Informacija gyventojams telefonais:
(8 5)  212 0000
(8 5)  232 2222
  • Parašyti
  • Parašyti
  • Parašyti
Apie musGyventojamsĮstaigoms
Klausiame

Ar žinote, kad renkantis gydymo įstaigą (polikliniką, medicinos centrą ir pan.) svarbu pasirinkti tą, kuri yra sudariusi sutartį su teritorine ligonių kasa, kad gydymo išlaidos būtų apmokėtos iš Privalomojo sveikatos draudimo fondo biudžeto?
Apklausų rezultataiVilniaus TLK adresas
Ž. Liauksmino g. 6, 01101 Vilnius
Kaip rasti: map


Gyventojų priėmimo laikas
I–IV 7.30–18.00
V 7.30–16.45
VI 9.00–13.00

Prieššventinėmis dienomis dirbame viena valanda trumpiau.

Vilniaus TLK (administracijos) darbo laikas
I–IV 8.00–17.00
V 8.00–15.45

Pietų pertrauka 12.00–12.45

Prieššventinėmis dienomis dirbame viena valanda trumpiau.

Prašymų ir skundų nagrinėjimas


V.P. Andriukaitis: E. sveikatos plėtrai – kieti antikorupciniai principai Atnaujinta 2014-01-29

Sveikatos apsaugos ministras Vytenis Povilas Andriukaitis reikalauja griežtai  laikytis antikorupcinių principų, įgyvendinant E.sveikatos plėtros projektą, laikytis numatytų  grafikų, kontroliuoti procesą, viešai skelbiant visuomenei visus rinkos dalyvius ir atlikėjus. Antradienį Sveikatos apsaugos ministerijoje vykusiame pasitarime aptarta E.sveikatos Lietuvoje įgyvendinimo eiga.

Pasitarime dalyvavo LR Vyriausybės atstovai, Seimo nariai, kitų valstybės institucijų, projektus vykdančių firmų vadovai.

E.sveikatos sistemos tikslas – sudaryti sąlygas teikti sveikatinimo paslaugas efektyviau, kokybiškiau, saugiau, užtikrinant duomenų mainus tarp sveikatos priežiūros įstaigų. Pagal įstatymą Nacionalinės E.Sveikatos (NSS) įgyvendinimą koordinuoja ir prižiūri Sveikatos apsaugos ministerija.

Pirmasis NSS įgyvendinimo etapas pradėtas dar 2005 metais. Tačiau, pasak V. P Andriukaičio, sistemos kūrimo istorija turi daug karčios patirties, keli projektai nebuvo  sėkmingai įgyvendinti, prireikė net bylinėjimosi teismuose. Pasitarime buvo pastebėta, kad ne vienerius metus E.sveikatos sistema buvo diegiama chaotiškai, vis atradinėjant naujus dviračius.

„Šiandien mes matome bendrą vaizdą ir turime atsakingai judėti į ateitį. Jokio naujų dviračių išradinėjimo, jokio griovimo, tik integravimasis į vieningą sistemą“, – sakė V.P. Andriukaitis, pažymėdamas, kad reikia išnaudoti jau turimas informacinių technologijų sistemas ligoninėse.

 Pasitarime dalyvavęs Seimo antikorupcinės komisijos pirmininkas Vitalijaus Gailiaus, pastebėjo, kad prie dalies ankstesnių E.sveikatos kūrimo nesėkmių yra prisidėję ir politikai, ir valstybės institucijos. Parlamentaras patikino, kad Antikorupcijos komisija netoleruos jokių neskaidrios konkurencinės kovos būdų.

 Visuomeninis Ministro Pirmininko Algirdo Butkevičiaus patarėjas informacinių technologijų klausimais Antanas Zabulis pasiūlė praplėsti E. sveikatos koordinacinę tarybą, įtraukiant į ją daugiau medikų, pacientų, atstovų. Anot jo, tai būtų „ir partneriai, ir konsultantai, ir pagalbininkai“. 

Šiuo metu įgyvendinami E.sveikatos sistemos 2009-2015 m. plėtros projektai. Bendra programos vertė 96,4 mln. litų. Ji finansuojama iš ES struktūrinių fondų. 

Sveikatos apsaugos ministerija vykdo 3 nacionalinius projektus. Tai E.sveikatos paslaugų ir bendradarbiavimo infrastruktūros plėtra, E.recepto plėtra ir medicininių vaizdų archyvavimas ir mainų informacinės sistemos sukūrimas. Be to, vykdoma 13 nacionalinių didžiųjų gydymo įstaigų ir 13 regioninių projektų. Programa turi būti baigta iki 2015 m. rugpjūčio 1 d.

 


Pasitikrinkite
Prevencinės programos
Naudinga
Mažiesiems apie sveikatą
Būk protingas, nepermokėk už vaistus
E. sveikatos portalas
Svetainės dizainas: Idamas