Informacija gyventojams telefonais:
(8 5)  212 0000
(8 5)  232 2222
  • Parašyti
  • Parašyti
  • Parašyti
Apie musGyventojamsĮstaigoms
Klausiame

Ar žinote, kad 50–69 m. (imtinai) vyrai ir vyrai nuo 45 m., kurių tėvai ar broliai yra sirgę prostatos vėžiu, kartą per dvejus metus kviečiami kreiptis į šeimos gydytoją dėl nemokamos prevencinės patikros dėl prostatos vėžio?


Apklausų rezultatai
Vilniaus TLK adresas
Ž. Liauksmino g. 6, 01101 Vilnius
Kaip rasti: map


Gyventojų priėmimo laikas
I–IV 7.30–18.00
V 7.30–16.45
VI 9.00–13.00

Prieššventinėmis dienomis dirbame viena valanda trumpiau.

Vilniaus TLK darbo laikas
I–IV 8.00–17.00
V 8.00–15.45

Pietų pertrauka 12.00–12.45

Prieššventinėmis dienomis dirbame viena valanda trumpiau.

Prašymų ir skundų nagrinėjimas


Norvegija Atnaujinta 2013-05-23

Atkreipkite dėmesį, kad kiekvienos Europos Sąjungos šalies sveikatos sistema yra skirtinga. Viešnagės Norvegijoje metu sveikatos priežiūros paslaugos Jums bus teikiamos ir jų išlaidos apmokamos Norvegijos nacionalinių teisės aktų nustatyta tvarka. Todėl gali būti taip, kad tam tikrų paslaugų teikimo išlaidų ar kompensuojamųjų vaistų įsigijimo išlaidų, kurias Lietuvoje Privalomojo sveikatos draudimo fondo lėšomis apmoka teritorinės ligonių kasos, Norvegijos valstybinis sveikatos draudimas nekompensuos arba kompensuos tik iš dalies.

Norvegijos sveikatos ekonomikos administracija (The Norwegian Health Economics Administration – HELFO) – tai kompetentingoji įstaiga, į kurią reikia kreiptis visais sveikatos draudimo klausimais. Ši įstaiga turi šešis teritorinius padalinius.

Kaip gauti sveikatos priežiūros paslaugas?

Jei Jums būtina greitoji medicinos pagalba dėl ūmios ligos, skambinkite telefonu 113. Jums teks padengti dalį transportavimo paslaugos kainos.

Kaip gauti bendrosios praktikos gydytojo paslaugas?

Norėdami gauti nemokamas sveikatos priežiūros paslaugas, kreipkitės tiesiai į šeimos (bendrosios praktikos) gydytoją, sudariusį sutartį su Norvegijos sveikatos ekonomikos administracija. Informaciją apie paslaugų teikėjus, sudariusius sutartį su Norvegijos sveikatos ekonomikos administracija, Jūs galite gauti ir šioje institucijoje, ir jo teritoriniuose padaliniuose.

Kaip gauti gydytojų specialistų paslaugas?

Jei Jums prireiktų gydytojų specialistų paslaugų, pirmiausia turėtumėte gauti šeimos (bendrosios praktikos) gydytojo siuntimą.

Kaip gauti kompensuojamuosius vaistus?

Gydytojo išrašytus vaistus galite įsigyti visose vaistinėse, kartu su receptu pateikdami savo Europos sveikatos draudimo kortelę ir asmens tapatybę patvirtinantį dokumentą. Už vaistus reikėtų mokėti 38 proc. jų kainos tol, kol Jūsų bendros išlaidos vaistams trijų mėnesiu laikotarpiu pasiektų 520 NOK. Išlaidos vaistams, kuriuos įsigyjate be recepto, nekompensuojamos.

Kokios yra paciento priemokos?

  • už vizitą pas šeimos (bendrosios praktikos) gydytoją dėl ambulatorinio gydymo suaugusieji moka 136 NOK;
  • vizitas pas gydytoją specialistą (dėl ambulatorinio gydymo) – 307 NOK.

Odontologinio gydymo paslaugos paprastai yra mokamos.

Kaip gauti dializės ar deguonies terapijos paslaugas?

Jei lankymosi Norvegijoje metu Jums būtina hemodializė ar deguonies terapija, turite iš anksto suderinti šių paslaugų teikimo laiką su gydymo įstaiga.

Kompetentingų įstaigų adresai ir rekvizitai:

Norvegijos sveikatos ekonomikos administracijos ir jos padalinių kontaktinius duomenis rasite interneto adresu http://www.helfo.no/omhelfo/kontakt-helfo/Sider/default.aspx.

Daugiau informacijos galite rasti interneto adresu http://www.helfo.no.


Pasitikrinkite
Prevencinės programos
Naudinga
Mažiesiems apie sveikatą
Būk protingas, nepermokėk už vaistus
E. sveikatos portalas
Svetainės dizainas: Idamas