Informacija gyventojams telefonais:
(8 5)  212 0000
(8 5)  232 2222
  • Parašyti
  • Parašyti
  • Parašyti
Apie musGyventojamsĮstaigoms
Klausiame

Ar žinote, kad renkantis gydymo įstaigą (polikliniką, medicinos centrą ir pan.) svarbu pasirinkti tą, kuri yra sudariusi sutartį su teritorine ligonių kasa, kad gydymo išlaidos būtų apmokėtos iš Privalomojo sveikatos draudimo fondo biudžeto?


Apklausų rezultataiVilniaus TLK adresas
Ž. Liauksmino g. 6, 01101 Vilnius
Kaip rasti: map


Gyventojų priėmimo laikas
I–IV 7.30–18.00
V 7.30–16.45
VI 9.00–13.00

Prieššventinėmis dienomis dirbame viena valanda trumpiau.

Vilniaus TLK (administracijos) darbo laikas
I–IV 8.00–17.00
V 8.00–15.45

Pietų pertrauka 12.00–12.45

Prieššventinėmis dienomis dirbame viena valanda trumpiau.

Prašymų ir skundų nagrinėjimas


Privalomojo sveikatos draudimo taryboje Atnaujinta 2016-02-18
PSDT posėdžio metu. VLK nuotrauka.

Šių metų vasario 17-ąją Privalomojo sveikatos draudimo tarybos posėdyje buvo svarstomi aktualūs sveikatos priežiūros paslaugų apmokėjimo ir vaistų bei medicinos pagalbos priemonių kompensavimo klausimai.

Kompensuojamųjų vaistų  sąraše – naujas vaistas

Taryba pritarė, kad į Ligų ir kompensuojamųjų vaistų joms gydyti sąrašą būtų įrašytas vaistas Linagliptinum et Metforminum 2 tipo cukriniam diabetui gydyti. Apskaičiuota, kad Privalomojo sveikatos draudimo fondo (PSDF) biudžeto išlaidos dėl šio sprendimo nedidės, nes abi šio vaisto sudėtinės dalys jau yra kompensuojamos.

Buvo pritarta, kad į Centralizuotai apmokamų vaistinių preparatų ir medicinos pagalbos priemonių sąrašą įrašytą vaistą Bevacizumab nesmulkialąsteliniam plaučių vėžiui gydyti, atsižvelgdami į šių vaistų skyrimo reikalavimus, galėtų skirti ne tik gydytojai onkologai, bet ir pulmonologai. Tokį patikslinimą pasiūlyta atlikti atsižvelgiant į gydytojo pulmonologo normą, kurioje nurodoma, kad šie specialistai gali gydyti plaučių vėžį.

Patogiau pacientui: dienos stacionaro paslaugų sąraše  –  oftalmologijos paslaugos

Taryba pritarė siūlymui papildyti dienos stacionaro paslaugų sąrašą oftalmologijos  paslauga, kai pacientams, sergantiems tam tikromis akių ligomis, į užpakalinę akies kamerą suleidžiami vaistai. Dabar ši paslauga teikiama 3 šalies ligoninėse: Vilniaus universiteto ligoninės Santariškių klinikose, Klaipėdos universitetinėje ligoninėje bei Lietuvos sveikatos mokslų universiteto Kauno klinikose. Valstybinės ligonių kasos (VLK) specialistų nuomone, šią paslaugą tikslinga teikti ambulatoriškai, dienos stacionaro sąlygomis, nes procedūra trunka vidutiniškai 3 valandas. Tai bus patogiau pacientams – nereikės dėl šios procedūros gultis į ligoninę. Tuo tarpu gydymo įstaigos galės efektyviau organizuoti savo darbą ir aptarnauti daugiau pacientų.

Buvo apskaičiuotos dvi bazinės šios paslaugos kainos: kai į užpakalinę akies kamerą leidžiami VLK centralizuotai nupirkti vaistai už paslaugą gydymo įstaigai būtų mokama 83,77 euro, o jei vaistus perka pati gydymo įstaiga – 94,78  euro. Tad nuo šių metų balandžio 1-osios gydymo įstaigoms už pacientams suteiktas oftalmologijos dienos stacionaro paslaugas ligonių kasos sumokės pagal sveikatos apsaugos ministro įsakymu nustatytą bazinę kainą.       

Nauja paslauga vaikams:  gydytojo vaikų odontologo išplėstinė konsultacija

Taryba pritarė siūlymui į specializuotų paslaugų, apmokamų PSDF biudžeto lėšomis, sąrašą įtraukti vaikų odontologo išplėstinę konsultaciją. Tad mažieji pacientai jau nuo balandžio 1-osios  turės galimybę gauti daugiau sudėtingesnių specializuotų paslaugų, o gydymo įstaigos uždirbs daugiau, nes už minėtas paslaugas ligonių kasos joms sumokės daugiau. Taryboje pritarta šios paslaugos bazinei kainai, kuri sieks 82,56 euro.  

Į paslaugų kainas įskaičiuotos medicinos pagalbos priemonių įsigijimo išlaidos

Taryba pritarė VLK specialistų apskaičiuotoms bazinėms paslaugų kainoms, į kurias buvo įskaičiuota medicinos pagalbos priemonių, būtinų paslaugoms suteikti, įsigijimo išlaidos. Buvo pritarta gydytojo radiologo, kai atliekamas scintigrafijos tyrimas, paslaugos bazinei kainai – 47,16 euro, brachiterapijos paslaugos, kai naudojamas iridžio šaltinis, bazinei kainai – 185,83 euro, brachiterapijos paslaugos, kai naudojamas kobalto šaltinis, bazinei kainai – 164,42 euro.  Anksčiau gydymo įstaigoms buvo skiriama lėšų technecio generatoriams, iridžio ir kobalto šaltiniams įsigyti.  Dabar šios lėšos, kaip minėjome,  įskaičiuotos į paslaugų bazines kainas, o reikalingas  priemones gydymo įstaigos turi įsigyti pačios.


Ligonių kasos kviečia:

Rūpimus klausimus galima pateikti info@vlk.lt arba (8 5)  232 2222.


Valstybinės ligonių kasos prie SAM informacija


Pasitikrinkite
Prevencinės programos
Naudinga
Mažiesiems apie sveikatą
Būk protingas, nepermokėk už vaistus
E. sveikatos portalas
Svetainės dizainas: Idamas