Informacija gyventojams telefonais:
(8 5)  212 0000
(8 5)  232 2222
  • Parašyti
  • Parašyti
  • Parašyti
Apie musGyventojamsĮstaigoms
Klausiame

Ar žinote, kad, gavus TLK pažymą apie atėjusią eilę gauti kompensuojamąsias dantų protezavimo paslaugas, reikia pradėti protezuotis dantis ir baigti protezavimą ne vėliau nei per 3 metus?


Apklausų rezultatai
Vilniaus TLK adresas
Ž. Liauksmino g. 6, 01101 Vilnius
Kaip rasti: map


Gyventojų priėmimo laikas
I–IV 7.30–18.00
V 7.30–16.45
VI 9.00–13.00

Prieššventinėmis dienomis dirbame viena valanda trumpiau.

Vilniaus TLK darbo laikas
I–IV 8.00–17.00
V 8.00–15.45

Pietų pertrauka 12.00–12.45

Prieššventinėmis dienomis dirbame viena valanda trumpiau.

Prašymų ir skundų nagrinėjimas


Sustabdyta ortopedijos įmonės veikla Atnaujinta 2015-06-25
Dainiaus Labučio (ELTA) nuotrauka.

Valstybinė ligonių kasa prie Sveikatos apsaugos ministerijos (VLK) informuoja, kad dalinai sustabdyta ortopedijos technikos priemones gaminančios bendrovės „Ortopedijos paslaugų klinika“ veikla. Nuo šiol ši įmonė nebegali gaminti ir pacientams siūlyti visų rūšių kojų protezų, kurie sudarė didžiausią jos gaminamos produkcijos dalį.

Tai reiškia, kad nuo šiol pacientai, kurie nori tokius gaminius gauti nemokamai, t. y. kompensuojamus Privalomojo sveikatos draudimo fondo (PSDF) lėšomis, turėtų būti budrūs ir nebesikreipti į šią įmonę. Jiems reikėtų rinktis kitą įmonę, kuri gamina analogiškus gaminius.

Jei vis tik jie kreiptųsi į šią įmonę prašydami pagaminti kojų protezus, jie nebegalėtų tikėtis valstybės kompensacijos už šiuos gaminius. Už juos reikėtų susimokėti patiems, nes šios įmonės gaminami kojų protezai nebėra kompensuojami PSDF lėšomis. Be to, siekiant užkirsti kelią apgaulės būdu gauti PSDF lėšas už netinkamus gaminius, šiai įmonei sustabdytas ir bet kokios informacijos pateikimas į specialią sistemą apie pacientams pagamintus ir išduotus gaminius. Paprastai tokia informacija yra pateikiama, kai prašoma apmokėti patirtas išlaidas, gaminant ortopedijos priemones.

Sustabdyti įmonės veiklą visų kojų protezų gamyboje, nuspręsta įvertinus tai, kad ši bendrovė padarė daugybę pažeidimų, gamindama šiuos gaminius, kurie neatitinka jiems keliamų reikalavimų. Dalis protezų yra pagaminti nekokybiškai – iš neaiškios kilmės sudedamųjų dalių, kiti yra beverčiai ir jų negalima naudoti pagal paskirtį. Nepaisant to, įmonė už juos pageidavo gauti didelę pinigų sumą iš VLK.

Šie faktai paaiškėjo VLK vykdomo planinio ir neplaninio patikrinimų metu, kuomet buvo tikrinta, kaip šios įmonės oficialiai pateikti duomenys atitinka realiai pagamintą produkcija, už kurią prašoma kompensacijų. Paaiškėjus šioms aplinkybėms, VLK kreipėsi į Akreditavimo tarnybą, kuri  priėmė sprendimą sustabdyti minėtos įmonės veiklą kojų protezų gamybos srityje.

VLK duomenimis, vidutiniškai vienas kojos protezas kainuoja 2 tūkst. eurų – tokia suma prašoma kompensuoti, kai tokie gaminiai pagaminami pacientui. Ši ortopedijos įmonė per mėnesį pagamindavo kojų protezų maždaug už 12 tūkst. eurų, todėl iki šių metų pabaigos, jei VLK nebūtų aptikusi šių pažeidimų, žalos dydis PSDF biudžetui būtų siekęs apie 80 tūkst. eurų.

Deja, šiuo atveju nukentėjo ir pacientai, kurie veltui sugaišo laiką, laukdami, kol ši įmonė jiems pagamins reikiamus kojų protezus, kurie, kaip paaiškėjo vėliau, yra netinkami naudoti. Pavyzdžiui, tikrinimo metu užfiksuoti du atvejai, kai žmonėms buvo reikalingi pilni kojų protezai abejoms kojoms, tačiau įmonė jiems pagamino tik pusės kojos dydžio protezus, su kuriais negalima vaikščioti.


Ligonių kasos kviečia:

Rūpimus klausimus galima pateikti info@vlk.lt arba (8 5)  232 2222.


Valstybinės ligonių kasos prie SAM informacija


Pasitikrinkite
Prevencinės programos
Naudinga
Mažiesiems apie sveikatą
Būk protingas, nepermokėk už vaistus
E. sveikatos portalas
Svetainės dizainas: Idamas