Informacija gyventojams telefonais:
(8 5)  212 0000
(8 5)  232 2222
  • Parašyti
  • Parašyti
  • Parašyti
Apie musGyventojamsĮstaigoms
Klausiame

Ar žinote, kad 50–69 m. (imtinai) vyrai ir vyrai nuo 45 m., kurių tėvai ar broliai yra sirgę prostatos vėžiu, kartą per dvejus metus kviečiami kreiptis į šeimos gydytoją dėl nemokamos prevencinės patikros dėl prostatos vėžio?


Apklausų rezultatai
Vilniaus TLK adresas
Ž. Liauksmino g. 6, 01101 Vilnius
Kaip rasti: map


Gyventojų priėmimo laikas
I–IV 7.30–18.00
V 7.30–16.45
VI 9.00–13.00

Prieššventinėmis dienomis dirbame viena valanda trumpiau.

Vilniaus TLK darbo laikas
I–IV 8.00–17.00
V 8.00–15.45

Pietų pertrauka 12.00–12.45

Prieššventinėmis dienomis dirbame viena valanda trumpiau.

Prašymų ir skundų nagrinėjimas


Pirmakursiai raginami kritiškai vertinti gydymo įstaigų atstovų raginimus persirašyti į naujas gydymo įstaigas Atnaujinta 2014-08-25

Artėjant naujiems mokslo metams Vilniaus teritorinė ligonių kasa (Vilniaus TLK) kartu su Lietuvos studentų sąjunga (LSS) ragina studentus būti budrius ir kritiškai vertinti į mokymo įstaigas užklystančius kai kurių privačių gydymo įstaigų atstovus, kurie pateikia klaidinančią informaciją ir ragina persirašyti gydytis į naujas gydymo įstaigas.

 LSS prezidento Pauliaus Baltoko teigimu, studentai kiekvienais metais tampa klinikų taikiniu. Būna atvejų, kai klinikų atstovai veržiasi į paskaitas pristatyti savo įstaigos teigdami, kad prisiregistruoti prie naujos gydymo įstaigos yra būtina. Tačiau tai nėra tiesa. Studentai turi teisę patys pasirinkti, kur nori kreiptis ligos atveju.

Studentų teigimu, dažnai privačių gydymo įstaigų atstovai atvyksta į mokymo įstaigas ir paskaitų metu už prisirašymą jų įstaigose siūlo jaunuoliams įvairių dovanų, nuolaidų, pateikia klaidinančią informaciją apie teritorinių ligonių kasų iš Privalomojo sveikatos draudimo fondo biudžeto apmokamas paslaugas.

Pavyzdžiui, aiškinama, kad naujoje gydymo įstaigoje prisirašiusiam studentui neva galios „dvigubas sveikatos draudimas“, t. y. ir naujojoje gydymo įstaigoje, ir ten, kur jis gydėsi gyvendamas nuolatinėje gyvenamojoje vietoje,  jam bus suteikiama ne tik būtinoji medicinos pagalba, bet ir visos asmens sveikatos priežiūros paslaugos. Arba – kad tik prisirašiusiems naujojoje gydymo įstaigoje bus išduodamos nemokamos medicininės pažymos.

Vilniaus TLK direktorius Vytautas Mockus pastebi, kad gydymo įstaigoms ligonių kasa apmoka už prisirašiusius asmenis, taigi kuo daugiau įstaigos turi prisirašiusiųjų, tuo didesnį finansavimą gauna. Na, o studentai – jauni žmonės, jie palyginti retai serga, rečiau lankosi gydymo įstaigose, jiems rečiau reikia skirti kompensuojamuosius vaistus, taigi darbo ir išlaidų dėl šių prisirašiusiųjų įstaigos turi mažiau.

„Kiekvienas jaunuolis turėtų pats apsispręsti, ar jam reikia keisti gydymo įstaigą, kurioje jis galėtų gauti reikiamas gydymo paslaugas. Jei studentas vis dėlto apsisprendė prisirašyti naujoje gydymo įstaigoje, turėtų neskubėti ir išsirinkti tą gydymo įstaigą, kurioje iš tikrųjų nori prisirašyti“, – pabrėžia V. Mockus.

 Vilniaus TLK primena, kad dieninių studijų studentai yra draudžiami valstybės lėšomis, todėl medicinos paslaugos susirgus teikiamos nemokamai tose gydymo įstaigose, kurios yra sudariusios sutartis su teritorinėmis ligonių kasomis dėl konkrečių paslaugų teikimo. Šių paslaugų išlaidos kompensuojamos Privalomojo sveikatos draudimo fondo biudžeto lėšomis.

 Gyventojų prisirašymo prie gydymo įstaigos tvarką reglamentuoja sveikatos apsaugos ministro įsakymas, pagal kurį studentas, kaip ir  kiekvienas asmuo, gali laisvai pasirinkti arčiausiai jo gyvenamosios vietos esančią arba jam patogiau pasiekiamą pirminę asmens sveikatos priežiūros įstaigą ir konkretų gydytoją.

 Šis įsakymas numato, kad iš kito miesto atvykę dieninių studijų studentai arba į nuolatinę gyvenamąją vietą po studijų baigimo grįžę jaunuoliai turi naujai pasirinktai įstaigai mokėti tik simbolinį – 1 lito dokumentų tvarkymo ir medicininių dokumentų persiuntimo mokestį. Tad jei iš studentų prašoma sumokėti įprastinį 10 litų mokestį, tai yra neteisėta ir mokėti jiems nereikėtų.

Vilniaus TLK ragina studentus būti atidesnius, išsiaiškinti, kokias garantijas jiems suteikia privalomasis sveikatos draudimas, ir netikėti nepagrįstais pažadais.

Jeigu studentams kyla klausimų arba abejojate iš gydymo įstaigų gautais atsakymais, į teritorinę ligonių kasą skambinkite šiais numeriais 8 700  88888, (8 5)  212 0000,  rašykite el. paštu info@vlk.lt arba daugiau informacijos ieškokite internetinėje svetainėje www.vilniaustlk.lt  

Vilniaus TLK informacija

 


Pasitikrinkite
Prevencinės programos
Naudinga
Mažiesiems apie sveikatą
Būk protingas, nepermokėk už vaistus
E. sveikatos portalas
Svetainės dizainas: Idamas