Informacija gyventojams telefonais:
(8 5)  212 0000
(8 5)  232 2222
  • Parašyti
  • Parašyti
  • Parašyti
Apie musGyventojamsĮstaigoms
Klausiame

Ar žinote, kad renkantis gydymo įstaigą (polikliniką, medicinos centrą ir pan.) svarbu pasirinkti tą, kuri yra sudariusi sutartį su teritorine ligonių kasa, kad gydymo išlaidos būtų apmokėtos iš Privalomojo sveikatos draudimo fondo biudžeto?
Apklausų rezultataiVilniaus TLK adresas
Ž. Liauksmino g. 6, 01101 Vilnius
Kaip rasti: map


Gyventojų priėmimo laikas
I–IV 7.30–18.00
V 7.30–16.45
VI 9.00–13.00

Prieššventinėmis dienomis dirbame viena valanda trumpiau.

Vilniaus TLK (administracijos) darbo laikas
I–IV 8.00–17.00
V 8.00–15.45

Pietų pertrauka 12.00–12.45

Prieššventinėmis dienomis dirbame viena valanda trumpiau.

Prašymų ir skundų nagrinėjimas


40 mln. litų iš PSDF biudžeto rezervo jau greitai pasieks gydymo įstaigas Atnaujinta 2014-01-31

Valstybinės ligonių kasos prie Sveikatos apsaugos ministerijos (VLK) direktorius Algis Sasnauskas savo įsakymu visoms 5 teritorinėms ligonių kasoms (TLK) paskirstė papildomus 40 mln. litų iš Privalomojo sveikatos draudimo fondo (PSDF) biudžeto rezervo. Šios lėšos jau pervestos TLK, todėl dar šiomis dienomis papildomi pinigai pasieks šalies gydymo įstaigas.  

VLK primena, kad Ministrų kabinetas priėmė sprendimą, jog šios papildomos lėšos būtų skirtos iš PSDF rezervo gydymo įstaigoms, o sveikatos apsaugos ministras Vytenis Povilas Andriukaitis savo įsakymu šias lėšas skyrė. Tuo tikslu VLK direktorius jas paskirstė Vilniaus, Kauno, Klaipėdos, Šiaulių  ir Panevėžio TLK, kad šios reikalingus pinigus gydymo įstaigoms pervestų kiek įmanoma greičiau. 

Taip bus apmokėtos šiais metais pacientams suteiktos sveikatos priežiūros paslaugos, dalinai kompensuojant sumažintą sveikatos priežiūros paslaugų bazinių kainų balo vertę. 

Taigi šiomis lėšomis bus apmokėta viešosioms gydymo įstaigoms, t. y. ligoninėms ir poliklinikoms, už pacientams suteiktas sveikatos priežiūros paslaugas. Svarbu tai, kad skyrus papildomas lėšas, atsirado galimybė apmokėti daugiau suteiktų paslaugų. Be to, gydymo įstaigos galės sumažinti turimus kreditorinius įsiskolinimus bei pagerinti savo finansinę situaciją. 

VLK primena, kad 2014-ųjų metų PSDF biudžetas, kurį jau pasirašė Prezidentė, yra ne tik optimistinis, bet ir šiek tiek didesnis, lyginant su 2013 metais. Tai reiškia, kad sveikatos apsaugai kitąmet bus skirta daugiau lėšų, pacientams paslaugos taps dar labiau prieinamos. Be to, už žmonėms suteiktas paslaugas gydymo įstaigoms bus apmokama didesniais įkainiais nei iki šiol. 

PSDF biudžete numatyta, jog kitais metais Lietuvos sveikatos apsaugai bus skirta daugiau kaip 4,7 mlrd. litų (skaičiuojant su praėjusių metų lėšų likučiais). Tai subalansuotas biudžetas, kuriame gerėja dauguma rodiklių. Lyginant su 2013 m., PSDF biudžetas yra 322,8 mln. litų arba 7,9 proc. didesnis.


Pasitikrinkite
Prevencinės programos
Naudinga
Mažiesiems apie sveikatą
Būk protingas, nepermokėk už vaistus
E. sveikatos portalas
Svetainės dizainas: Idamas