGyventojamsĮstaigoms
Klausiame

Ar žinote, kad nuo 2020-01-01 pakilus minimaliai mėnesinei algai, didėja ir privalomojo sveikatos draudimo įmokos?


Apklausų rezultataiVilniaus TLK adresas
Ž. Liauksmino g. 6, 01101 Vilnius
Kaip rasti: map


Gyventojų priėmimo laikas
I–IV 7.30–18.00
V 7.30–16.45
VI 9.00–13.00

Prieššventinėmis dienomis dirbame viena valanda trumpiau.

Vilniaus TLK (administracijos) darbo laikas
I–IV 8.00–17.00
V 8.00–15.45

Pietų pertrauka 12.00–12.45

Prieššventinėmis dienomis dirbame viena valanda trumpiau.

Prašymų ir skundų nagrinėjimas


Susitikimas su Nacionalinio vėžio instituto atstovais Atnaujinta 2016-08-25

Rugpjūčio 19 dieną įvyko Vilniaus teritorinės ligonių kasos ir Nacionalinio vėžio instituto vadovų susitikimas. Buvo aptarta, kaip gydymo įstaiga ir teritorinė ligonių kasa vykdo tarpusavio sutartį ir įsipareigojimus, kokie pokyčiai įgyvendinami institute, kokiais veiklos rezultatais galima pasidžiaugti. Kalbėdami apie instituto veiklą, susirinkusieji diskutavo ir apie esamas problemas.

Nacionalinio vėžio instituto (NVI) atstovai džiaugėsi sklandžiu ir efektyviu bendradarbiavimu su Vilniaus teritorine ligonių kasa (Vilniaus TLK). Siekdama įgyvendinti sutartinius įsipareigojimus, instituto administracija atsižvelgė į šių metų pavasarį vykusių derybų dėl naujos sutarties 2016 metams metu Vilniaus TLK pateiktus pageidavimus bei pasiūlymus ir iniciavo pokyčius, kurie lėmė gerėjančius veiklos rezultatus. Vilniaus TLK, vertindama onkologiją kaip vieną iš aktualiausių visuomenės sveikatos problemų, kasmet sudarydama sutartis su šia gydymo įstaiga skiria papildomų lėšų paslaugų prieinamumo gerinimui.

Gerėjanti instituto veikla

Siekdama gerinti teikiamų paslaugų kokybę ir prieinamumą pacientams, instituto administracija pakoregavo registratūros darbą. Išanalizavus telefonu besiregistruojančių pacientų srautus, buvo padidintas į skambučius atsiliepiančių darbuotojų skaičius tuo metu, kai registruojasi daugiausia asmenų ir telefonų linijos būna itin apkrautos. Taip pat buvo atnaujinta techninė įranga – registravimasis telefonu tapo sklandesnis ir kokybiškesnis.

Dėl pacientų eilių mažinimo institute buvo padidinta gydytojų specialistų komanda – nuo liepos mėnesio institute pradėjo dirbti du nauji gydytojai radiologai. Jų įsitraukimas į darbą lėmė didesnį paslaugų prieinamumą pacientams, sutrumpėjo paslaugų laukimo eilės.

Mokymai gydytojams poliklinikose

„Nuo senų laikų visuomenėje vyrauja tradicija, kad dėl krūtų patologijos geriausia kreiptis į mūsų institutą. Mūsų veikla orientuota į onkologinių susirgimų gydymą, tačiau daugelis moterų į mūsų specialistus kreipiasi dėl ištyrimo, tai lemia ilgėjančias eiles pacientėms, jau sergančioms onkologinėmis ligomis. Siekdami spręsti šią problemą nutarėme priimti iš didžiausius pacientų srautus generuojančių poliklinikų gydytojus radiologus krūtų ultragarsinio tyrimo žinių tobulinimui. Jau apmokėme Antakalnio poliklinikos gydytojus, planuojame šią gerąją praktiką tęsti su Centro ir Šeškinės poliklinikomis“, – pabrėžia NVI Direktoriaus pavaduotoja klinikai Aurelija Juškevičienė.

A. Juškevičienė taip pat pasidalijo informacija, kad institutas planuoja pradėti paskaitų ciklą apie krūtų ligų klinikines rekomendacijas šeimos gydytojams poliklinikose. Pirmoji siūloma tema – „Krūtų patologijos BI-RADS vertinimas ir klinikinės rekomendacijos“.

Naujų tyrimų metodų plėtra

Susitikime NVI ir Vilniaus TLK atstovai diskutavo apie pažangių tyrimų prieinamumo pacientams gerinimą. Aptartas Pozitronų emisijos tomografijos (PET) tyrimas. Tai vienas iš naujausių šiuolaikinių radiologinių diagnostinių tyrimų, naudojamų daugelio piktybinių navikų išplitimui organizme nustatyti ar patikslinti. Be jo daugeliu atvejų neįmanomas visapusiškas onkologinių pacientų ištyrimas. Dažniausiai PET tyrimas naudojamas onkologiniams susirgimams (krūties, smegenų, plaučių, žarnyno, prostatos ir kitiems navikams) nustatyti, jų progresavimui vertinti, metastazių paieškai ir t. t. Tai visose Europos Sąjungos šalyse standartinė procedūra, kuri leidžia radikaliai pagerinti navikų diagnostiką ir optimizuoti gydymą.

„Nacionalinio vėžio instituto pacientams šis tyrimas yra būtinas. Jis leistų žymiai tiksliau nei įprastiniai tyrimų metodai vertinti ligos išplitimą, atsaką į gydymą, ligos atkrytį ir sutaupytų sveikatos priežiūros lėšas, atsisakant nereikalingų diagnostinių procedūrų ir keičiant gydymo taktikas. Lietuvoje PET tyrimas yra atliekamas dviejose universitetinėse ligoninėse. Dėl didelės kainos yra ribojamas tyrimo prieinamumas ir pacientams jis skiriamas ne visais atvejais“, – pabrėžia A. Juškevičienė.

Diskusijos metu Vilniaus TLK atstovai pritarė poreikiui didinti finansavimą šiam itin svarbiam ir pacientams reikalingam šiuolaikiniam tyrimui. Susitikime Vilniaus TLK ir NVI vadovai susitarė dėl būtinybės kreiptis į atitinkamas institucijas, kad planuojant kitų metų biudžetą šiam tyrimui būtų padidintos skiriamos lėšos.


Vilniaus teritorinės ligonių kasos informacija

Ligonių kasos kviečia:

Rūpimus klausimus galima pateikti info@vlk.lt arba (8 5)  232 2222.


Pasitikrinkite
Prevencinės programos
Naudinga
Mažiesiems apie sveikatą
Būk protingas, nepermokėk už vaistus
E. sveikatos portalas
Svetainės dizainas: Idamas