Informacija gyventojams telefonais:
(8 5)  212 0000
(8 5)  232 2222
  • Parašyti
  • Parašyti
  • Parašyti
Apie musGyventojamsĮstaigoms
Klausiame

Ar žinote, kad 50–69 m. (imtinai) vyrai ir vyrai nuo 45 m., kurių tėvai ar broliai yra sirgę prostatos vėžiu, kartą per dvejus metus kviečiami kreiptis į šeimos gydytoją dėl nemokamos prevencinės patikros dėl prostatos vėžio?


Apklausų rezultatai
Vilniaus TLK adresas
Ž. Liauksmino g. 6, 01101 Vilnius
Kaip rasti: map


Gyventojų priėmimo laikas
I–IV 7.30–18.00
V 7.30–16.45
VI 9.00–13.00

Prieššventinėmis dienomis dirbame viena valanda trumpiau.

Vilniaus TLK darbo laikas
I–IV 8.00–17.00
V 8.00–15.45

Pietų pertrauka 12.00–12.45

Prieššventinėmis dienomis dirbame viena valanda trumpiau.

Prašymų ir skundų nagrinėjimas


Vaikų reabilitacija – investicija į ateitį Atnaujinta 2015-04-23
Alfredas Taminskas, VLK Paslaugų ekspertizės, metodinio vadovavimo ir kontrolės skyriaus vyriausiasis specialistas. VLK nuotrauka.

Valstybinė ligonių kasa prie Sveikatos apsaugos ministerijos (VLK) primena, kad vaikams po ūmių ligų, operacijų, sergantiems lėtinėmis ligomis ar joms paūmėjus, po traumų ir kitais atvejais gali būti skiriamas nemokamas sanatorinis ar reabilitacinis gydymas.

 Minėtos paslaugos gali būti teikiamos sanatorijoje, ligoninėje (stacionarinė reabilitacija) arba poliklinikoje (ambulatorinė reabilitacija). Šis gydymas  apmokamas Privalomojo sveikatos draudimo fondo (PSDF) biudžeto lėšomis.

 „Ar vaikas gali gauti reabilitacijos paslaugas sprendžia fizinės medicinos ir reabilitacijos gydytojas, įvertinęs vaikučio sveikatą. Jis taip pat rekomenduoja koks tai gydymas – ar stacionarinis, ar ambulatorinis – turėtų būti. Gydymo trukmė  priklauso nuo ligos sudėtingumo ir diagnozės“, – aiškina Alfredas Taminskas, VLK Paslaugų ekspertizės, metodinio vadovavimo ir kontrolės skyriaus vyriausiasis specialistas.

  Jei vaikučiui dar nesukakę 8 metukai, į stacionarinę medicininės reabilitacijos įstaigą kartu su juo gali vykti jį slaugantis žmogus, t. y. mama, tėtis, ar kitas artimas šeimos narys. Vyresnį vaiką slaugantis žmogus gali lydėti tuomet, jei vaikas turi negalią arba taip nusprendė gydytojų konsultacinė komisija. Tokiu atveju apmokamos ir vaiką slaugančio žmogaus nakvynės, maitinimo išlaidos.

 Pasak A. Taminsko, neretai tėvai bando suderinti atostogas su reabilitacija ir prašo reabilitaciją skirti vasarą, nepaisydami to, kad vaikui toks gydymas reikalingas tuomet, kai jį skiria gydytojas. VLK jau ne vienerius metus stebi  tokią akivaizdžią vasaros sezono įtaką –  minėtu metų laiku daugiau vaikų gydosi reabilitacijos paslaugas teikiančiose įstaigose.

 „Per daugybę metų susiformavo tradicija, kad kasmet medikai gerokai daugiau vaikučių į medicininės reabilitacijos ir sanatorinio gydymo įstaigas siunčia būtent vasarą, o ne žiemą. Nepopuliarios šios įstaigos taip pat pavasarį ir rudenį. Tikėtina, kad dalis mažųjų pacientų tėvelių atsisako medicininės reabilitacijos paslaugų, kai jos yra būtinos, norint sėkmingai pabaigti gydymą po ūmių susirgimų arba ligos paūmėjimų, pageidaudami pasinaudoti šiomis paslaugomis vasarą ar kitu jiems patogiu vaikų atostogų metu. Tad dėl šios priežasties kai kuriose reabilitacijos įstaigose vasaros metu gali nebūti vietų, todėl rekomenduojame apie laisvas vietas reabilitacijos įstaigose pasidomėti iš anksto“, – atkreipia dėmesį A. Taminskas.  

 Svarbu žinoti, kad gydytojui paskyrus sanatorinį ar reabilitacinį gydymą, tėveliams nereikia rūpintis pažyma. Visi formalumai tarp gydymo įstaigos ir ligonių kasų yra suderinami elektroniniu būdu, o reikiami dokumentai persiunčiami į pasirinktą sanatoriją. Be to, mažųjų pacientų tėveliams svarbu žinoti, kad gydytojas ir gydymo įstaiga, kurie siunčia pacientą į reabilitaciją, privalo suteikti informaciją apie tai, kurios gydymo įstaigos teikia tokias paslaugas. Tėvų (globėjų) pareiga –  pasirinkti norimą reabilitacijos įstaigą, sužinoti, ar joje yra laisvų vietų ir apie savo pasirinkimą pranešti reabilitaciją skyrusiam medikui. Informacija apie reabilitacijos paslaugas teikiančias gydymo įstaigas skelbiama VLK interneto svetainės www.vlk.lt skyreliuose „Apie eiles“ ir „Medicininė reabilitacija“.

 PSDF biudžeto lėšų pakanka finansuoti vaikučiams suteiktas paslaugas. Šiemet medicininės reabilitacijos ir sanatorinio gydymo išlaidoms kompensuoti iš PSDF biudžeto iš viso skirta beveik 43,7 mln. eurų, iš kurių ne mažiau kaip 20 proc. tenka vaikams teikiamoms paslaugoms apmokėti.

 Taigi vaikučiams būtinos medicininės reabilitacijos paslaugos bus suteiktos ir už jas bus apmokėta. Tuo siekiama užtikrinti, kad auganti karta turėtų kuo mažiau sveikatos problemų Vaikų sveikatos stiprinimas  – tai investicija į ateitį.

 Pernai vaikams buvo suteikta  18 349 medicininės reabilitacijos paslaugos, o reabilitacijos įstaigoms už jas sumokėta daugiau nei 7,7 mln. eurų. Pernai daugiausia vaikų stacionarinės medicininės reabilitacijos paslaugų – apie 45 proc. – suteikė  viena iš Palangoje esančių reabilitacijos sanatorijų.


Ligonių kasos kviečia:

Rūpimus klausimus galima pateikti info@vlk.lt arba (8 5)  232 2222.


Valstybinės ligonių kasos prie SAM informacija


Pasitikrinkite
Prevencinės programos
Naudinga
Mažiesiems apie sveikatą
Būk protingas, nepermokėk už vaistus
E. sveikatos portalas
Svetainės dizainas: Idamas